Sobota, 21. apríl, 2018 | Meniny má Ervín

Senica konečne doma vyhrala

Futbalisti FK Senica po posledných zlých výkonoch s výsledkoch chceli konečne pred domácim publikom zabodovať naplno. Bystricu porazili 2:1.

Senica proti Bystrici bodovala naplno.(Zdroj: SITA)

SENICA. Záhoráci po posledných zlých výkonoch s výsledkoch chceli konečne pred domácim publikom zabodovať naplno. Hostia spod Urpína od začiatku pôsobili futbalovejšie, domáci viac bojovali. Už v 2. minúte vystrašil domácich hlavičkou mladý Považanec. Ten istý hráč sa dostal v 10. minúte ku peknej kombinácii do vyloženej šance. Jeho technickú strelu Bolek fantastickým zákrokom zneškodnil. Obe mužstvá hrali ofenzívny futbal a tak sa diváci mali na čo pozerať.

Sterelecky to skúšal na domácej strane Piroska, na hosťujúcej dvakrát Ďuriš, ale bez gólového výsledku. V nadstavenom čase vyrobila hosťujúca obrana chybu. Piroska postupoval od pol ihriska na Boroša, zasekol si dobiehajúceho obrancu, pred prázdnu bránku prihral Hesekovi a ten otvoril skóre.

Viac o aktuálnom kole Corgoň ligy nájdete tu.

V úvode druhého polčasu hostia pritlačili nováčika súťaže. Dvakrát zakončovali Pich s Gajdošom. No vyrovnávajúci gól im priniesla 60. minúta, kedy peknú kombinačnú akciu zakončil Uškovič. Domáci však rýchlo odpovedali. Po zákroku na Pirosku v pokutovom území tentoraz rozhodca pokutový kop odpískal a sám faulovaný hráč poslal domácich opäť do vedenia.

V 68. minúte už mohlo byť 3:1. Vlasko pekne do behu vysunul Sodjeho, ten svoj nájazd z ľavej strany zakončil len do bočnej siete. O minútu nato sa nechal zbytočne po druhej žltej karte vylúčiť senický kapitán Homola. Od tejto chvíle mali hostia výraznú územnú prevahu. Vypracovali si zopár streleckých možností, ale dvakrát Gajdoš a raz Pleva výborného Boleka neprekonali. V nadstavenom čase ešte nováčik z ojedinelého protiútoku mohol streliť tretí gól, keď po akcii Beláka zakončoval z otočky Sodje, mieril však vedľa ľavej žrde. Seničania po takto zbabraných posledných výsledkoch výborným bojovným, obetavým výkonom získali všetky tri body.

Senica - Banská Bystrica 2:1 (1:0)

Góly: 45+ Hesek, 64. Piroska z 11 m - 60. Uškovič. Rozhodoval: Truc, ŽK: Vlasko, Piroska, Považanec, Uškovič, Pich, ČK: 69. Homola po druhej žltej, 1360 divákov.

Senica: Bolek - Merzič (27. Kožička), Homola, Pavlovič, Gajdošík - Laurinc (46. Bajan) - Sodje, Belák, Piroska, Vlasko (73. Podaný) - Hesek

Banská Bystrica: Boroš - Pančík (85. Snitka), Vajda, Chmelík, Brašeň - Pleva - Považanec (58. Turňa), Gajdoš, Hučko (41. Uškovič) - Ďuriš, Pich

1. Z eura spravil rozprávkovú sumu, šťastný tipér pochádza zo Záhoria 2 381
  2. Krasokorčuliarka Laura by sa chcela podobať Medvedevovej + FOTO 100
  3. Skalica: V banke si vybral stovky eur na cudzí občiansky preukaz, hľadá ho polícia 92
  4. Nelegálna skládka na ceste k útulku v Senici. Mesto podá podnet na okresný úrad 80
  5. V centre Skalice pribudnú jednosmerné ulice 39
  6. Železnice hľadajú dodávateľa na modernizáciu trate Malacky - Kúty + FOTO 38
  7. V Skalici sa uskutoční prekážkový beh, zahrnie i využitie modernej technológie 37
  8. Pri hypermarkete v Malackách pribudla rýchlonabíjacia stanica pre elektromobily 30
  9. Unín: Alpy, Rakúsko, Karpaty, Bradlo či Záhorskú nížinu majú ako na dlani 30