Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Slovan Šaštín s Holíčom zaspal koniec polčasu i začiatok druhého

V 5. lige sk. Západ sa hralo 21. kolo, v ktorom zástupcovia Záhoria dosiahli striedavé úspechy.

V krajskom derby zaspal Šaštín záver prvého a začiatok druhého polčasu a práve v tomto čase získal Holíč rozhodujúci dvojgólový náskok. "Búrania" si pripísali cenné víťazstvo s Dvorníkmi a Senica šťastné s Jacovcami, keď corgoňligista Kim rozhodol v 89. minúte. Kúty, Moravský Sv. Ján i Petrova ves prehrali vonku, pričom Jáňania u lídra najtesnejšie.

5. liga Západ 21. kolo

B. Mikuláš - Dvorníky 2:1 (0:0)

Góly: 52, Černý, 55. Malík - 59. Herceg.

B. Mikuláš: Komorník - R. Walner, Plajsner, Drápal (Jankovič), Sokol (Obuch), M. Vanek (Šedivý), Černý, Liška, Ondriska, T. Vanek, Malík

Hra bola plne v rukách domácich, hostia, ktorí prišli iba v základnej zostave ich prakticky po celé stretnutie vážnejšie neohrozili. No i tak trvalo domácim polčas, než svoje postavenie na ihrisku premenili do gólov. Deväť nevyužitých gólových šancí v prvom polčase bolo varujúcich, našťastie hostia dokázali iba znížiť stav na 1:2 po priamom kope v 59. minúte. Už predtým však svojich fanúšikov uspokojovali dvomi gólmi Černý, ten v 52. minúte dával dôležitý vedúci, druhý takmer vzápätí pridal v 55. minúte Malík.

Šaštín - Holíč 1:2 (0:1)

Góly: 54. Slovák (11) - 43. Uher, 47. Gergel.

Šaštín: Klokočka - Šedivý, Stanický, Ožvoldík, Ďuriš, Pavlíček, Smolinský, Kovár, Slovák, Petráš, Mošať (Bulka, Korman)

Holíč: Buzay - Václavík, Hlúpik, Mráz, Stašek, Nečas, Uher, Ličko, Gergel, Drúžek (Blaha, Blatnický, Kubinec)

Domáci nepoznačení neúspešným výsledkom z predchádzajúceho kola zohrali dramatický zápas v plnom hernom nasadení. Hostia v prvom polčase pôsobili síce pohyblivejšie ale šancí si obe strany vypracovali minimálne. Až v 31. minúte prišla domáca gólová šanca, brankár hostí ale Stanickému nedal príležitosť. Druhú gólovú šancu polčasu mali v 40. minúte hostia, ale tentoraz bol proti domáci brankár. Až tá tretia skončila v sieti, no domácej - Uher v 43. minúte dostal hostí do vedenia 1:0. Druhý polčas nezačali domáci šťastne. Hostia po kope z rohu nekrytým Gergelom zvýšili na 0:2 a potom ruku v ich pokutovom území umožnila domácim v 54. minúte Slovákom znížiť na 1:2. To bol signál pre zvýšenie tlaku, vytvorené šance, hoci stretnutiu by svedčala viac remíza, ale zostali nevyužité.

Senica B - Jacovce 2:1 (1:1)

Góly: 24. Štora, 89. Kim - 2. Bajzík

Senica B: Fišan - Smíkal, Karas (Chocholáčik), Hrebíček, Kukliš, Velický, Kim, Tesárik, Štora, Vach (Šraga), Pípa

Hostia hneď v úvode vyžili chybu Pípu a od 2. minúty viedli gólom Bajzíka 0:1. Kto z domácich fanúšikov prišiel neskôr, neveril očiam. Domáci ale vzápätí na hosťov pritlačili, v 11. minúte ešte Štora dal do rúk brankára hostí, v 24. minúte po Vachovej prihrávke mieril presne a vyrovnal - 1:1. Hostia ale nedeprimovaní útočili a v už v 26. minúte dostal Bajzík Jančoviča do gólovej šance. Ten však hlavou mieril nad. Zvyšok polčasu sa potom odohral na polovici ihriska, aby v ďalšom sa akcie striedali na oboch stranách. Najprv v 49. minúte vychytal bravúrne Fišan Jančoviča, potom v 51. minúte Štora sa snažil, ale slabá strela nedosiahla cieľ, v 53. minúte strelu Jančoviča kryl senický múr, v 57. minúte strelu P. Šveca Fišan. Center Kima nedokázal Štora dopraviť do brány, potom príležitosť hostí „zázračne" kryl Fišan. Trest za nepremenenie prišiel v 89. minúte, kedy domáci Kim svojim prvým gólom zabezpečil Záhorákom vedenie. Nerozhodný výsledok by ale nebol nahneval ani jednu stranu.

