Oreské sa výhrou s Radošovcami vrátilo do čela tabuľky

Až dve kolá sa odohrali v majstrovstvách oblasti ObFZ Senica. V piatok sa dohrávalo 16. kolo, úvodné z jarnej časti, ktoré bolo pre zlé poveternostné podmienky odložené.

V nedeľu sa hralo už podľa vyžrebovania 24. kolo, v ktorom sa stretli v susedskom derby dve vedúce mužstvá súťaže. Domáce Oreské zdolalo vďaka skvelému začiatku, keď už za päť minút bolo 2:0, lídra od susedov Radošovce. Vrátilo sa do čela tabuľky, navyše má k dobru odložené stretnutie s Rybkami.

MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Dohrávané 16. kolo

Lakš. N. Ves - Dubovce 5:4 (1:1)
Góly
: Huťťa 3, Gregúrek. Po vyrovnanom polčase viedli Dubovce už 1:4, domáci však dokázali otočiť. Hostia majú ťažké srdce na rozhodcu. R Mráz. (I. Beneš)

Š. Humence - Cerová 3:0 (3:0)
Góly
: 23. R. Hlavenka, 27. J. Burian, 32. L. Matula. V prvom polčase bola aktívnejšia Cerová, no paradoxne trikrát inkasovala v priebehu osem minút. Po prestávke sa domáci herne zlepšili, no nie a nie dať gól. R Mlčúch. (Karol Vajda)

Radošovce - Brodské 7:3 (4:2)
Góly
: Huliman 3, Polák 2, Flajžík, L. Sloboda - D. Hnát, Trubiroha, M. Richtárik. V otvorenom zápase hostia pokiaľ im stačili sily stačili, ztačili vzdorovať a zo 4:0 znížili na polčasový výsledok. Po prestávke sa hralo už iba na jednu bránu. R Otrubčák, Španka. (Miro Guček)

Hlboké - P. Močidlany 1:1 (1:1)
Góly
: 9. Hradský - 44. Foriška. Domáci dali rýchly gól Hradským, no gólom do šatne z trestného kopu vyrovnal Foriška. Po prestávke bolo cítiť snaha domácich o víťazstvo, no brvno nastrelili obaja. V slabom zápase bola remíza zaslúžená. R Petránek. (J. Komorný)

Sekule - Smolinské 3:0 (1:0)
Góly
: 32. Kunštek, 58. Kleinedler, 70. Moro. V dobrom stretnutí sa ujali domáci vedenia po rohu Kunštekom. Po prestávke domáci pritlačili a zvýšili Kleinedlerom na 2:0. Po góle bol vylúčený hráč hostí za protesty. Zaslúžené víťazstvo domácich pečatil po rohu hlavou Moro. ČK 0:1 (Péči). R Petráš. (Jozef Kunštek)

Jablonica - Koválov 2:4 (1:3)
Góly
: Mário Búran, Kubisa - P. Tokoš 3, P. Kudláč. Domáci sa síce ujali vedenia, no ešte do prestávky hostia tromi gólmi otočili stav. Po prestávke domáci pritlačili, no zo stáleho tlaku iba znížili Kubisom. Gól Tokoša na 2:4 bol pre nich krutý. R Daniel. (J. Komorný)

Mokrý Háj - Kopčany a Oreské - Rybky odlož. na 14.5. o 18 h.

24. kolo

Lakš. N. Ves - Brodské 4:3 (1:2)
Góly
: M. Kubeňák, Dojčan, Filuš, Jablonický.

Rybky - P. Močidlany 3:0 (0:0)
Góly
: Miro Petrufka, Martin Petrufka, Kováčik.

6:2 (2:2)
Góly: Búzek 4, Vajda, Velický - Vavra, Lukáček.

Mokrý Háj - Hlboké 3 :1 (2:1)
Góly
:Štepanovský, Kolštrom, Jurčík - Mindek.

Góly
: 62. a 80. R. Uher, 74. Ščúry - 35. a 72. S. Rehák.
Vyrovnaný zápas dobrej úrovne s množstvom nevyužitých šancí na obidvoch stranách. Hostia dvakrát vyhrávali, no šťastnejší boli nakoniec domáci. Vyhrať však mohli obaja. ČK 1:1 (I. Madák - P. Cigánek). R M. Kršteník, Polakovič. (Jozef Šesták)

Rohov - Holíč B 1:0 (1:0)
Gól
: 11. Ďurica.
Vyrovnaný priebeh zápasu rozhodla už 11. min., v ktorej Ďurica hlavou preloboval brankára hostí. Šance si obidve mužstvá vypracovali aj v ďalšom priebehu, no skóre sa už nemenilo. R Dzindzík st., Daniš. (Karol Vajda)

Stráže - Smrdáky 4:1 (3:0)
Góly
: za hostí Vacula.
Domáci od začiatku získali hernú prevahu, ktorú využili na strelenie dvoch gólov. Tretí pridali z pomerne prísnej penalty. Po prestávke domáci trocha poľavili, hra sa vyrovnala a každé z mužstiev strelilo po jednom góle. R Mikúš. (Lukáš Ventúra)

