Štvrtok, 13. december, 2018 | Meniny má Lucia

Na ihriskách súperov sa mužstvám zo Záhoria nedarilo

V 25. kole 5. ligy Západ hralo päť mužstiev zo Záhoria na ihriskách súperov a ani jedno nezískalo ani jediný bodík.

Najbližšie bol k nemu Borský Mikuláš, ktorý viedol 1:0, no nakoniec prehral 2:1. Hral však takisto na Záhorí - v Kútoch.

Kúty a Moravský S. Ján doma s Prašicami zaznamenali jediné zisky mužstiev tohto regiónu.

Trebatice - Senica B 4:0 (1:0)

Góly: 37. Kurinec, 60. Bogora, 68. Bondra (11), 88. Trnka.

Trebatice: Suchánek, Hrčka, Potúček, Zemko (Gabriš), Mucha, Koprna, Talajka, Bondra, Kurinec, Bogora (Kunik), Nosko

Senica B: Šraga - Smíkal, Hlavenka (Tesárik), Hrebíček, Kováč, Velický, Krošlák, Ružička, Štora, Vach, Pípa.

Za výborného futbalového počasia mali domáci stálu hernú prevahu, keď mladý celok hostí nestačil na ich kombinačnú hru. Domáci sa mohli ujať vedenia už v 8. min. po Kurincovej hlavičke, nestalo sa a tak museli čakať na vedúci gól do 37. min. Jedinú šancu hostí mal v prvom polčase Pípa, bola však dosť symbolická. Druhý polčas prebiehal úplne pod taktovkou domácich a výsledkom boli tri góly. V 60. min. skóroval Bogora, v 68. z penalty za faul na Kurinca Bondra a prevahu domácich korunoval v 88. min. Trnka na konečných 4:0.

Mor. Sv. Ján - Prašice 4:1 (2:0)

Góly: 18. Hrica, 42. D. Bolf, 67. Stupavský, 85.Vrábel - 65. Herda

Mor. Sv. Ján: Hajdin - Kothaj, Vrábel, D. Bolf, Vávra, Hrica, Stupavský, Ježek, Šúrek, Emrich, J.Bolf (Blažek, Salay, Karač)

Prašice: Jamrich - Paluš, Janček, E. Ďurík, Herda, V. Ďurík, Lacika, Ondruška, Krasula, Streďanský, Janega (Halo)

Domáci boli v tomto stretnutí výrazne lepším celkom, čo vyjadrili už v prvom polčase dvomi gólmi, Hricom v 18. minúte a Denisom Bolfom v 42. minúte. Hostia síce z toho mála, čo vyprodukovali znížili Herdom v 65. minúte na kontaktných 2:1, no dlho sa netešili. V 67. minúte zvýšil na 3:1 Stupavský a výsledok prikrášlil Vrábel v 85. minúte na konečných 4:1.

Jacovce - Holíč 3:1 (2:0)

Góly: 12. Martinček, 25. Bracho, 74. Jančovič - 50. Uher
Jacovce: Čulaga - Jankeje, Zigo (Jančovič), Švec, Toman, Bajzík, Bracho, Martinček, Lacena, Rusňák, Lovička (Okša)
Holíč: Buzay - Vaclavík, Studenič, Hlúpik, Kňazovič, Stašek, Nečas, Mráz (Drúžek), Ličko, Uher (Bláha), Múčka.

Za pekného slnečného počasia domáci zaslúžene doma po peknej hre získali tri body, ktoré ich odsunuli od tímov bojujúcich o záchranu. Svojmu súperovi nasúkali tri gólové kúsky - Martinček v 12. minúte, Bracho v 25. minúte a Jančovič v 70. minúte. Čisté konto im prekazil úspešný zásah Uhera v 50. minúte, a zápas tak skončil 3:1.

Kúty - Bor. Mikuláš 2:1 (1:1)

Góly: 34. Michal Valla, 59. Vávra - 14. Malík

Kúty: Škoda - Štifftner, Šefčovič, Valášek, Smolinský, Kubina, Hyránek, Valachovič, Polák, Michal Valla, Marek Valla (Antálek, Filípek, Vávra).

