Sobota, 22. september, 2018 | Meniny má Móric

Na ihriskách súperov sa mužstvám zo Záhoria nedarilo

V 25. kole 5. ligy Západ hralo päť mužstiev zo Záhoria na ihriskách súperov a ani jedno nezískalo ani jediný bodík.

Najbližšie bol k nemu Borský Mikuláš, ktorý viedol 1:0, no nakoniec prehral 2:1. Hral však takisto na Záhorí - v Kútoch.

Kúty a Moravský S. Ján doma s Prašicami zaznamenali jediné zisky mužstiev tohto regiónu.

Trebatice - Senica B 4:0 (1:0)

Góly: 37. Kurinec, 60. Bogora, 68. Bondra (11), 88. Trnka.

Trebatice: Suchánek, Hrčka, Potúček, Zemko (Gabriš), Mucha, Koprna, Talajka, Bondra, Kurinec, Bogora (Kunik), Nosko

Senica B: Šraga - Smíkal, Hlavenka (Tesárik), Hrebíček, Kováč, Velický, Krošlák, Ružička, Štora, Vach, Pípa.

Za výborného futbalového počasia mali domáci stálu hernú prevahu, keď mladý celok hostí nestačil na ich kombinačnú hru. Domáci sa mohli ujať vedenia už v 8. min. po Kurincovej hlavičke, nestalo sa a tak museli čakať na vedúci gól do 37. min. Jedinú šancu hostí mal v prvom polčase Pípa, bola však dosť symbolická. Druhý polčas prebiehal úplne pod taktovkou domácich a výsledkom boli tri góly. V 60. min. skóroval Bogora, v 68. z penalty za faul na Kurinca Bondra a prevahu domácich korunoval v 88. min. Trnka na konečných 4:0.

Mor. Sv. Ján - Prašice 4:1 (2:0)

Góly: 18. Hrica, 42. D. Bolf, 67. Stupavský, 85.Vrábel - 65. Herda

Mor. Sv. Ján: Hajdin - Kothaj, Vrábel, D. Bolf, Vávra, Hrica, Stupavský, Ježek, Šúrek, Emrich, J.Bolf (Blažek, Salay, Karač)

Prašice: Jamrich - Paluš, Janček, E. Ďurík, Herda, V. Ďurík, Lacika, Ondruška, Krasula, Streďanský, Janega (Halo)

Domáci boli v tomto stretnutí výrazne lepším celkom, čo vyjadrili už v prvom polčase dvomi gólmi, Hricom v 18. minúte a Denisom Bolfom v 42. minúte. Hostia síce z toho mála, čo vyprodukovali znížili Herdom v 65. minúte na kontaktných 2:1, no dlho sa netešili. V 67. minúte zvýšil na 3:1 Stupavský a výsledok prikrášlil Vrábel v 85. minúte na konečných 4:1.

Jacovce - Holíč 3:1 (2:0)

Góly: 12. Martinček, 25. Bracho, 74. Jančovič - 50. Uher
Jacovce: Čulaga - Jankeje, Zigo (Jančovič), Švec, Toman, Bajzík, Bracho, Martinček, Lacena, Rusňák, Lovička (Okša)
Holíč: Buzay - Vaclavík, Studenič, Hlúpik, Kňazovič, Stašek, Nečas, Mráz (Drúžek), Ličko, Uher (Bláha), Múčka.

Za pekného slnečného počasia domáci zaslúžene doma po peknej hre získali tri body, ktoré ich odsunuli od tímov bojujúcich o záchranu. Svojmu súperovi nasúkali tri gólové kúsky - Martinček v 12. minúte, Bracho v 25. minúte a Jančovič v 70. minúte. Čisté konto im prekazil úspešný zásah Uhera v 50. minúte, a zápas tak skončil 3:1.

Kúty - Bor. Mikuláš 2:1 (1:1)

Góly: 34. Michal Valla, 59. Vávra - 14. Malík

Kúty: Škoda - Štifftner, Šefčovič, Valášek, Smolinský, Kubina, Hyránek, Valachovič, Polák, Michal Valla, Marek Valla (Antálek, Filípek, Vávra).

B. Mikuláš: Komorník - R. Wallner, Pleisner, M. Wallner, Sokol, Obuch, Šedivý, Drápal, Ondriska, T. Vanek, Malík (M. Vanek).

Derby stretnutie, v ktorom domáci tentoraz nepresvedčili a „utrpeli" víťazstvo. V úvode mali totiž Michalom Vallom dve vyložené príležitosti na skórovanie, ktoré trestuhodne nevyužili. Po rýchlom protiútoku to tak boli hostia, ktorí sa v 14. minúte ujali vedenia Malíkom - 0:1. V 34. minúte sa nakoniec presadil aj Valla gólom hlavou vyrovnal. To bolo viac menej v nezáživnom prvom polčase všetko. V druhom polčase opäť mohli hostia trestať gólom, šancu v 50.minúte nevyužili a domáci v 59. minúte striedajúcim Vávrom strelou k tyči dali svoj vedúci gól, po ktorom sa stretnutie už len dohrávalo.

Smolenice - Petr. Ves 3:0 (2:0)

Góly: 12. Pobjecký, 21. Zázik, 88. Kubiš.
Smolenice: Danišovič - Haberl, Pobjecký, Neitz, Izakovič, Pavlovič, Pluhár, Kulíšek, Bednár, Štibraný, Zázik (Augustín, Kubiš, Galgóci)
Petr. Ves: Lánik - Kumpan, Černý, Krbica, Juriga, Hrubša, Matula st., Matula ml., Krchňavý, Štermenský, Pochylý (Macek, Chudý, Kubinec).

Smolenice mali v stretnutí výraznú prevahu. Jej výsledkom boli dva góly v prvom polčase najprv z kopačky Pobjeckého v 12. min., potom Zázika v 21. min. Po vstupe do druhého polčasu si síce domáci vybrali oddychový čas, hostia to však nevyužili a tak domáci v samom závere, v 88. min. Kubišom prikrášlili výsledok na 3:0.

H. Obdokovce - Šaštín 5:0 (4:0)

Góly: 45. a 71. Bazala, 2. Martiška, 7. Ondrejmiška, 22. Uhrík

H. Obdokovce: Gális - Zeliska, Bazala, Martiška, Chobot (Schmiester), Fráter, Uhrík, Bošanský, Lacika, Junás (Valent), Ondrejmiška (Cifra)

Šaštín: Saksún - Šedivý, Stanický, Ožvoldík, Cvečka, Szöke, Smolinský, Kovár, Slovák, Tomiš, Strapko (Mošať)

Raketový nástup domácich bol základom úspechu tohto zápasu. Gólostroj sa rozbehol už v 2. min. Martiškom, v 7. min. pokračoval Ondrejmiškom a v 22. min. domáci viedli už 3:0 po góle Uhríka. V závere polčasu zvýšil Bazala už na 4:0. V druhom polčase dal tréner šancu aj dorastencom, aby okúsili seniorku. Aj v tomto zložení si domáci vytvorili niekoľko šancí, z ktorých bol znovu úspešný Bazala - 5:0.

Ďalšie výsledky: Dvorníky - Krakovany 1:3, Šúrovce - Hlohovec 5:0.

2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Online: Senica zabojuje na umelej tráve v Žiline

Fortunaliga má pred sebou ďalšie kolo a v tabuľke sa pomaly začína rsovať prvá a druhá šestica.