Piatok, 21. september, 2018 | Meniny má Matúš

Nepríjemná domáca prehra Petrovej Vsi so slabými Jacovcami

Ani v 5. lige Zápas sa neodohralo kompletné 25. kolo, keď boli odložené tri zápasy. Zhodou okolností všetky na Záhorí.

Nehrali Borský Mikuláš - Smolenice, Šaštín - Mor. Sv. Ján ani Holíč - Dvorník. Senické B - čko zdolalo najtesnejšie Horné Obdokovce, keď osem minút pred koncom rozhodol Tomáš Vach. Svojich priaznivcov nepotešili o záchranu bojujúce Petrova Ves a Kúty. Sklamala najmä Petr. Ves, ktorá doma prehrala s Jacovcami, ďalším mužstvom bojujúcim o záchranu. Pod obidvomi mužstvami zo Záhoria sú už len Dvorníky.

Senica B - H. Obdokovce 1:0 (0:0)

Gól: 82. Vach.

Senica B: Šraga - Smíkal, P. Kukliš st. (Hlavenka), Hrebíček, Kováč. Velický (. P. Kukliš ml.), Králik, Ružička, Štora, Vach (Chocholáček), Pípa.

H. Obdokovce: Galis - P. Zeliska, Bazala, Martiška, Chobot (M. Zeliska), Fráter, Uhrík, Bošanský, Lacika, Junas,, Ondrejmiška.

Dopoludňajšie úvodné kola stretnutie začalo s 20 minútovým oneskorením. Na príčine nebolo počasie, hoci v druhom polčase už terén nedával hráčom veľa príležitostí ukázať svoje futbalové umenie, ale porucha autobusu hostí. Domáci ale preukázali vysokú mieru fair play a svojich súperov podovážali autami, aby sa stretnutie, aj keď za stáleho dažďa, mohlo odohrať. Domáci mali výborný začiatok, no nedarilo sa im strelecky. Hneď v úvode sa mohli ujať vedenia Ružičkom, potom v 4. min. kryl bravúrne Štorovu strelu Galis, hostia v 10. min. po trestnom kope nastrelili Bošanským z 25 metrov brvno, v 12. min. Vachov priamy kop smerovaný do brány Pípom brankár hostí vyrazil, podobne ako v 25. min. opäť z kopačky Vacha. V 35. min. boli nebezpeční hostia, Bošanského príležitosť likvidoval Šraga a gól nepadol ani po Uhríkovej strele v 39. min. Priebeh druhého polčasu už výrazne poznačil nekvalitný terén. No i tak mal veľkú príležitosť v 54. min. Krošlák, ktorého tvrdú strelu z priameho kopu brankár hostí neudržal, no nebol nablízku nik z domácich hráčov, čo by ju dorazil do brány. A tak až v 82. min. kopal po predchádzajúcom faule Vach priamy kop a loptu umiestnil presne - 1:0. S týmto výsledkom aj stretnutie skončilo. (Marian Mesíček)

Petrova Ves - Jacovce 2:4 (0:1)

Góly: Morvay, J. Juriga - Bracho 2, Jančovič, Bukvay

Petr. Ves: Lánik - Kumpan, Štermenský (Kubinec), Krbica, J. Juriga, R. Macek (Novák), M. Matula st., M. Matula ml., L. Krchnavý, Morvay, P. Pochylý st.

Jacovce: Čulaga - Jankeje, Zigo, P. Švec, Toman, Bajzík, Bracho, Bukvay, Lacena, Rusnák, Jančovič (Martinček)

Terén bol takmer neregulérny, napriek tomu obe mužstvá predviedli bojovný futbal. Hostia zdá sa, to so záchranou myslia vážne a tentoraz priniesli body zo Záhoria. Patrilo im úvodné vedenie, kedy Bracho v 31. minúte dostal Jacovce do vedenia. Rozhodovalo sa však až v druhom polčase, kedy v 51. minúte bolo síce 0:2, ale už v 52. minúte sa dostali domáci zásluhou Morvaya na kontaktných 1:2. Hostia ale nerezignovali a v 57. a 68. minúte ďalšími dvomi gólmi zvyšovali na 1:4. Domáci potom už takmer v samom závere, v 88. minúte znížili Jurigom hlavou na konečných 2:4.

Prašice - Kúty 4:0 (2:0)

Góly: 12. Herda, 37. Šmatlák, 57. Grznár, 63. V. Ďurík.

Prašice: Jamrich - Bajtala, E. Ďurík, Delič, Herda, V. Ďurík, Šmatlák, Halo, Grznár, Streďanský, Janega, (Martinček, Janček, Krasula).

Kúty: Škoda - Štifftner, Šefčovič, Valúšek, Smolinský, Kubina, Pavlák, Polák, Libuša, Michal Valla, Marek Valla (Ralbovský).

Hostia začali v Prašiciach aktívne, domáci však vyrovnali hru a do polčasu dvoma peknými gólmi naklonili víťazstvo na svoju stranu. V druhom polčase domáci vsietili opäť dva góly, a tak vyhrali na mokrom teréne za konečného stavu 4:0.

Ďalšie výsledky: Hlohovec - Trebatice 2:1, Vavruš, Habán - Bondra (11), Krakovany - Šúrovce 1:2, Balcír - Horváth, Matušica. Zápasy Borský Mikuláš - Smolenice, Šaštín - Mor. Sv. Ján a Holíč - Dvorníky sa nehrali pre nespôsobilý terén.

2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Pripravte sa na zdržanie, v sobotu začnú opravovať diaľnicu D2

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) bude v nasledujúcich dňoch opravovať viaceré úseky diaľnice D2.

Medzi Senicou a Jablonicou sa zrazilo auto s lesnou zverou

Vo štvrtok (20. septembra) bola vo večerných hodinách privolaná polícia k dopravnej nehode.

Sobotný program týždňa mobility pre nepriazeň počasia presúvajú

Aktivity, ktorými mal v sobotu 22. septembra vyvrcholiť v Trnave Európsky týždeň mobility, sa rozhodla radnica pre nepriaznivú predpoveď počasia presunúť.

Obec sa môže pochváliť významnými rodákmi, ale i chodeckými pretekmi

Borský Mikuláš patrí medzi najväčšie obce Záhoria. Spája sa s ňou viacero významných osobnosti, ale i zaujímavé príbehy. Vďaka tomu ju ročne navštívia stovky turistov. Nachádza sa tu slamený domček, habánska osada a mnohé ďalšie miesta.