Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Moravský Svätý Ján nadelil hosťujúcim Krakovanom rovný poltucet

Najpozoruhodnejším výsledkom 22. kola 5. ligy Západ bol poltuctový nádel Moravského Svätého Jána hosťujúcim Krakovanom.

Zo Záhorákov vyhral už iba Holíč, ktorý tesne zdolal Prašice. Vonku prehrali Šaštín i senické B - čko. Výhodu domáceho trávnika nevyužili Kúty s Hlohovcom, ani Petrova Ves v krajskom derby s Borským Mikulášom. V obidvom prípadoch sa body delili.

Mor. Sv. Ján - Krakovany 6:0 (3:0)

Góly: 16. a 20. J. Bolf, 34. a 70. Emrich (oba z 11m), 53. Vrábel, 75. Šúrek.

Mor. Sv. Ján: Hajdin - Kothaj, Vrábel, D. Bolf, Vávra, Hrica, Stupavský, Ježek, Šúrek, Emrich, J. Bolf (Salay, Taráč).

Krakovany: Bondra - Čáp, Tomiš, Ondrejka, Kikta, Ilenčík, Žák, Ďuračka, Kališ, Duchoň, Jurda (Pavlovič, Feranec).

Stretnutie, v ktorom jeden príjemne prekvapil, druhý nepríjemne sklamal. Domáci mali za sebou zopár stretnutí bez výhry a tak nečudo, že sa do súpera od začiatku pustili. To, čo ešte v 12. sa nepodarilo Šúrekovi, dokázal v 16. a 20. minúte Jaroslav Bolf - skórovať a dosiahnuť dvojgólové vedenie. K nemu potom jeho spoluhráči dokázali pridať ďalšie góly až na 6:0. Hostia strelecky sklamali.

Kúty - Hlohovec 0:0

ČK 1:1 (Dominik - Taraba).

Kúty: Škoda - Štiffner, Šefčovič, Hyránek, M. Smolinský, Kubina, Dominik,A. Smolinský, Pavlák, Antálek, Michal Valla (Pavlovič, Marek Valla, Filípek)

Hlohovec: Grežo - Káčer, Čagánek, Páleník, Kakaščík, Knížat, Taraba, Cabadaj, Kováč, Vavruš, Kramoliš (Krajčo, Škreňo, Habán).

Stretnutie to bolo obojstranne bojovné, tvrdé, ale nie zákerné, s množstvom nepremenených šancí. Červené karty padli v 54. minúte stretnutia, kedy najprv Taraba stiahol Dominika, aby vzápätí Dominik skratovo odplácal. Domácim vynikol brankár Škoda, ktorý v 47. a potom v 85. minúte vychytal čisté, gólové šance hostí. Na druhej strane dožadovali sa domáci pokutových kopov za priestupky v trestnom území hostí, ktoré arbitrom neboli akceptované.

Smolenice - Senica B 2:1 (2:1)

Góly: 16. Bednár, 33. Klinovský - 9. Krošlák

Smolenice: Daničovič - Haberl, Pobjecký, Neitz, Klinovský, Petrovič, Pluhár, Štibraný, Bednár, Fedor, Zázik (Augustín, Izakovič).

Senica B: Šraga - Smíkal, Tesarík, Hrebíček, Kováč, Velický, Krošlák, Ondra, Štora, Vach, Pípa (Chocholáček).

Diváci videli pod Smolenickým zámkom futbalovo pekné stretnutie, v mnohých momentoch úplne vyrovnané. Vedenia sa ujali hostia v 9. minúte Krošlákom, domáci ešte do polčasu vyrovnali v 16. minúte Bednárom a pridali aj vedúci gól. Dal ho v 33. minúte Klinovský. Domáci potom v II. polčase prežili slabšiu chvíľu, aby v závere prebrali iniciatívu, ale v 90. minúte nepremenili pokutový kop a na stave sa už nič nemenilo.

