Štvrtok, 26. apríl, 2018 | Meniny má Jaroslava

Vysoké prehry Petrovej Vsi aj Borského Mikuláša

V 24. kole 5. ligy skupiny Západ vyhrali z mužstiev zo Záhoria iba Moravský Svätý Ján a Holíč, keď súpermi obidvoch boli takisto mužstvá zo Záhoria.

Jáňania zdolali senické B - čko a Holíč petrovu Ves. V treťom derby sa v Kútoch zrodila remíza, keď bod si odviezol Šaštín. Bor. Mikuláš hral v Jacovciach a tie mu "pribalili" do autobudu rovný poltucet gólov.

Mor. Sv. Ján - Senica B 4:1 (4:0)

Góly: 25. Vrábel, 27. Emrich (11m), 32. Stupavský, 44. Šúrek - 81. Pípa

Mor. Sv. Ján: Hajdin - Kothaj, Vrábel, D. Bolf, Vávra, Hrica, Stupavský, Ježek, Šúrek, Emrich, Toráč (Salay, Blažek)

Senica B: Fišan - Smíkal, Tesárik, Hrebíček, Kováč, Velický, Krošlák, Ružička, Štora, Vach, Pípa (Šraga, Hlavenka, Chocholáčik)

Domáci pokračovali v dobrých výkonoch i úspešných výsledkoch, keď sa im vydaril zápas aj strelecky. Ich úvodnému gólu síce predchádzali nevyužité gólové príležitosti Stupavského a Šúreka, no v 25. minúte prišiel zlom. Vrábelova hlava znamenala úvodný gól, po ktorom prišiel premenený pokutový kop Emrichom, ktorý sa stáva ich spoľahlivým realizátorom, v 32. minúte dal Stupavskému a ten zvýšil na 3:0. Strelecké hody zavŕšil v 44. minúte nádhernou strelo z uhla Šúrek. Po nej Fišan „zahodil" rukavice a do druhého polčasu nastúpil do brány Senice Šraga. U domácich zavládla spokojnosť. Naopak, čestný hostí dal v závere, v 81. min. Pípa.

Kúty - Šaštín 1:1 (1:1)

Góly: 36. Valachovič - 25. Strapko.

ČK Havlíček (Šaštín).

Kúty: Škoda - Hyránek, Šefčovič, Valúšek, Smolinský, Valachovič, Pavlák, Šimek, Štifner, Antálek, Marek Valla (Pavlovič, Puškáč)

Šaštín: Saksún - Šedivý, Stanický, Ožvoldík, Ďuriš, Havlíček, Smolinský, Szöke, Slovák, Tomiš, Strapko (Mošať, Petráš, Bulka).

V záhoráckom derby stretnutí sa predstavili hostia v dobrom svetle, keď domáci doplácali na nepremenené šance. Mužstvu momentálne chýba strelec a tak nečudo, že vedenia sa ujali hostia. Úvodný gól stretnutia dával v 25. minte Strapko - 0:1 a domácich zachraňoval v 36. minúte gól dorastenca Valachoviča. V druhom polčase, ktorý prebehol prakticky bez šancí na oboch stranách, sa okrem červenej karty pre šaštínskeho Havlíčka v 71. minúte za rečnenie už nič podstatné nestalo.

Holíč - Petr. Ves 5:0 (4:0)

Góly: 11. a 24. Múčka, 34. Stašek, 38. Mráz, 60. Uher

Holíč: Buzay - Václavík, Studenič, Hlúpik, Mráz, Stašek, Nečas, Drúžek, Ličko, Gergel, Múčka (Uher, Kňazovič, Kubinec)

Petr. Ves: Lánik - Ovečka, Vanek, Krbica, Juriga, Macek, Matula st., Matula ml., Krchňavý, Jančík, Štermenský (Kumpan, Kubinec, Serafín)

Domáci týmto stretnutím natiahli šnúru víťazných stretnutí na štyri. Susedské derby prinieslo dobrý futbal, ktorý potešil predovšetkým domácich. Tí začali stretnutie svižne a už v 2. minúte strelu Gergela vyrážal Lánik. Gól prišiel o čosi neskôr, v 11. minúte. Bola to akcia na jeden dotyk, ktorý ukončoval Múčka na 1:0. OPotom po prvý raz pohrozili hostia v 20. minúte po rohovom kope, ale to bolo všetko. Domáci pridali v 24. minúte opäť Múčkom, v 34. minúte Stašekom a v 39. minúte Mrázom. Po priamom kope vtedy uzavreli skóre polčasu, keď Múčka nepremenil istú gólovú šancu. Druhý polčas priniesol uspokojenie a tak len „juhoafrické" trúbky na tribúne C priniesli trocha vzruchu. Až v 60. minúte bolo živšie aj na trávniku. To striedajúci Uher zakončil gólom sólo Mráza, bolo 5:0 a domáci tak deklasovali Petrovu ves.

Jacovce - Borský Mikuláš 6:0 (1:0)

Góly: 49. a 73. Švec, 34. Bracho, 51. Rusňák, 53. Zigo, 55. Bajzík

Jacovce: Čulaga - Jankeje, Martinček (Lacena), Švec, Toman, Bajzík (Grznár), Bracho, Bukvay, Lovička, Rusňák, Jančovič (Zigo)

B. Mikuláš: Ďuračka (Malík) - Walner, Kassay, Plajsner, Sokol, Šedivý, Černý, Drápal, Ondriska, T. Vanek, M. Vanek

Prvý polčas bol z oboch strán herne veľmi slabý, s jedným gólom na strane domácich. Tí sa ale po obrátke rozbehli a nakoniec zvýšili svoje skóre na 6:0, čím získali do tabuľky tri potrebné body v bojoch o záchranu. Jacovce po zmene strán dominovali a v stretnutí zaslúžene vyhrali.

Ďalšie výsledky: Dvorníky - Šúrovce 0:0, Smolenice - Prašice 2:0 (1:0), Trebatice - Krakovany 2:0 (1:0), Horné Obdokovce - Hlohovec 2:1.

1. Senica: Prezident Andrej Kiska rokoval s predstaviteľmi mesta 399
  2. Janovi Kalabiškovi zmenila Senica život, teraz sa obáva o jej zotrvanie v lige 237
  3. Skalicu opäť "obsadili nafukovačky" (FOTOGALÉRIA+VIDEO) 97
  4. Tréner HK Skalica Michal Ružička: Mali sme kreativitu, ale chýbali nám fyzické parametre 64
  5. Haša trojgólovým hrdinom Skalice proti Spišskej Novej Vsi 61
  6. Andrej Kiska navštívi Senicu, hovoriť bude i o obchvate mesta 52
  7. Baťov kanál v Skalici otvoria už 1. mája + FOTO 50
  8. Útulok v Senici má plný stav, potrebuje krmivo 32
  9. Skalica chce priblížiť históriu prihraničného regiónu 20
  10. V Senici sa predstavili mladí herci, najlepší postúpili do celoslovenského kola 16