Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel

Myjavské ženy vybavili súperky už v prvom polčase

Druholigoví futbalisti z Myjavy, muži i ženy, v minulom súťažnom kole dosiahli pozoruhodné výsledky.

Ženy už v prvom polčase uzavreli konečný rezultát 4:0 s Čakou, muži na ihrisku lídra tabuľky SFM Senec uhrali cennú bezgólovú remízu, keď v prvom polčase mali aj niekoľko šancí na strelenie gólu. Po prestávke už "tlačili" domáci, no Peter Solnička v bráne Spartaka bol neprekonateľný.

2. liga muži Západ

SFM Senec - Sp. Myjava 0:0

Pred 550 divákmi rozh. Páchnik. ŽK 0:3.

Myjava: Solnička - Kumančík (27. Bruško), Černáček, Stančík, Kvasnica - Manák, Zverec, Duga, Kováč (80. Kosík), Mihál (60. Oríšek) - Hesek.

Zo Senca sa body v tejto sezóne ľahko nevozia. Stretnutie dvoch technicky i herne vyspelých súperov sa začalo počiatočným oťukávaním a prvým rohovým kopom domácich už v prvej minúte, ktorý hostia odvrátili. Potom sa hra odvíjala medzi šestnástkami. Hostia pohrozili v 16. min. Černáčkom, ktorého hlavička po centri Kumančíka išla tesne vedľa. Hostia si vytvárali postupne územnú prevahu a nepúšťali domácich do hry. V 27. min. odstúpil zranený Kumančík, čo bolo oslabenie zadných radov Spartaka. V 33.min. mohol striedajúci Bruško otvoriť skóre, jeho strelu domáci brankára vyrazil nad bránu. O dve minúty na to poslal peknou prihrávkou Zverec do šance Heseka, ten sám pred brankárom Matlákom netrafil bránu. V 45. min. po kombinácii Kováča s Mihálom bol roh a tak skončil polčas.
Domáci boli v druhej časti aktívnejší. Myjavčania sa však v 48. min. odvrátili Brezíkov priamy kop na roh a po ňom bravúrne chytil Solnička hlavičku Kunza. Hostia hrozili z protiútoku Hesekom, ale jeho center domáca obrana odvrátila. Senčania si oproti prvému polčasu vytvorili územnú prevahu , ale nevedeli nájsť recept na dobre hrajúcu obranu hostí na čele so skvelým brankárom Solničkom. V 58. min. Bruškov priamy kop odvrátil v poslednej chvíli pred Hesekom na roh. Z protiútoku riešil Solnička nebezpečný center obrancu Karča. Domáci tlak vzrastal a v 68. min.museli hostia odvrátiť sériu striel na roh a po rohu Polgár trafil spojnicu Solničkovej brány. Po ďalšom rohu sa neujala ani prudká hlavička Hromkoviča. Domáci v záverečnom tlaku mohli ísť do vedenia po hlavičke Horvátha, ktorá skončila na brvne. Keď v nadstavenom čase tvrdá strela Bedecs netrafila bránu, odviezli si Kopaničiari zo Senca cenný bod. (Stano Malečka)

Ďalšie výsledky: Vrbové - Nitra B 1:3, Nové Mesto - Topoľčany 3:0, Rača - Trnava B 0:0, Dun. Streda B - Nové Zámky 0:2, Slovan B - Nemšová 1:0, J. Bohunice - Bernolákovo 2:1, Vráble - Moravany 0:1.

Myjava - Čaka 4:0 (4:0)

Góly: Krutá, Kovárová, Horešová, Neveďalová.

Myjava: H. Poláčková, L. Dugová, A. Kostrová, A. Batková, K. Pszotová, D. Sadáková, Z. Horešová, E. Kovárová, Z. Krutá, I. Neveďalová, M. Zvončeková (Vachulová, Kučerová, Klasovitá), tréner Klement.

Hneď na začiatku sa domáce hráčky pustili do súpera. Už v 5. min. po strele Neveďalovej sa k odrazenej lopte dostala Kovárová a do odkrytej bránky otvorila skóre - 1:0. V 11. min. potiahla loptu pred pokutové územie Zvončeková, prihrala Neveďalovej, tá Horešovej a bolo 2:0. Po tomto góle sa hra upokojila, napriek tomu ďalšie šance nevyužili Kovárová, Neveďalová, Horešová, Krutá a Sadáková. V 39. min. po veľmi peknej akcii stredom ihriska sa k lopte dostala Krutá a prízemnou strelou zvýšila na 3:0. V 45. min. po individuálnej akcii Horešovej zvýšila Neveďalová už na 4:0.

Družstvo žien Spartak Myjava.

Aj v druhom polčase trval tlak domáceho družstva. Prišlo aj množstvo šancí, no takmer stovka divákov sa ďalšieho gólu v sieti súpera už nedočkalo.

Ďalšie výsledky: Diakovce - Banka 1:1, Pakostov - V. Uherce 3:0 kont., Karl. Ves - Dun. Lužná 1:2, Láb - Topoľčany odložené.
1. Pakostov 12 12 0 0 71:7 36
2. Topoľčany 11 10 0 1 52:7 30
3. Láb 11 8 0 3 55:7 24
4. D. Lužná 12 6 2 4 29:23 20
5. Banka 12 4 4 4 34:21 16
6. Diakovce 12 4 3 5 17:29 15
7. Myjava 12 3 3 6 23:29 12
8. Čaka 12 3 0 9 18:70 9