Hradište - Čáry 2:1 (0:0)
Góly
: 51. Fukna, 80. J. Kršteník (11) - 65. J. Flajžík.
V nervóznom stretnutí si obidve mužstvá vypracovali viaceré sľubné príležitosti, no gólov sa diváci dočkali až po prestávke. Na gól Fuknu odpovedal gólom Ján Flajžík. Víťazstvo zabezpečila domácim penalta za ruku, ktorú premenil Kršteník. R Cabadaj, Daniel. (Stano Sopúch)

Radimov - Prietrž 3:2 (3:1)
Góly
: A. Foriška 2, R. Valla - Gaža, Podmajerský.
Už v prvéj minúte dalo gól mužstvo domácich ale hostia v tej istej minúte vyrovnali, keď z trestného kopu Podmajerský vymietol šibenicu brány domáceho mužstva. Potom sa však už hralo len v režii domáceho mužstva ktoré v závere zápasu za stavu 3:1 polavilo a hostia v nadstavenom čase skorigovali výsledok. R Macháček. (Jozef Žilínek).

Bor. Sv. Jur - Unín 1:1 (1:1)
Góly
: Husár- Daniel.
Zápas bol veľmi vyrovnaný. V slabom zápase domáci zahodili veľa čistých príležitostí na skórovanie. (Fr. Rybár)

Chropov - Vrádište 1:2 (0:1)
Goly
: Špaček - Šmída, Janeček.
Hostia v prvom polčase jasne lepší, nevyužili tri golové šance. Druhý polčas vyrovnaný, víťazstvo hostí je zaslúžené. R Herceg. (Peter Špaček)

Góly
: 23. J. Ralbovský, 70. R. Ivánek, 90. J. Kovár.
V stretnutí dvoch vedúcich mužstiev mali hru od začiatku vo svojích rukách domáci a zaslúžene vyhrali, čím sa dostali opäť do čela tabuľky. Svojmu súperovi pripravili prvú prehru v tomto ročníku. R Blažek. (Jozef Fekete)

Častkov - Štefanov 4:0 (1:0)
Góly
: 55., 62. a 85. Vančík, 20. Praskač.
Pomerne krutý výsledok pre hostí, ktorým evidentne chýbal brankár. Prvý gól dal po individuálnej akcii Praskač, no a druhý polčas patril strelecky disponovanému Vančíkovi, ktorý hetrikom stanovil konečný výsledok 4:0. R Mikúš, Bilka. (Emil Brňa)

Kátov - Čáčov 2:1 (1:0)
Góly
: za domácich Mlčoch, M. Zongor (11), zah ostí Vilček.
Hostia ako favorit mali hru vo svojich rukách, no zaskočil ich vedúci gól Kátova, po ktorom sa hra vyrovnala. Aj po prestávke hostia tlačili, no po faule ich brankára zvýšil z penalty Zongor. Zaslúžené zníženie prišlo v 70. min., no napriek snahe i šanciam hostia vyrovnať nedokázali. R Martinovský ml., Lapoš. (Michal Kotvan)

Podbranč - Sobotište 1:3 (0:1)
Góly
: Filka - Černek, Hyža, Drinc.
V susedskom derby sa hral pekný futbal s množstvom šancí na oboch stranách. Skóre otvoril v 30. minúte hosťujúci Černek, ktorý preloboval vybiehajúceho brankára. V 55. min. po štardantnej situacii vyrovnal hlavou Filka. Ďalšie šance domácich Praženku a Kutálka ostali nevyužité. V 77. min. zahrali hostia priamy kop a nikým nekrytý Hyža dostal hostí do vedenia. O tri minúty neskôr uzavrel skóre po samostatnej akcii Drinc. R laik Svitek. (Martin Kadlečík)

Dojč - Šaštín B 4:3 (1:2)
Góly
: Ganzlmar 2, Chorvát, Kozánek - Korman 2, Valúšek.
Domáci vyhrali zápas po dlhšom čase. Zápas bol na obidvoch stranách vyrovnaný. Domáci nevyužili penaltu. R Dung. (Peter Adamkovič)

Osuské - Kunov 2:0 (0:0)

Dohrávka

Podbranč - Kúty B 1:3 (0:1), 55. Filka - 30. J. Ralbovský, 65. Puškáč (11), 88. L. Ralbovský.
Kandidát postupu sa ujal vedenia J. Ralbovským, no hlavičkou Filku domáci po prestávke vyrovnali. Po faule premenil penaltu na 1:2 Puškáč a poistku dali hostia v samom závere. (Martin Kadlečík)

1. Kúty B 16 13 1 2 49:14 40
2. Rovensko 16 12 3 1 41:15 39
3. 1933 Čáčov 16 11 2 3 67:20 35
4. Štefanov 16 8 3 5 24:30 27
5. Sobotište 16 8 1 7 33:32 25
6. Častkov 16 6 4 6 26:28 22
7. Kunov 15 6 3 6 30:33 21
8. Šaštín B 16 6 3 7 38:43 21