Holíč - Prašice 2:1 (1:0)

Góly: 1. Gergel, 60. Mráz - 72. Grznár.

Holíč: Buzay - Václavík, Hlúpik, Kňazovič, Mráz, Stašek, Nečas, Uher, Ličko, Gergel, Drúžek (Múčka, Blaha, Kubinec).

Prašice: Jamrich - Janček, Bajtala, E. Ďurík, Herda, Vl. Ďurík, Šmatlák, Halo, Grznár, Streďanský, Janega (Krasula, Ondruška).

Domáci začali stretnutie aktívne a už v 1. min zakončil ich akciu Gergel gólom - 1:0. Rýchly gól priniesol ale uspokojenie a nebyť striel Nečasa v 10. minúte a Mráza v 40. minúte, nebolo by na ihrisku žiadneho vzruchu. Hostia pohrozili v prvom polčase vážnejšie až v nadstavenom čase, ich iniciatíva ale skončila na tyči. Nástup do druhého počasia mali práve Prašice lepší, v 50. minúte ich útok opäť opečiatkoval domácu tyč, bez gólového výsledku a 53. minúte krásna strela domáceho Ličku Jamricha neprekvapili. V 60. minúte ale ďalšou krásnou strelou, tentoraz Mrázovou, ktorá vymietla pravý horný roh, skórovali domáci - 2:0. Opäť prišlo uspokojenie, hostia trestali v 72. minúte Grznárovým gólom - 2:1, domáci však výsledok už udržali.

Petr. Ves - B. Mikuláš 1:1 (0:0)

Góly: 81. J. Juriga - 78. Šedivý.

Petr. Ves: Lánik - Ovečka, Vanek, Kubica (Kumpan), J. Juriga, Macek, Matula st., Matula ml., L. Krchnavý, Morvay (Novák), Pochylý st.

B. Mikuláš: Komorník - R. Wallner, Kassay, M. Wallner, Sokol, Šedivý, Černý, M. Vanek (Jankovič), Ondriska, T. Vanek, Malík.

Derby stretnutie s peknou diváckou kulisou, ktoré však prinieslo, najmä v prvom polčase iba minimum gólových šancí. No ani v druhej časti sa strelci nevyznamenali a prvý gól stretnutia padol v 78. minúte po skrumáži pred domácou bránou z kopačky Šedivého. Domáci vyrovnali na 1:1 v 81. minúte Jarom Jurigom po kope z rohu a mužstvá sa tak vcelku zaslúžene rozišli s deľbou bodov.

Jacovce - Šaštín 4:3 (3:1)

Góly: 7. a 37. Bajzík, 12. Marek Švec, 56. Jančovič - 43. Strapko, 47. Brunner, 76. Ožvoldík

Jacovce: Lacika - Jankeje (Grznár), Rusnák, P. Švec, Lacena, Bajzík, Bracho, Bukvay, M. Švec, Lovička, Jančovič (Zigo)

Šaštín: Saksún - Šedivý, Szöke, Ožvoldík, Ovečka, Havlíček, Smolinský, Kolár (Vépy), Tomiš, Mošať, Strapko.

Domáce mužstvo konečne zabodovalo, keď už po prvom polčase vyhrávalo 3:1. V druhom polčase mužstvo poľavilo, inkasovalo gól na 3:2. Za tohoto stavu sa však presadil domáci Jančovič a opäť vrátil Jacovciam dvojgólové vedenie. V závere hostia už len skorigovali stav na konečných 4:3.

Ďalšie výsledky: Trebatice - Dvorníky 6:1, H. Obdokovce - Šúrovce 1:3.

1. Šúrovce 22 20 0 2 62:15 60
2. Hlohovec 22 14 4 4 47:22 46
3. Trebatice 22 12 6 4 36:24 42
4. Šaštín 22 11 3 8 42:30 36
5. Krakovany 22 11 3 8 50:49 36
6. Senica B 22 10 3 9 35:32 33
7. Holíč 22 10 2 10 30:34 32