Súťaže ObFZ Senica sa nezadržiteľne blížia k svojmu záveru

V uplynulom týždni sa v Majstrovstvách oblasti Senica hralo okrem kompletného 29. kola aj niekoľko dohrávok.

Radošovce sa ziskom šiestich bodov dostali za vedúce Oreské už na rozdiel bodu a súboj o postup bude teda ešte zaujímavý, pričom sa nesmie zabúdať ani na tretí Koválov. Paradoxne budú hrať všetky tri družstvá všetky zápasy na ihriskách súperov. Oreské hrá v Dubovciach a v Kopčanoch, Radošovce v Cerovej a Rybkách, Koválov v P. Močidlanoch a Lakš. N. Vsi.

Ak by prišlo k rovnosti bodov, z tejto trojice sú na tom najlepšie Radošovce, ktoré zo vzájomných zápasov získali 9 bodov, Oreské 7 a Koválov iba jeden. Aj vzájomné zápasy s Oreským majú Radošovce lepšie (2:0 a 1:2).

Zaujímavý môže byť aj súboj o zostup medzi Kopčanmi a Pop. Močidlanami. Obaja odohrajú svoje zápasy už iba na domácom trávniku. kopčany s Hlbokým a Oreským. Pop. Močidlany s Koválovom a Sekulami. Vzájomné zápasy hovoria pre Pop. Močidlany (2:2 a 2:1).

Šaj. Humence - Lakš. N. Ves 6:0 (2:0)

Góly: Búzek a Matula 2, Červenka, T. Velický.

Domáci hráči nastúpili po hodovej zábave v dobrej nálade na stretnutie a už v prvom polčase si zabezpečili dvojgólové vedenie, aby v druhom polčase nasúkali hosťom ďalšie štyri góly, ktoré hostí úplne položili na kolená. R Pekarovič. (Tono Šimek)

Mokrý Háj - Dubovce 1:1 (1:0)

Góly: Štepanovský - Huťťa.

V stretnutí, ktoré malo veľmi dobrú úroveň sa nakoniec zrodila zaslúžená remíza. R Thao (Peter Pobuda)

Radošovce - Kopčany 3:0 (1:0)

Góly: Ondráš, Tokoš, Huliman

V tomto stretnutí boli jednoznačne lepším mužstvom domáci, ktorí mali počas celého stretnutia prevahu a dá sa povedať, že ušetrili hostí od dvojcifernej prehry, keď nevyužili množstvo šancí. R Petráš. (Edo Baumgartner)

Hlboké - Rybky 0:2 (0:1)

Góly: Martin Petrúfka, Miro Petrúfka (11)

Posledný zápas pred domácim publikom chceli domáci hráči vyhrať a už v 5. minúte trafil Chodúr žrď. Hostia pohrozili v 12. minúte Mirom Petrúfkom, ktorý však svoju šancu nevyužil. V 28. minúte prišlo vzrušenie v radoch divákov, keď strelu Mindeka výborne chytil nestárnuci Valjent v bráne hostí. Hostia sa ujali vedenia Martinom Petrúfkom, ktorý zakončil svoje samostatné sólo.V druhom polčase pokračovala hra v dobrom tempe, ale udreli hostia v 51. minúte, keď z pokutového kopu zabezpečil hosťom dvojgólové vedenie Miro Petrúfka. Prišla 70. minúta stretnutia, po strete hosťujúceho hráča s domácim Mindekom ostala píšťalka rozhodcu Tokoša nemá, čo pobúrilo hlavne domácich hráčov ako aj divákov a stretnutie sa potom dohrávalo v zbytočne nervóznom prostredí. ČK 1:0 (Chodúr). R Tokoš. (Jozef Macek)

Sekule - Brodské 4:0 (1:0)

Góly: Adam Trajlínek, Lukáček, Kleinedler, Koch (11).

V tomto stretnutí zaslúžene vyhrali domáci, ktorí mali počas celého stretnutia výraznú prevahu, ktorú aj vyjadrili svojimi gólmi. Stretnutie sa hralo v nervóznom prostredí. ČK 0:1 (Hrdlička). R Srnec. (Kunštek)

Jablonica - Pop. Močidlany 3:2 (1:1)

Góly: Harasník, Nestarec, Búran - Foriška, Tokoš.

Priemerné stretnutie, v ktorom domáci neustále doťahovali vedenie hostí, aby nakoniec svoj víťazný gól strelili v 85. min. po chybe brankára hostí. ČK 0:1 (Tokoš). R Otočka. (Vlado Ďuriš)

Koválov - Smolinské 2:0 (1:0)

Góly: Kudláč, Maca.

