Pondelok, 11. december, 2017 | Meniny má Hilda

Búrania nepremieňajú penalty, napriek tomu majú šesť bodov

Počas uplynulého týždňa bolo v 5. lige Západ na programe nielen 27. kolo, ale aj dohrávky 25. kola.

Najspokojnejší môžu byť asi "Búrania" ktorí získali šesť bodov za výhru 3:0 s Moravským Svätým Jánom a 1:0 v dohrávke so Smolenicami. Tri zo štyroch gólov dal strelecky disponovaný René Wallner. Pomôcť mu mohol aj Róbert Malík, to by však musel premeniť pokutový kop. Tie sa ich hráčov akosi nedaria, veď z piatich pokusov z bieleho bodu nepremenili už štyri.

Šesť bodov získal aj Holíč za dve víťazstvá 1:0. Obe zabezpečil gólmi Vlado Mráz. Corgoňligová rezerva Senica privítala lídra, ktorý dal víťazný gól v 89. min. V stretnutí ohrozených zdolala Petrova Ves tesne Kúty, stále ich však môže mrzieť nedávna domáca prehra s Jacovcami.

Senica B - Šúrovce 0:1 (0:0)

Gól: 89. Laurinc.

Senica B: Šraga - Smíkal, Tesárik (Chocholáček), Hrebíček, Kováč, Velický (Hlavenka), Krošlák, Ružička, Štora, Vach, Pípa.

Šúrovce: Sláma - Rau, Janek, Dlhý, Glemba, Horník, Hološka (Demovič), Laurinc (Gábor), Horváth, Pinček, Matušica.

Vedúce mužstvo súťaže prišlo na senickú umelú trávu bez svojich opôr. Úmysel odohrať zápas im vyšiel, keď v úplnom závere ho korunovali víťazným trojbodovým gólom. Obaja súperi si vytvorili minimum šancí, keď náznaky akcií prišli skôr v druhom polčase. Za zmienku stojí príležitosť dvojice Vach - Velický a Tesárikova a Štorova hlavička. Na strane druhej Pinčekova a Janekova šanca, obe zlikvidované domácim Šragom. Priebeh stretnutia už nasvedčoval deľbe bodov, keď v 89. minúte Laurinec „nenáročnou" strelou spoza 16-ky zabezpečil hosťom dvadsiate štvrté víťazstvo ročníka.

Holíč - Smolenice 1:0 (0:0)

Gól: 72. Vlado Mráz.

Holíč: Buzay - J. Nečas, Studenič, Kubinec, Drúžek, Stašek, M. Nečas, V. Mráz, Uher, Blaha, Múčka (Singhofer, Blatnický, R. Mráz).

Smolenice: Danišovič - Haberl, Pobjecký, Neitz, Kubiš, Petrovič, Pluhár, Kulíšek, Bednár, Štibraný, Zázik (Augustín, Klinovský).

Hustý dážď poznačil v Holíči nielen terén, ale aj hru. Prvý polčas síce domáci odohrali zväčša na polovici hostí, ale ich strelecká aktivita končila mimo brány Danišoviča, prípadne v jeho náručí. Po zmene strán sa obraz hry výraznejšie nezmenil, keď hostia iba sporadicky sa dostávali na domácu polovicu. Rozhodnutie prišlo v 72. minúte, keď Vlado Mráz na dva krát dopravil loptu do siete - 1:0. Ďalší mohol v 88. minúte pridať Blatnický, no netrafil opustenú bránu.

Petr. Ves - Kúty 1:0 (1:0)

Gól: 43. Peter Pochylý st. (11m)

Petr. Ves: Lánik - Kumpan, Štermenský, J. Juriga (Marek Pochylý), Chudý, Vanek, Kubinec (M. Jančík), Krchňavý, Morvay (Matula ml.), Peter Pochylý st., Krbica.

Kúty: P. Škoda - Štiffner, Šefčovič, Valúšek, Smolinský, Kubina, Hyránek, Filípek (Pavlák), Vavra, Antálek, Marek Valla (Ondriska).

