V majstrovstvách oblasti nie je rozhodnuté iba v tretej triede

Majstrovstvá oblasti pred posledným, dohrávaným 28. kolom, už poznajú svojho víťaza. Oreské ich vyhralo po desiatich rokoch, na čom má veľkú zásluhu Dušan Ferik, hrajúci tréner mužstva.

Futbalisti Rybiek (v bielom) zdolali doma presvedčivo 3:0 Radošovce.Futbalisti Rybiek (v bielom) zdolali doma presvedčivo 3:0 Radošovce. (Zdroj: JOZEF KOMORNÝ)

Hrať sa bude už iba o záchranu. Kopčany i Popudínske Močidlany majú na konci tabuľky po 25 bodov. Obaja hrajú doma. Kopčany s Hlbokým a Pop. Močidlany s Koválovom. V prípade víťazstva obidvoch vypadnú Kopčany, pretože vzájomné zápasy hovoria pre Pop. Močidlany (2:1 a 2:2).

Majstrovstvá oblasti 30. kolo

Rybky - Radošovce 3:0 (0:0)
Góly
: C. Mach 2, Miro Petrúfka.
Hral sa obojstranne vyrovnaný zápas so šancami na obidvoch stranách. O niečo viac ich mali domáci, no Dohnálek bol vždy na mieste. Na druhej strane strela Flajžíka tesne minula Valjentovu bránu. Hostia prišli iba s jedenástimi hráčmi a keď sa im dvaja ešte zranili, po prestávke pôsobili odovzdaným dojmom. Načal ich v 53. min. Cyril Mach. Zvýšiť mohol Miro Petrúfka, no Dohnálek mu penaltu chytil. O minútu však svoje zaváhanie napravil a hlavičkou po rohu Kováčika zvýšil na 2:0. Keď po úniku a presnej prihrávke Obucha zvýšil Mach už na 3:0, bolo rozhodnuté. Hostí nevrátila do zápasu ani penalta, ktorú napálil Huliman do brvna. R Petránek. (Jozef Komorný)

K najlepším hráčom domácich Rybiek patril Miroslav Kováčik (s loptou). Brániť sa mu snaží Tomáš Vacula. (Foto: Jozef Komorný)

Lakš. N. Ves - Koválov 2:3 (1:3)
Góly
: Filuš, Winkler - P. Tokoš, L. Slezák, Veselý.
Hostia vvhrávali v 30. min. už 0:3. Domáci známi svojími zvratmi v zápasoch sa však nevzdávali a do polčasu znížili. V druhom polčase vyvinuli veľký tlak na bránu hostí, dali aj kontaktný gól, no vyrovnať sa im už nepodarilo. R Pišoja. (Vlado Labaš)

Smolinské - Jablonica 4:1 (2:1)
Góly
: David Riška, Stanický, Juraj Ovečka, Maderič - Nestarec.
Domáci boli po celý zápas lepším mužstvom, ale ani hostia nehrali zle. Aj v oslabení (od 20. min. hrali oslabení o vylúčeného Kubisu) dokázali vyrovnať. Početnú výhodu však nakoniec domáci využili na strelenie ďalších troch gólov a ďalšie šance pozahadzovali. ČK 0:1 (Kubisa). R Daniel. (Jozef Došek)

Pop. Močidlany - Sekule 2:1 (1:1)
Góly
: Foriška 2 - Zajíc.
Domáci boli po celý zápas lepším mužstvom. Hoci Sekule už od 2. min. viedli gólom Zájíca, domáci ešte do prestávky vyrovnali Foriškom a ten istý hráč im po prestávke zabezpečil aj zaslúžené víťazstvo. R Lapoš. (Marián Kocák)

Brodské - Hlboké 0:0
Vo vyrovnanom zápase si šance dokázali vypracovať obidve mužstvá, no ani jedno nedokázalo prekonať súperovho brankára. Aj jeden bod napokon stačil domácim na záchranu v súťaži. R Mráz. (Stano Knap)