Hostia sa v tomto stretnutí zamerali na obranu a podnikali nebezpečné protiútoky. Domáci mali počas celého stretnutia prevahu a ich víťazstvo je plne zaslúžené. Rozh. Mlčúch. (Labaš)

Oreské - Cerová 3:1 (0:0)

Góly: P. Kliment 2, J. Bederka - Malý.

Kvalitnejší bol zápas až po prestávke. Zlom nastal po príchode mladoženáča Klimenta, ktorý dal dva góly. Hostia podali sympatický výkon, no domáci boli efektívnejší. R Pišoja. (Peter Bulka)

Dohrávky

Dubovce - Hlboké 2:2 (0:2)

Góly: Martin Mikula, Huťťa - Mindek 2.

Diváci videli vyrovnané stretnutie s množstvom šancí na obidvoch stranách. Hoci boli domáci od začiatku o niečo aktívnejší, dva góly dali hostia Mindekom. Aj po prestávke mala hra rovnaký charakter a Mikula s Huťťom zabezpečili domácim aspoň bod. R Srnec, Macháček. (Roman Pollák)

Jablonica - Cerová 4:3 (3:0)

Góly: Mário Búran, Kubisa, Harasník, P. Beňa - Čech, Malý, Vanek.

Už v 9. min. sa po rohu dostal k lopte Mário Búran a volejom nechytateľne pod brvo pokrstil gólom svoje nové biele kopačky - 1:0. Búran v 25. min. nepotrestal chybu v obrane hostí. V 30. min. nevyšiel rýchly protiútok a po oslobodzujúcom odkope zvýšil Kubisa na 2:0. Lob Malého skončil v sieti, no pískal sa faul na brankára a keď šance nevyužili Malý ani Vanek, v nadstavenom čase lacným gólom zvýšil Harasník na 3:0. Hneď po prestávke dal Čech na 3:1 a o minútu zahodil ďalšiu tutovku. Veľkú chybu hostí potrestal Beňa štvrtým gólom a na víťazstve Jablonice v susedskom derby už nič nezmenili ani góly Malého a Vaneka. (Jozef Komorný)

Pop. Močidlany - Brodské 0:0, Radošovce - Mokrý Háj 3:2.

MO II. trieda 25. kolo

V MO II. triedy je už o všetkom rozhodnuté. Postupujúcim mužstvom sú s veľkým náskokom Stráže, vypadávajúcim Trnovec, ktorému navyše ŠTK odoberie po súťaži šesť bodov.

Bor. Sv. Jur - Radimov 1:3 (0:1)

Góly: za domácich Hladík.

V tomto stretnutí hráči hostí prekvapili domácich brejkami, na ktoré domáci hráči hľadali ťažko odpoveď. Snažili sa, ale hostia si víťazstvo nenechali ujsť. R Cabadaj. (František Rybár)

Chropov - Stráže 0:7 (0:4)

Góly: M. Herda, Rampáček a I. Letko 2, Konečný.

V tomto stretnutí sa prejavila únava domácich hráčov, ktorí mali minulý týždeň iba dohrávané stretnutia a ich únava sa prejavila v tomto stretnutí. R Lapoš. (Igor Letko)

Hradište - Rohov 0:1 (0:0)

Gól: T. Ďurica

V tomto stretnutí vynikol brankár hostí Peter Ravas, ktorý zneškodnil pokutový kop domáceho Kršteníka a ešte niekoľko ďalších šancí domácich. R Daniel. (Stano Sopúch)

Vrádište - Prietrž 3:2 (2:0)

Góly: Palkovič, J. Toman, Vlk - Černek, Polakovič

Rozh. Polakovič

V prvom polčase si domáci vytvorili náskok, ktorý v druhom polčase dokázali udržať, ba naopak svoje vedenie mohli zvýšiť, ale nepremenili množstvo šancí. (Vlado Vlk st.)

Unín - Letničie 1:2 (1:2)

Góly: Mach - Konečný 2.

Tomuto stretnutiu by svedčala remíza, v prvom polčase boli lepší domáci, v druhom bola hra vyrovnaná, aby nakoniec zvíťazili šťastnejší hostia. R Martinovský ml. (Marián Ovečka)

Smrdáky - Holíč B 3:1 (2:1)

Góly: Danihel 2, Pavúček - Bilický.

