Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Senica prehrala v Ružomberku

V Liptove sa hralo na veľmi ťažkom, rozmočenom trávniku. MFK Ružomberok FK Senica 2:1 (0:1)

RUŽOMBEROK. V Liptove sa hralo na veľmi ťažkom, rozmočenom trávniku. V 10. minúte senický Hesek dostal kolmý pas, zbehol po ľavej strane a domáci stopér Sivčevič si takmer loptu zasunul do vlastnej brány. Vzápätí po prvom rohu hostí Hrdlička vytlačil loptu nad brvno. V 18. minúte prvý raz bolo horúco pred senickou svätyňou. Akciu veľmi dobre potiahol Chovanec, Po Hofericovej hlavičke sa lopta dostala k Piščurovi, ten zblízka trafil len dobre postaveného Boleka. V 32. minúte mali najprv domáci šťastie, keď Piroskov volej z desiatich metrov skončil iba na Bestovom chrbte. Po následnom rohovom kope Pavlovič v blate posunul loptu Heskovi a bolo 0:1. Na druhej strane Piščur (v 36. min.) po rohu hlavou tesne minul bránu Senice a koncovka nevyšla ani Zošákovi v sľubnej pozícii. V závere polčasu Chovanec z uhla trafil len Boleka a po rohu gólman Senice reflexívne zlikvidoval Piščurovu gólovú hlavičku, potom Coimbra síce poslal loptu do siete, lenže rozhodcovia posúdili situáciu ako ofsajdovú.

Ružomberčania, ktorí v prvom polčase boli bez iskry, do druhého dejstva v čase prietrže mračien, vstúpili impozantným spôsobom. Stačilo im štyridsaťpäť sekúnd na to, aby vyrovnali. Po Chovancovom centri to zariadil stabilný zakončovateľ Liptákov Piščur. Liptáci, ktorí po zmene strán boli lepším tímom, na mimoriadne náročnom teréne dreli a vynútili si tlak, v 69. min. otočili skóre vo svoj prospech. Po ose Chovanec Hoferica Coimbra, loptu do prázdnej brány doklepol posledne menovaný Brazílčan.

MFK Ružomberok FK Senica 2:1 (0:1)

Góly: 46. Piščur, 69. Coimbra - 32. Hesek. ŽK: Hoferica, Besta, P. Maslo Kožička, Piroska. Rozhodoval: Fajčík 1462 divákov.

zostavy a striedania:

Ružomberok: Hrdlička P. Maslo, Kostelný, Sivčevič (46. Kováč), Gallo Besta Zošák, Hoferica (73. Sloboda), Chovanec Piščur, Coimbra (82. Pilár).

Senica: Bolek Kožička (72. Petrovský), Pavlovič, Gajdošík, Podaný - Sodje, Belák, Piroska, Vlasko (55. Kitta) Števko (81. Hubek), Hesek.

Po zápase:

František Straka, tréner Ružomberka: "Víťazstvo si veľmi cením. V náročných podmienkach sme odohrali veľmi dobrý zápas. Dnes to opäť bolo o srdiečku a bojovnosti. Cez prestávku som chlapcov nabádal, aby sa nevzdávali a išli za víťazstvom. Som veľmi, veľmi rád, že sa nám to napokon aj podarilo."

Radim Nečas, tréner Senice: "Kvalitu zápasu ovplyvnilo počasie, no aj napriek tomu sa hral celkom dobrý futbal. V prvom polčase sme dobre kombinovali a šli sme do vedenia. Úvod druhého dejstva sme prespali, čo Piščur využil na vyrovnanie. Následne sme inkasovali aj druhýkrát. Myslím si, že domáci boli o ten jeden gól lepší."

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 568

V Nemocnici Malacky vznikne onedlho vakcinačné centrum pre región Záhorie.

29m

Rezervačný systém platí pre tri mobilné odberné miesta.

18 h

Pracoviská a domácnosti sú podľa regionálneho hygienika najčastejším miestom nákazy.