Výhra Skalice u lídra v Novej Vsi, aj päťgólový výprask Nafty Gbely

Vo víkendovom 22. kole futbalovej 4. ligy sk. Severozápad dosiahli pozoruhodný úspech futbalisti Skalice, ktorí vyhrali na ihrisku lídra Novej Vsi a zosadili ju z čela tabuľky.

Bradlan Brezová po inkasovanom góle z penalty zachraňoval bod gólom Šefčika na začiatku záverečnej štvrťhodiny. Najhoršie z tria obišli futbalisti Nafty Gbely, ktorí vyfasovali v Solčanoch päť gólov.

Nová Ves - Skalica 1:2 (0:1)

Góly: 64. Šupka - 23. Bucha, 55. Šenk.

Pred 200 divákmi R Ondruš. ŽK 0:2 (Vaško, Bucha).

Nová Ves: Grznár - Gúčik, Hujík, Gablech, Šupka, Gálik, Mišík (77. Vráblic), Korytina J.(32. Gajdošík)(61. Sevald), Jambor, Korytina M., Križák.

Skalica: Kocák - Kucharič, B. Šefčík, I. Šefčík (75. Miša), Vaško, Jánošík, Bellay, Šenk, Mičica, Pavlačka, Bucha (73. Lašák).

Stretnutie začali popredné mužstvá tabuľky tesným bránením a tak sa hráči veľmi ťažko dostávali do gólových príležitostí. V 23. min domáci obranca pri odkopnutí lopty trafil spoluhráča a po odrazenej lopte šiel sám na bránu hosťujúci Bucha a po zemi otvoril skóre stretnutia. Domáci sa snažili už do polčasu vyrovnať, ale hlavne Gálikovi, ktorý nastrelil žrď sa to nepodarilo. V druhom polčase pridali hostia v 55. min po rohovom kope druhý gól, keď spoza 16ky trafil k tyči hosťujúci Šenk. Nová Ves si následne vytvorila tlak a v 62. min skončila hlavička Jambora na brvne. V 64. min po akcií Jambora dal Šupka kontaktný gól. Domáci sa naďalej snažili vyrovnať, vytvorili si rad príležitostí, z ktorých najmä v 86. min Gablech z bezprostrednej blízkosti trafil brankára. (Pavol Pristaš)

Solčany - Gbely 5:0 (1:0)

Góly: 18. a 84. L. Michalík, 66. Teplanský, 76. P. Ducký, 80. Soboňa.

Pred 200 divákmi R Hagara.

Solčany: D. Klačanský - Mihalik, Teplanský (80. Kňaze), Kuna, Mančík, L. Ducký (46. P. Ducký), Matušík, Lysý, L. Klačanský, L. Michalík, Soboňa.

Gbely: Drinka - Mihál, Kolár, Trčka, Mihok, Dvorák, Bolebruch, Križan, Zajíček (70. Eisner), Gál, Vaculka (61. Macánek).

Diváci si v Solčanoch prišli na svoje a hral sa dobrý rýchly futbal. V 18 min. nepremenil Kuna pokutový kop, ale dorážka L. Michalíka už znamenala vedenia Solčian. V druhom polčase domáci spustili gólostroj na svojho súpera, keď v 66. min. zvýšil Teplansky na 2:0. O desať minút P. Ducký pridal tretí gól domácich. V 80. min. Soboňa strieľa už na 4:0. Záver patril úvodnému strelcovi L. Michalíkovi - 5:0. V závere začal byť zápas zbytočne nervózny, keď rozhodca v 78. min. musel predčasne pod sprchy poslať hosťujúceho Kollára a v 90. min. aj domáceho L. Michalíka.

V. Kostoľany - Brezová 1:1 (0:0)

Góly: 55. Modrovič (11) - 75. Šefčík.

Pred 250 divákmi R Pintér. ŽK 3:2 (Horváth, Durdy, Gula - Zubalík, Hyža), ČK 0:1 (Šebo).

V. Kostoľany: Kováčik - Srnec (61. Urban), Ondrášik, Durdy (66. Lesay), Modrovič, Vavrinec, Gula, Hnilka, Horváth, Velšic, Zelenay (76: Janíček). Tréner M. Adamčík.

Brezová: Michálek - Hyža, Zubalík, Miča, Poláčik (67: Potúček), Šarudi, Pekník, Šebo, Strnádka (89. Netsch), Koprda (67. Šefčík), Beňa.

Domáci potrebujú body ako soľ a podľa toho aj vyzeral zápas. Súpera pritlačili na vlastnú polovicu, no v koncovke boli slabo efektívni. Už v 1. minúte nastrelil Zelenay tyč, v 10. minúte postupoval Velšic sám na brankára hostí, no takisto neuspel. O sedem minút nato sa v šestnástke v dobrej pozícii ocitol Hnilka, bránu však netrafil. Domáci svoje šance v prvom polčase nevyužili, a tak sa do kabín išlo za nerozhodného stavu. V druhom dejstve sa Kostoľanci predsa len dočkali odmeny za aktivitu, keď po faule na prenikajúceho Zelenaya odpískal hlavný rozhodcu pokutový kop a ten bezpečne premenil Modrovič. Vedenie mohol o chvíľu poistiť Zelenay, no zblízka prestrelil. Obrana hostí vyriešila aj Hnilkovu hlavičku, ktorú odvracala z bránkovej čiary. Brezová vyrovnala v 75. minúte po ojedinelej šanci. Po sérii chýb domácich sa lopta dostala k postrannej čiare, odtiaľ presný center našiel striedajúceho Šefčík a ten pretlačil loptu do siete - 1:1. Domáci sa snažili vrátiť vedenie na svoju stranu, no s obranou hostí si neporadili. Tí sa do defenzívnej ulity stiahli defenitívne po vylúčení Šeba za faul zozadu sedem minút pred koncom. Zápas tak mal nerozhodný rezultát. (POL)

Ďalšie výsledky: N. Dubnica - D. Vestenice 2:3, Lehota p/Vt. - Častkovce 3:3, Partizánske - Kanianka 2:1, Bošany - Tr. Stankovce 1:4, voľno - Nitr. Pravno.

1. D. Vestenice 20 14 1 5 34:25 43
2. Nová Ves 21 13 3 5 44:25 42
3. Skalica 20 12 3 5 37:23 39
4. Častkovce 20 11 3 6 44:28 36
5. Tr. Stankovce 20 10 4 6 44:25 34
6. Kanianka 20 10 4 6 41:28 34
7. Gbely 20 9 4 7 31:33 31
8. Brezová 21 7 6 8 30:28 27