Derby sa na mokrom teréne nieslo v behavom tempe, keď najmä domáci sa snažili vzhľadom na postavenie v tabuľke o čo najlepší výsledok. V 43. minúte prišiel faul na domáceho kapitána a nariadený pokutový kop premenil Peter Pochylý st. na vedúci gól domácich. Hostia mohli čosi urobiť s výsledkom v 58. min., no lopta z hlavy Vlada Hyránka išla tesne vedľa. Domáci si vydýchli, no definitívne tak urobili až po uplynutí deväťdesiatej minúty.

Bor. Mikuláš - Mor. Sv. Ján 3:0 (2:0)

Góly: 32. a 45. R. Wallner, 85. Ondriska.

B. Mikuláš: Komorník - R. Walner, Kassay (Drápal), Plajsner, Sokol, Šedivý, Černý, Liška (M. Vanek), Ondriska, T. Vanek, Malík.

Mor. Sv. Ján: Hajdin - Kothaj, Vrábel, Salay (Cagáň), Blažek (Kánsky), Hrica, Stupavský, Ježek, Šúrek, Emrich, J. Bolf.

Okrem úvodnej útočnej snahy hostí bol priebeh celého stretnutia v rukách domáceho celku. Ich úvodné šance ale nepremenili v 14. min. Liška a v 31. min. Wallner. Ten sa však už v 32. min. nepomýlil - 1:0. O dve minúty mali domáci výhodu pokutového kopu, no Róbert Malík ho trestuhodne zahodil. Jeho zaváhanie však v 45. min. napravil svojim druhým gólom René Wallner - 2:0. V druhom polčase bolo znova šancí ako maku, veľké nepremenili v 56. min. Wallner, v 70. min. Černý a následne ani Liška. Hostia mali tiež veľkú šanku, z nej nastreli v 79. min. Miro Šúrek iba tyč a tak skóre na 3:0 uzavrel v 85. min. Ondriska.

Šaštín - Trebatice 2:1 (1:0)

Góly: 26. Tomiš, 90. Slovák - 88. Kurinec.

Šaštín: Klokočka - Šedivý, Stanickým Bulka, Suchý, Tomiš, Smolinský, Strapko, Mošať, Slovák, Brunner (Petráš).

Trebatice: Suchánek - Hečko, Palkech, Zemko, Mucha, Koprna, Talajka, Bondra, Kurinec, Bogora, Nosko (Buchel).

Dve popredné mužstvá súťaže aj na šmykľavom teréne zohrali výborné stretnutie. Jeho skóre otvoril po trestnom kope v 26. min. Tomiš. Hostia mohli v 33. min. vyrovnať, Muchova strela ale skončila na brvne. V 44. min. Mošať nevyužil vyloženú príležitosť na zvýšenie vedenia. Kvalitný futbal pokračoval aj v druhom polčase. Góly však neprichádzali. V 66. min. nedal Smolinský, v 72. min. neuspel strelou z diaľky Marián Stanický. Hostia hrali na rýchle protiútoky, čo vyústilo v dramatický záver. V 88. min. sa dostal Kurinec k odrazenej lopte a vyrovnal na 1:1. V 90. min. však do ich otvorenej obrany hostí prenikol Slovák, obišiel všetkých, vrátane brankára, a do prázdnej brány dal víťazný gól Šaštína - 2:1. (Peter Vrtalík)

Ďalšie výsledky: Hlohovec - Krakovany 3:2, Prašice - H. Obdokovce 3:2, Jacovce - Dvorníky odložili.
Dohrávky 25. kola: Holíč - Dvorníky 1:0 (1:0), Vlado Mráz (11), Šaštín - Mor. Sv. Ján 0:3 (0:2), J. Bolf 2, Hrica, Bor. Mikuláš - Smolenice 1:0 (1:0), René Wallner.

1. Šúrovce 27 24 1 2 75:16 73
2. Hlohovec 27 16 5 6 55:34 53
3. Trebatice 27 15 6 6 49:28 51
4. Holíč 27 14 2 11 40:38 44
5. Šaštín 27 13 4 10 47:41 43
6. Krakovany 27 13 3 11 58:58 42
7. Prašice 27 11 4 12 48:50 37
8. Senica B 27 11 3 13 38:43 36