Domáci v prvom polčase z minima šancí vyťažili maximum, keď vsietili dva góly a v druhom polčase nevyužili ďalšie svoje šance, nakoniec Pavúček zabezpečil domácim šťastné víťazstvo. R Bilka. (Lukáš Ventúra)

Čáry - Trnovec 3:0 kont., hostia nepricestovali.

Dohrávky: Čáry - Chropov 3:0 (2:0), J. Flajžík 2, Cigánek, Prietrž - Holíč B 1:0 (0:0), Černek, Chropov - Radimov 2:4 (1:2), za hostí Piváček, A. Foriška, O. Masaryk, J. Solárik, Trnovec - Vrádište 1:0 (1:0), T. Ščúry, Chropov - Hradište 1:0 (0:0).

Predohrávka: Radimov - Smrdáky 3:1 (1:1).

MO III. trieda 21. kolo

V Čáčove sa hral zápas lídrov. Domáci vyhrali tesne 3:2 a dostali sa do čela tabuľky. Súboj o postup môže byť ešte veľmi zaujímavý, keďže prvú trojicu delia od seba iba dva body.

Čáčov - Rovensko 3:2 (1:0)

Góly: Chodúr 2, Vilček - P. Surový, Klimek.

Pred vyše 300 divákmi sa hral futbal s kritériami 2. triedy. Skóre otvoril z penalty Chodúr. Šance mali aj hostia, no nedokázali ich využiť. Po prestávke zvýšil v 50. min. Vilček na 2:0. Hostia dokázali znížiť Surovým, no po Chodúrovej bombe viedli domáci opäť o dva góly. Zaujímavý bol aj záver. Klimek znížil a v samom závere trafili Ľ. Vašica ešte tyč a tak body ostali doma. R Blažek, Bednár. (Karol Vajda)

Kátov - Štefanov 2:0 (1:0)

Góly: Pagáč, R. Zongor.

Množstvo šancí bolo na obidvoch stranách. Domáci po strelení gólu boli pritlačaní na svoju polovicu, hostia mali prevahu a vytvorili si aj šance na strelenie gólu, ten však nestrelili a domáci v závere pridali ešte poistku v podobe druhého gólu. ČK 0:1. (Michal Kotvan)

Kunov - Častkov 1:0 (0:0)

Gól: Celléry.

Vo vyrovnanom zápase rozhodla chyba v obrane hostí v 70. min. R Polakovič. (Emil Brňa)

Dojč - Kúty B 1:3 (0:1)

Góly: Vajda - L. Ralbovský 2, M. Stupavský.

Hostia už v 5. min. dali vedúci gól. Domáci po ňom hrali zakríknuto a po prestávke inkasovali aj druhýkrát. Po góle Vajda na 1:2 mal Dojč šance aj na vyrovnanie, no nevyužil ich. Až v závere si Kúty vydýchli po treťom góle. (Peter Adamkovič)

Osuské - Podbranč 4:1 (3:0)

Góly: za hostí P. Jankových.

Rozhodol rýchly nástup domácich, keď za 12 minút dali tri góly. Hra sa postupne vyrovnala, niekoľko šancí mali aj hostia. Po prestávke však po rohu zvýšilo Osuské na 4:0 a až v závere dal Jankových čestný gól hostí. R domáci laik Olšovský. (Martin Kadlečík)

Šaštín B - Sobotište 5:0 (2:0)

Góly: Snoha a Strapko 2, Szomolay.

Dohrávky

Kúty B - Šaštín B 3:2 (2:1)

Góly: E. Vávra 2, J. Riška - Brunner, Bartal.

Domáci sa ujali vedenia premenenou penaltou Vávru. Šancu na vyrovnanie nevyužil Bartal, no Brunner po sóle z polovice ihriska skóre zrovnal. Do kabín však išli veselší domáci, ktorí využili chybu hosťujúcej obrany. Po prestávke sa trošku aj pritvrdilo. Domáci zvýšili v 75. min. na 3:1. Šaštín ešte v 85. min. zápas zdramatizovali Bartalom, no vyrovnať sa im už nepodarilo. Víťazstvo domácich však bolo zaslúžené. (Jozef Slovák)

Kátov - Kunov 3:0 kont., hostia zápas vzdali.

1. 1933 Čáčov 20 15 2 3 82:24 47

2. Kúty B 20 15 1 4 56:23 46

3. Rovensko 20 14 3 3 53:22 45

4. Šaštín B 20 9 3 8 52:47 30

5. Štefanov 20 9 3 8 30:41 30

6. Kunov 20 8 4 8 34:41 28

7. Sobotište 20 9 1 10 39:47 28