Kopčany - Oreské 1:2 (1:0)
Góly
: Novák - P. Kliment, Rampáček.
V prvom polčase hrali hostia nervózne, čo využili domáci Novákom na strelenie vedúceho gólu. Po prestávke sa hralo už v réžii hostí. Dvomi gólmi otočili stav vo svoj prospech a hoci sa potom domáci snažili o vyrovnanie, v bráne hostí bol neprekonateľný Bernáth. R Otočka. (Peter Bulka)

Cerová - Mokrý Háj 2:0 (0:0)
Góly
: Nižník (11), Holásek.
Domáci boli po celý zápas lepším mužstvom a dokázali si vypracovať aj množstvo dobrých streleckých príležitostí. Z nich však dokázali využiť iba jednu. Druhý gól dal Nižník z penalty. R Sládek. (Ľuboš Pavlík)

Dubovce - Š. Humence 2:4 (1:3)
Góly
: Madák (11), Mário Mikula - Búzek 2, Matula, Vajda.
V prvom polčase hrali hostia veľmi dobre a zaslúžene vyhrávali o dva góly. V druhom polčase Dubovce znížili na rozdiel jedného gólu a mali aj šance na vyrovnanie. Stačila však chyba v obrane, ktorú hostia využili a o troch bodoch bolo rozhodnuté. ČK 1:0 (Juraj Polák). R Petráš. (Ivan Beneš)

Majstrovstvá oblasti II. trieda

Dávno rozhodnuté je už aj v MO II. triedy. Stráže majú veľký náskok a od nasledujúcej sezóny budú hrať v najvyššej súťaže majstrovstiev oblasti. Takisto aj na druhom konci tabuľky nie je o čo hrať. Trnovec už dohral, má najmenej bodov, navyše mu bude odrátané šesť bodov.

Holíč B - Unín 3:2 (1:1)
Góly
: Karnoš 2, Jaborník - Matuský, Rusinko.
Vo vyrovnanom zápase oslabil hostí odchod ich hráča počas zápasu do práce. Aj v desiatich sa však ujali vedenia, no početnú prevahu napokon domáci využili na zvrat v zápase. (Ľuboš Nečas)

Letničie - Vrádište 6:0 (2:0)
Góly
: Lánik 4, M. Konečný 2.
Domáci Lánik už v 2. min. otvoril skóre zápasu, čo domácich povzbudilo a postupne pridávali jeden gól za druhým. Práve strelec prvého gólu bol pri chuti a konto súpera zaťažil štyrmi gólmi. (Jaro Vaculka)

Prietrž - Čáry 1:4 (1:1)
Góly
: Rehuš - Ambra, Pribila, Dimmel, Vizváry.
Po čakaní na rozhodcu nakoniec stretnutie rozhodoval domáci laik. Hoci domáci už v 3. min. viedli gólom Rehuša 1:0, nakoniec sa netešili ani z jediného bodu. Hostia ešte do prestávky vyrovnali na 1:1 a keď domácim po prestávke rapídne odchádzali sily, hostia pridali ďalšie tri góly a suverénne dotiahli zápas do víťazného konca. (Pavol Morávek)

Trnovec - Hradište 0:2 (0:0)
Góly
: Michalička, Fukna.
V prvom polčase bola hra vyrovnaná, no bez gólového zakončenia na obidvoch stranách. V druhom polčase hostia dokázali dve zo svojich šancí využiť a zaslúžene vyhrali. R Mikúš. (Jozef Šesták)

Rohov - Chropov 3:0 (2:0)
Góly
: Lukáš Blanárik 2, Sabo (11).
Domáci boli po celé stretnutie lepším mužstvom. Mužstvo Chropova v posledných kolách formu iba hľadá a domácim veľa starostí v tomto zápase nenarobilo. R Polakovič. (Lukáš Mesíček)

Stráže - Bor. Sv. Jur 7:0 (4:0)
Góly
: I. Letko, M. Herda a Vanek 2, Jurka.
Domáci kanonier Igor Letko už v 1. min. dal vedúci gól lídra tabuľky. Stražanov tento gól povzbudil a postupne nastrieľali svojmu súperovi ďalších šesť gólov a potvrdili oprávnenosť svojho postupu. Jurania za celý zápas domácu bránku neohrozili. R Macháček. (Igor Letko)

Radimov - Smrdáky 3:1 (1:1)
Predohrali.

