Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

V dohrávke vyhrali Šajdíkové Humence v Hlbokom rozdielom triedy

V 26. kole majstrovstiev oblasti Senica sa zrodilo niekoľko prekvapujúcich výsledkov.

Snímka z dohrávky Hlboké - Š. Humence (0:3).Snímka z dohrávky Hlboké - Š. Humence (0:3). (Zdroj: JOZEF KOMORNÝ)

Posledné Popudínske Močidlany vyhrávali 2:0 ešte desať minút pred koncom na ihrisku Lakš. N. vsi, príjemného to jarného prekvapenia, nakoniec sa však body delili.

Radošovce hrali na ihrisku v Šajdíkových Humenciach, ktoré sa namlsali ziskom troch bodov v piatkovej dohrávke v Hlbokom. Aj s favoritom nastrieľali pomerne dosť gólov a pripísali si ďalšie tri body.

Zaváhanie Radošoviec využilo Oreské, ktoré presvedčivých víťazstvom v Mokrom Háji získalo štvrobodový náskok.

Lakš. N. Ves - P. Močidlany 2:2 (0:1)

Góly: M. Kubeňák, Filuš - Foriška 2.

Do 80. min. sa mužstvo domácich trápilo, keď prehrávalo 0:2. Potom sa však spamätali a výsledok skorigovali. Brankár domácich M. Kubiňák zachránil mužstvo od prehry troma chytenými vyloženými šancami. ČK 1:0 (Tekula).

Kopčany - Jablonica 1:1 (0:0)

Góly: Negrean (11) - Kubisa.

Zápas bol veľmi nervózny, keď obidve mužstvá neboli spokojné s výkonom rozhodcu. Vyrovnaný súboj skončil remízou, keď domáci vyrovnali v 90. min. z pokutového kopu, s ktorou sa však hostia cítili poškodení. (Vlado Ďuriš)

Rybky - Koválov 3:1 (1:0)

Góly: Martin Petrúfka, Kováčik, Miro Petrúfka - Veselý.

Domáci zvíťazili aj v druhom derby zápase, keď nepremenili ešte ďalšie vyložené šance. Hosťom sa podarilo znížiť na konci stretnutia lobom Veselého. Hostia pôsobili dosť unavene a od vyššej prehry ich okrem iného zachránil aj brankár Szpirc, ktorý chytil minimálne 3 vyložené šance.

Cerová - Sekule 3:3 (2:2)

Góly: Malý 2 (1 z 11), Holásek - Ježek 2, A. Trajlínek.

Zápas hneď od začiatku mali pevne v rukách domáci a hostia sa len doťahovali. Zápas bol pokojný a hostia vyrovnali v nadstavenom čase.

Mokrý Háj - Oreské 1:4 (0:3)

Góly: Štepanovsky - Šrámek, A. Ferik, Rampáček, Baláž

O zápase bolo rozhodnuté hneď v úvode, keď v šiestej minúte trafil k tyči Šrámek z veľkej vzdialenosti. V 12. min. daroval gól hosťom hrubou chybou Chrenka. Hostia ukázali domácim, ako sa využívajú šance. Domáci boli v útoku bezradný. Hostia zaslúžene zvíťazili v derby stretnutí a potvrdili úlohu lídra v súťaži.

Š. Humence - Radošovce 4:2 (1:1)

Góly: Matula 2, Hlavenka, Velický - Sloboda, Tokoš.

V úvode otvoril skóre 6. min. Hlavenka, no hostia v 17. min. Slobodom vyrovnali. Aj na gól Matulu zo 63. min. hostia kontrovali Tokošom. Ked v 80. min. dal Velický tretí gól domácich, vrhli Radošovce všetko do útoku, no v 90. min. inkasovali od Matulu na 4:2. R Lapoš, Kršteník. (Karol Vajda)

Zápasy Dubovce - Hlboké a Brodské - Smolinské sa nehrali.

Dohrávka

Hlboké - Š. Humence 0:3 (0:1)

Góly: T. Velický 2, Horváth.

Prvú šancu mal domáci Mindek, no už v 9. min. využil T. Velický chybu domácej obrany a bolo 0:1. Postupne prevzalo iniciatívu Hlboké a hostia iba s dávkou šťastia udržali svoje vedenie, keď Baran po tr. kope tesne minul pravú tyč a Mindek ani z troch šancí neprekonal Jediného v bráne hostí. Prvú štvrťhodinu po prestávke domáci trestuhodne prehajdákali a keď sa začali medzi sebou hráči dokonca hádať, už sa nespamätali. Po šanci Halabrína sa v 60. min. dostal na ihrisko striedajúci Horváth. Hneď po rozohraní ho poslal do brejku Velický, jeho strelu Bednár ešte vyrazil, no nasledujúcu hlavičku pustil Špoták nepochopiteľne (v domnení že lopta ide vedľa) do siete - 0:2. V 67. min. sa po zlom odkope Bednára lopty zmocnil Velický a bez problémov zvýšil na 0:3. Domáci mali po prestávke jednu príležitosť, no Mráz ani Mindek loptu za Jediného nedostali. Nakoniec bola prehra pre domácich ešte prijateľná. Vajda trafil tyč, dvakrát bol v šanci L. Matula a po voleji Horvátha sa vyznamenal Bednár. (Jozef Komorný)

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  1. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  2. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  3. Magazín SME Ženy už v predaji
  4. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  5. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.