Pondelok, 24. september, 2018 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Senica v Košiciach prehrala

Futbalisti FK Senica prehrali na pôde po jeseni beznádejne posledného mužstva z Košíc.

Senica dostala v Košiciach dva góly a nijaký nedala.(Zdroj: SITA)

KOŠICE. Už v 2. minúte sa na pravej strane uvoľnil Novák a strelou po zemi vystrašil brankára Boleka. Domáci pokračovali v útočnej aktivite, no o šesť minút spálil ich najväčšiu príležitosť Milinkovič, ktorý z vnútra šestnástky priamo napálil hosťujúceho gólmana.

Neprešla minúta a z pravej strany poslal Vaščák center na hlavu Djokoviča, ktorý z päťky prehlavičkoval bránu. V 22. minúte sa Milinkovič už už dostával do zakončenia, ale hodil si pridlhú loptu do šestnástky, obranca ho dostihol a Bolek si z jeho nevýrazným pokusom bez problémov poradil.

O desať minút neskôr sa Košičania predsa len dočkali, keď sa po rohovom kope Kolbasa lopta dostala k vzdialenejšej žrdi na hlavu Stoetena a bolo 1:0. V 39. minúte Novák sa po peknom pase zo stredu poľa dostal do úniku, avšak prestrelil bránu Senice. Hostia pohrozili o tri minúty neskôr, keď Hesek povyzvŕtal košickú obranu, no jeho prihrávku odvrátil jeden z domácich zadákov na rohový kop.

V poslednej minúte prvého polčasu vyslal na hosťujúcu bránu projektil z dvadsiatichpiatich metrov Stoeten, Bolek však efektne zasiahol. Hneď v prvej minúte druhého dejstva si Novák zopakoval samostatný únik, avšak brankár Senice včasným vybehnutím zmaril jeho úsilie. Po hodine hry Homolova hlavička po prvý raz trafila priestor košickej brány, López loptu bezpečne chytil.

Z nasledujúceho priameho kopu Pavloviča lopta tesne minula brvno domácej svätyne. V 67. minúte však ušiel po pravej strane Novák, peknou prihrávkou našiel Milinkoviča a ten poslal loptu do prázdnej brány - 2:0. Košičania s prehľadom kontrolovali hru a zaslúženým víťazstvom nad Senicou naďalej živia nádej na záchranu.

MFK Košice - FK Senica 2:0 (1:0)

Gól: 32. Stoeten, 67. Milinkovič. Rozhodoval: Chmura, ŽK: Vaščák, Megias (obaja Košice), 870 divákov

MFK Košice: López - Kolbas, Djokovič, Cicman, Juhar - Kuzma - Vaščák (62. Janič), Stoeten, Milinkovič (76. Serečin) - Novák (88. Paunovič), Megias

FK Senica: Bolek - Merzič, Pavlovič, Homola, Gajdošík - Halama - Belák (57. Vrťo), Vlasko, Podaný (74. Kitta) - Hesek, Števko (65. Sodje)

Po zápase:

Goran Milojevič, tréner Košíc: "Veľmi ťažký zápas, v predchádzajúcich kolách sme prehrali dvakrát 4:0 a boli sme pod veľkým tlakom. Mužstvo zabralo, máme ďalšie tri body a už musíme rozmýšľať nad najbližším domácim zápasom s Ružomberkom."

Radim Nečas, tréner Senice: "Nerozdýchal som náš výkon. Domáci zabojovali, celý zápas boli lepší a šli za víťazstvom. My sme tu dnes neukázali nič a je to pre mňa obrovské sklamanie."

1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  2. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  3. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  4. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  5. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  6. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  7. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  8. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  9. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  10. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  1. Zlatý mok čapujú najlepšie v Prešove. Šarišským Majstrom výčapu
  2. Rezidenčná štvrť bez betónových plotov
  3. Equal treatment is a must for successful companies of the future
  4. Aj v Poluse chránime vaše srdcia
  5. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  6. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  7. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!

Meteorológovia varujú pred prízemným mrazom

Vo výške päť centimetrov nad povrchom môže teplota vzduchu klesnúť na mínus tri stupne Celzia.