Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

V súboji mužstiev z čela tabuľky sa zrodila zaslúžená remíza

Myjavský Spartak sa v predohrávanom 23. kole stretol v Trnave s rezervou corgoňligového Spartaka.

Myjavský Spartak sa v predohrávanom 23. kole 2. ligy Západ stretol v Trnave s rezervou corgoňligového Spartaka.

Zápas sa z pohľadu gólov vyvíjal ako na hojdačke. Najskôr dali gól domáci, potom Kopaničiari gólmi Černáčka (bývalý hráč Trnavy) a Kováča otočili vo svoj prospech, aby hráč A - mužstva, český legionár Hruška v 72. min. stanovil na konečných 2:2. V domácom drese nastúpilo viacej hráčov corgoňligového A - čka.

Trnava B - Spartak Myjava 2:2 (0:0)

Góly: 51. Súkenník, 72. Hruška - 55. Černáček, 65. Kováč.

Pred 120 divákmi R Knopp. ŽK 2:2 (Humel, Boháček - Bruško, Kvasnica).

Trnava B: Székely - Hlavatovič, Humel, Jakubička, Krupa, Rehák (68. Herák), Železník, Boháček, Hruška, Gogolák (12. Scherhaufer), Súkenník, tréner Peter Zelenský.

Myjava: Solnička - Stančík, Kvasnica, Zverec, Kosík (54. Hesek), Kováč, Černáček, Manák, Mihal (74. Horeš), Bruško, Duga, tréner Vladimír Hyža.

Prvý polčas priniesol málo vzruchu, súperi sa na ihrisku iba hľadali, miernu prevahu mali domáci. Všetko podstatné sa udialo v druhom polčase. Spartakovskú rezervu poslal do vedenia Súkenník, ktorý sa po šikovnom vysunutí dostal až pred brankára Solničku a otvoril skóre. Myjavčania odpovedali už o štyri minúty - po rohovom kope Trnavčania neodvrátili loptu do bezpečia a Černáček ju pohotovo usmernil do brány. O ďalších desať minút už hostia dokonca viedli, ďalšiu chybu spartakovskej defenzívy využil Kováč - 1:2. Inkasovaný gól prebudil aj Trnavu, ktorej vyrovnanie zabezpečil Hruška. Český legionár sa k lopte dostal na ľavej strane a peknou strelou pod brvno prekonal Solničku. Tretí gól už ani jedno z mužstiev nepridalo, a tak sa stretnutie skončilo nerozhodne. (POL)

Ďalšie výsledky: Vráble - Nitra B 1:1, Rača - Topoľčany 3:1, J. Bohunice - Vrbové 0:0, Dun. Streda B - Nemšová 0:1, Nové Mesto - Moravany 1:1, SFM Senec - Nové Zámky 1:0, Slovan B - Bernolákovo 1:0.

16. Dun. Streda B 23 4 4 15 20:49 16

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  4. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Skalica pripravila exteriérové odberné miesto

Pre plynulosť odberov vytvorili systém prichádzanie podľa začiatočného písmena priezviska.

Za účasti príslušníkov ozbrojených síl, regionálneho úradu verejného zdravotníctva a okresného úradu prebiehal výber miest na plošné testovanie.

Pre špecifické skupiny obyvateľstva vytvorili v Stupave ďalšie odberné miesto

Primárne bude určené pre testovanie pracovníkov zabezpečujúcich plnenie základných funkcií mesta a jeho mestských organizácií.

Testovanie na nový koronavírus.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.