Predohrávka: Trnovec - Vrádište 1:0 (1:0)

Majstrovstvá oblasti III. trieda

Bombový výsledok sa zrodil v Rovensku, kde domáci bojujúci o postup "vyfasovali" v súboji s rezervou Šaštína desiatku. Výšku výsledku podľa nich ovplyvnila skutočnosť, že až piati hráči A - mužstva hrajúci 5. ligu nastúpili v drese hostí. Rozhodne sa tak už iba medzi dvojicou Čáčov - Kúty B. Čáčov v poslednom, dohrávanom stretnutí 20. kola bude hrať v Sobotišti, Kúty B privítajú Osuské.

Nepríjemná situácia sa stala v Sobotišti, kde sa hralo stretnutie Podbranč - Dojč, no nedohralo sa.

Štefanov - Čáčov 1:2 (0:2)
Góly
: R. Šarközy - Vilček, Sekáč.
Hostia prišli potvrdiť svoje vedúce postavenie a v prvom polčase sa im to aj darilo. Gólmi Vilčeka a Sekáča získali rozhodujúce dvojgólové vedenie, ktoré domáci po prestávke aj napriek enormnej snahe nedokázali zlikvidovať. R domáci laik Tomašovič. (Laco Cabadaj)

Rovensko - Šaštín B 0:10 (0:4)
Góly
: Strapko 5, Tomiš, Bartal, Kovár, Szomolay, Szöke.
Domáci sa ešte chceli pobiť s Čáčovom a Kútami B o postup, no súper prišiel s piatimi hráčmi A - čka, čo bolo v zápase aj cítiť. Najmä Strapko si robil na ihrisku doslova čo chcel. R Tokoš, Rusinko. (Jozef Surový)

Sobotište - Kunov 5:0 (0:0)
Góly
: T. Čederle 2, P. Trubiroha, M. Hyža, P. Braciník.
Susedské derby rozhodoval domáci laik Svitek, ktorý už v 11. min. nariadil proti „svojim" penaltu, no Rado Kollár ju nepremenili. Po prestávke už v 49. min. dal Čederle vedúci gól Sobotišťa. Tento moment hráčmi Kunova otriasol a inkasovali ďalšie štyri góly.

Častkov - Osuské 5:0 (3:0)
Góly
: Jamriška 3, Hyža, Brňa.
Hostia pôsobili odovzdaným dojmom a mali šťastie, že domáci nastúpili v silne oslabenej zostave. Na gól sa čakalo do 25. min., kedy skóre otvoril Jamriška a 37. min. pridal aj druhý gól. Skóre zápasu symbolicky uzavrel hrajúci tréner Emil Brňa (50 r.), ktorý bol na ihrisku sotva desať minút. R laik z Osuského.

Kúty B - Kátov 7:0 (3:0)
Góly
: M. Puškáč a M. Škoda 3, Jozef Riška.
Počas celého zápasu to bola hra „mačky s myšou". Domácim navyše vyšiel aj vstup do zápasu, keď už v 3. min. dal Škoda ich vedúci gól. Kátov počas celého zápasu domáceho brankára ani neohrozil. R Túbl, bilka. (Peter Procházka)

Podbranč - Dojč 0:1 (0:0)
Gól
: Flórek - nedohrané!!!
Po nerozhodnom prvom polčase sa hostia (hralo sa v Sobotišti) ujali v 49. min. vedenia gólom Flórka. Vyhrávali až do 80. min., kedy rozhodca Sládek nariadil v prospech domácich penaltu. K tej však už neprišlo. Hostia, cítiac sa poškodení dobiedzali do rozhdcu, ktorí v obave o svoje zdravie stretnutie ukončil. K inzultáciu podľa funkcionárov obidvoch táborov neprišlo. (Martin Kadlečík)

1. 1933 Čáčov 21 16 2 3 84:25 50
2. Kúty B 21 16 1 4 63:23 49
3. Rovensko 21 14 3 4 53:32 45
4. Šaštín B 21 10 3 8 62:47 33
5. Sobotište 21 10 1 10 44:47 31
6. Štefanov 21 9 3 9 31:43 30
7. Častkov 21 8 4 9 35:40 28
8. Kunov 21 8 4 9 34:46 28