B. Mikuláš: Komorník - R. Wallner, Pleisner, M. Wallner, Sokol, Obuch, Šedivý, Drápal, Ondriska, T. Vanek, Malík (M. Vanek).

Derby stretnutie, v ktorom domáci tentoraz nepresvedčili a „utrpeli" víťazstvo. V úvode mali totiž Michalom Vallom dve vyložené príležitosti na skórovanie, ktoré trestuhodne nevyužili. Po rýchlom protiútoku to tak boli hostia, ktorí sa v 14. minúte ujali vedenia Malíkom - 0:1. V 34. minúte sa nakoniec presadil aj Valla gólom hlavou vyrovnal. To bolo viac menej v nezáživnom prvom polčase všetko. V druhom polčase opäť mohli hostia trestať gólom, šancu v 50.minúte nevyužili a domáci v 59. minúte striedajúcim Vávrom strelou k tyči dali svoj vedúci gól, po ktorom sa stretnutie už len dohrávalo.

Smolenice - Petr. Ves 3:0 (2:0)

Góly: 12. Pobjecký, 21. Zázik, 88. Kubiš.
Smolenice: Danišovič - Haberl, Pobjecký, Neitz, Izakovič, Pavlovič, Pluhár, Kulíšek, Bednár, Štibraný, Zázik (Augustín, Kubiš, Galgóci)
Petr. Ves: Lánik - Kumpan, Černý, Krbica, Juriga, Hrubša, Matula st., Matula ml., Krchňavý, Štermenský, Pochylý (Macek, Chudý, Kubinec).

Smolenice mali v stretnutí výraznú prevahu. Jej výsledkom boli dva góly v prvom polčase najprv z kopačky Pobjeckého v 12. min., potom Zázika v 21. min. Po vstupe do druhého polčasu si síce domáci vybrali oddychový čas, hostia to však nevyužili a tak domáci v samom závere, v 88. min. Kubišom prikrášlili výsledok na 3:0.

H. Obdokovce - Šaštín 5:0 (4:0)

Góly: 45. a 71. Bazala, 2. Martiška, 7. Ondrejmiška, 22. Uhrík

H. Obdokovce: Gális - Zeliska, Bazala, Martiška, Chobot (Schmiester), Fráter, Uhrík, Bošanský, Lacika, Junás (Valent), Ondrejmiška (Cifra)

Šaštín: Saksún - Šedivý, Stanický, Ožvoldík, Cvečka, Szöke, Smolinský, Kovár, Slovák, Tomiš, Strapko (Mošať)

Raketový nástup domácich bol základom úspechu tohto zápasu. Gólostroj sa rozbehol už v 2. min. Martiškom, v 7. min. pokračoval Ondrejmiškom a v 22. min. domáci viedli už 3:0 po góle Uhríka. V závere polčasu zvýšil Bazala už na 4:0. V druhom polčase dal tréner šancu aj dorastencom, aby okúsili seniorku. Aj v tomto zložení si domáci vytvorili niekoľko šancí, z ktorých bol znovu úspešný Bazala - 5:0.

Ďalšie výsledky: Dvorníky - Krakovany 1:3, Šúrovce - Hlohovec 5:0.

16. Dvorníky 25 6 4 15 31:70 22

1. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
  2. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  9. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne
  10. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami?
  1. Moderný hotel, kde sa cítite ako doma
  2. Vedecká rada k 80. výročiu SvF STU v Bratislave
  3. Stavebná fakulta STU má učebňu na 3D tlač a virtuálnu realitu
  4. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?

Trinásty plat dostane na Slovensku len 17 percent zamestnancov

Firmy vyplácajú odmeny častejšie ako trinásty plat.

NAKA rozbila drogovú zločineckú skupinu

Policajti zaistili surovinu na výrobu pervitínu v hodnote dvestotisíc eur.

Beh obmedzí dopravu v centre mesta

V sobotu 15. decembra sa uskutoční medzinárodný Cestný beh Skalica - Holíč - Hodonín.

V simulovanej misii na Mars sa bude skúmať, ako recyklovať ľudské vlasy

Víťazný projekt gymnázia zo Skalice - využitie ľudských vlasov ako hnojiva rastlín, sa už vo februári 2019 podrobí skúške v simulovanej misii pod záštitou Európskej vesmírnej agentúry (ESA) na Havaji.