Krakovany - Kúty 3:1 (1:1)

Góly: 33. Ďuračka, 48. Kusý, 75. Balcír - 6. Dominik

Kúty: Škoda - Hyránek (Mikuláš Štiffner), Šefčovič, Pavlovič, Smolinský, Kubina, Dominik, Ondruška (Pavlák), Michal Valla, Antálek, Marek Valla (Valachovič)

Domáci začali stretnutie vo vlažnom tempe a po chybe ich Ondrejku otvoril skóre stretnutia v 6. minúte Dominik - 0:1. Mohlo byť pre domácich ešte horšie, no vzápätí vychytal Michala Vallu domáci brankár Bondra a zachránil svojich od pohromy. Domáci sa ale prebrali a naopak, zatlačili Záhorákov, ktorí však zásluhou Škodu odolávali až do 33. minúty, kedy ho domáci Ďuračka „prestrelil" a bolo 1:1. Po prestávke domáci pridali ako v obrane, tak aj v útočnom tlaku. Šťastena ale stála na strane hostí, keď domáci zahadzovali aj nemožné a k zvratu prišlo až v 75. minúte, kedy Balcírova ľavačka skončila za chrbtom Škodu. Zápas sa po tomto momente už iba dohrával.

Šúrovce - Mor. Sv. Ján 2:1 (2:0)

Góly: 15. Matušica, 26. Lavrinec - 73. Emrich (11)

Šúrovce: Súkeník - Vido, Benkovský, Pinček, Glemba, Dlhý, Bališ, Laurinec, Horváth, Ujlaky, Matušica (Horník, Janek, Hološko)

Mor. Sv. Ján: Hajdin - Gothaj, Vrábel, D. Bolf, Vávra, Hrica, Stupavský, Ježek, Šúrek, Emrich, J. Bplf (Salay, Karáč)

Domáci herne začali celkom pekne. Ich úvodné šance ale zostali nepremenené, aj keď svoje úvodné dva góly dali vcelku poľahky. Najprv Matušica dostal dobrú prihrávku od Bališa a dal na 1:0, potom po presnom pase Laurinec na 2:0. To bolo ale všetko a domáci akoby prestali hrať, hostia aj keď nie skóre, tak aspoň hru vyrovnali. Napriek tomu, že v 73. minúte po ruke Janeka hostia Emrichom z pokutového kopu znížili na 2:1, domáci aj keď herne sklamali, zmenu skóre už nepripustili.

Prašice - Petrova Ves 3:1 (1:1)

Góly: 7. Janega, 58. Halo (11), 82. Herda - 41. M. Matula ml.

Petr. Ves: Lánik - Ovečka (Vanek), Kumpán, Čierny, Krbica, Macek, Matula st., Matula ml., Krchnavý (Morvay), Štermenský, Pochylý

Zápas mal od začiatku vyrovnaný charakter, no už v 7. minúte otvoril stav Janega. Neskôr hráč hostí Matula ml. dal vyrovnávajú gól pred prestávkou, do kabín tak odchádzali mužstvá za vyrovnaného stavu. V druhom polčase mali viacej šancí domáci a dokázali ich aj lepšie premieňať, či už to bol pokutový kop po faule, alebo posledný gól Herdu v 82. minúte. V ostatných ôsmich minútach sa zápas už len dohrával, a tak domáci zaslúžene vyhrali za konečného stavu 3:1.

Ďalšie výsledky: Hlohovec - Smolenice 4:0 (1:0), Trebatice - H. Obdokovce 4:1 (2:0).

1. Šúrovce 21 19 0 2 59:14 57
2. Hlohovec 21 14 3 4 47:22 45
3. Trebatice 21 12 6 3 35:18 42
4. Šaštín 21 11 3 7 39:26 36
5. Krakovany 21 11 3 7 50:43 36
6. Senica B 21 10 3 8 34:30 33
7. Prašice 21 9 3 9 38:39 30
8. Holíč 21 9 2 10 28:33 29