Remízová generálka na ihrisku Gambrinus ligistu z Brna

V sobotu 17. júla začína ďalší ročník slovenskej Corgoň ligy. Generálku na ňu si futbalisti FK Senica nezvolili vôbec ľahkú. Absolvovali ju na juhu Moravy s mužstvom českej Gambrinus ligy - Zbrojovkou Brno.

Bruno - po Ricardovi druhý Brazílčan v senickom drese.(Zdroj: JOZEF KOMORNÝ)

Káder FK Senica pre sezónu 2010/2011. (Foto: Jozef Komorný)

Zápas v Brne divákov vôbec nenudili. Obe mužstvá preferovali útočný spôsob hry, každé z nich sa dokázalo presadiť trikrát a tak sa diváci dočkali "futbalového korenia" v podobe šiestich gólov.

Zbrojovka Brno - FK Senica 3:3 (2:3)

Góly: 16. Rabušic, 29. a 65. Dostálek - 22. Piroska (11), 24. Kóňa, 35. Faldyna

Senica: Bolek - Merzić (70. Petrán), Komárek, Gajdošík, Šíma, Kóňa, Strnad (73. Pillár), Lukšík, Diviš (70. Šturma), Piroska, Faldyna (46. Belák).

Brno: Doležal (46. Bureš) - Červinek (46. Križko), Jílek, Trousil, Husár - Dostálek, Křeček, Cupák (46. Okleštěk) - Chlup (87. Hodek), Rabušic (62. Čoupek), Kalabiška (87. Střeštík).

Tréner Griga sa chce v nadchádzajúcom ligovom ročníku prezentovať útočným futbalom. Generálka pred novou časťou jeho slová napĺňala. Od úvodu sa hral atraktívny futbal, ktorý sa publiku musel páčiť. V 11. min. sa po Strnadovom centri uvoľnil Diviš, ktorého zastavil až domáci obranca. Záhoráci sa dožadovali pokutového kopu, píšťalka hlavného rozhodcu však ostala nemá. O tri minúty neskôr udrela Zbrojovka. Na Chlupovu kolmú prihrávku si nabehol dvadsaťročný Rabušic a v páde otvoril skóre - 1:0. V 16. min. sa individuálnou akciou blysol Piroska, no jeho strelecký projektil minul bránu. V tejto fáze stretnutia sa snažili Seničania okamžite vyrovnať. Podarilo sa im to už v 22. min., keď v pokutovom území spadol Faldyna. Na biely bod si postavil loptu tradičný exekútor Juraj Piroska a „panenkovsky" poslal loptu do siete - 1:1.
O dve minúty neskôr sa Senica prvýkrát v zápase dostala do vedenia. Tomáš Kóňa strelou približne z 22 metrov vymietol pavučinu v ľavom hornom rohu Burešovej brány - 1:2. Zverenci trénera Grigu sa však dlho z vedenia netešili. Už v 29. min. prudkou strelou spoza šestnástky vyrovnal Dostálek - 2:2. V tomto momente pripomínal zápas divokú prestrelku. V 35. min. šli hostia znova do vedenia. Merzićov priamy kop do pokutového územia doplachtil až k aktívnemu Faldynovi a ten rutinérskym spôsobom poslal Záhorákov znova do vedenia - 2:3. Za potlesku početného publika tak šli do kabín šťastnejší futbalisti Senice.
Druhý polčas pokračoval v nasadenom tempe. V 50 min. o sebe dal vedieť Šíma, ktorý vyskúšal pozornosť domáceho brankára. Ten však jeho pokus kryl. Po hodine hry mohlo byť vyrovnané. Kalabišta vnikol do pokutového územia, no príliš dlho otáľal so zakončením a Komárek ho stihol odzbrojiť. O päť minút si Dostálek nabehol na pekný center Husara a hlavou nedal Bolekovi šancu - 3:3. Po vyrovnávajúcom góle sa hra upokojila, a tak sa v generálke pred novým súťažným ročníkom zrodila zaslúžená šesťgólová remíza.

FK Senica - SFM Senec 2:1 (2:0)

Góly: 5. Faldyna, 13. Lukšík - 67. Chorvatovič

Senica: Šulla - Petrovský (75. Kučera), Pillár, Hladík, Petrán - Wijlaars - Lukšík (60. Sedlák), Bruno - Szegedi (28. Diviš), Faldyna, Šturma (60. Hubek).

V predposlednom zápase prípravného obdobia nastúpili futbalisti FK Senica proti prvoligovému nováčikovi SFM Senec.

Jakub Diviš (č. 14) z Olomouca by mal byť ofenzívnou posilou Záhorákov. (Foto: Jozef Komorný)

Na ihrisku v Čáčove boli domáci od začiatku aktívnejší. Už v 5. min. roh Wijlaarsa umiestnil do siete hlavičkou Faldyna - 1:0. V 13. min. mali senickí futbalisti možnosť ďalšej štandardnej situácie. Filip Lukšík si postavil loptu asi 20 metrov od súperovej brány a z priameho kopu skóroval druhýkrát. Po polhodine hry poslal striedajúci Diviš dobrý center do pokutového územia, Faldyna z dobrej pozície svoj druhý gól nedal. Mladé senické mužstvo (väčšinou hrali minuloroční dorastenci) svoje tempo neudržalo a po zmene strán o sebe dali vedieť aj futbalisti od Slnečných jazier. Ich ústrednou postavou bol Chorvatovič. Najskôr v 67. min. znížil na 1:2 a o niekoľko minút neskôr mohol dokonca vyrovnať. Ponuku skórovania z pokutového kopu ale nepresnou strelou odmietol a tak sa zápas skončil tesnou výhrou Senice.

1. Kreditná karta – áno alebo nie
  2. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
  3. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  8. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  9. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  10. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Za primátorku Skalice bude kandidovať Anna Mierna

Kandidátkou koalície OĽaNO a SaS na post primátorky Skalice bude Anna Mierna, terajšia riaditeľka odboru financií Trnavského samosprávneho kraja.

Smolinské láka chalupárov, iní navštevujú hrob známeho básnika

Obec Smolinské je malou dedinkou na Záhorí, v ktorej býva približne 900 obyvateľov. Malá vzdialenosť do okolitých miest, ale aj Bratislavy je pre mnohých ľudí žijúcich v mestách lákadlom pre vytvorenie dovolenkového sídla.