Skvelý výkon Lukáš Pavlačku pomohol Skalici k trom bodom

Všetci traja zástupcovia nášho regiónu hrali v 21. kole na domácich ihriskách.

K plnému trojbodovému zisku ich využili Gbely i Skalica, Brezová s Bošanmi remizovala 1:1, keď už po polčase bol tento stav.

O všetky tri góly Skalice sa pričinil skvele hrajúci Lukáš Pavlačka, ktorý dva góly dal a na tretí presne prihral Petrovi Vaškovi. Navlas rovnaký výsledok dosiahli aj Gbely s Partizánskym, keď ich z prestávkovej letargie prebudil až vyrovnávajúci gól hostí.

4. liga Severozápad 21. kolo

Brezová - Bošany 1:1 (1:1)

Góly: Šebo - Višňovský.

Pred 150 divákmi rozhodoval Bazso. ŽK 2:1.

Brezová: Michálek - Miča, Zubálik (77. Lang), Poláčik, Pekník, Hyža (62. J. Potúček), Koprda, Šarudi, Strnátka, Šebo, Šefčík (84. Pape Cheikh), tréner Štefan Potúček.

Bošany: J. Bulák - Kapusta, Kaplan, Višňovský, Jamrich, Ľ. Bulák, Kostolný, Mikloš, Šesták (70. Januška), Zvala, Murko, tréner Peter Meluš.

Za ideálneho futbalového počasia stretnutie prinieslo už v úvodných sekundách obrovskú šancu Bošian, keď center Višňovského po zemi sprava minul sám pred bránou Šesták. Domáci sa však prebrali a keďže boli naďalej nebezpeční aj hostia, diváci sa mali na čo pozerať. V 12. min. z 10 metrov v dobrej šanci prestrelil bránu domáci Strnátka. V 17. min. Zubálik ľahko tečoval center Strnátku, ale brankár Bošian J. Bulák bol pozorný. V 25. min. nechala domáca obrana uniknúť Višňovského, ktorý sa v šestnástke s ňou ešte pohral a aj so šťastím po zemi zakončil - 0:1. Ten istý hráč strieľal zblízka aj v 32. min., no brankár Bradlana Michálek strelu po zemi vyrazil. Brezovčania mali síce optickú prevahu, ale gól neprichádzal. Až v 40. min. strelu Miču do brvno vrátil do siete Šebo - 1:1. Bolo to spravodlivé vyjadrenie pomeru síl v prvej časti hry. Od začiatku druhého polčasu boli herne lepší a nebezpečnejší hostia, ale v 53. min. mohol skórovať domáci kapitán Šarudi, jeho strelu vyrazil nad brvno brankár Bulák. V 55. min. nedal zase hosťujúci Murko, keď nevyužil pekné pristrčenie Višňovského. V 64. min. zdiaľky napriahol domáci Koprda, ale lopta aj s pomocou hornej žrde skončila vonku. V 76. min. netrafil bránu po nepresvedčivom zákroku Michálka hráč Bošian Ľ. Bulák. V 81. min. hlavou po rohovom kope Miču neskóroval Šebo a v 87. min. tiež hlavičkou ani Strnátka. Remíza je podľa priebehu hry zaslúžená. (Ľuboš Barbírik)

Skalica - Lehota p/Vt. 3:1 (1:0)

Góly: Pavlačka 2, P. Vaško - Trungel.

Pred 100 divákmi R T. Gádoši. ŽK2:1 Pavlačka, Bucha - Habrman.

Skalica: Kocák - Kucharič, B. Šefčík, Kaprálik, P. Vaško, Jánošík, Lašák (78. T. Vaško), Šenk (I. Šefčík), Mičica, Pavlačka, Bucha (87. Vašíček).

Lehota: Pös - Homoľa, Habrman, Mních, Vojta, Pánis, Svorád, Madarász, Štefanička, Trungel, Sluka (87. Královič).

Hostia hrali v prvom polčase s podporou a pohrozili už v 7. min., keď strela Svoráda skončila na brvne. Skaličania odpovedali v 17. min., keď Pavlačka technickou strelou otvoril skóre - 1:0. V 30. min. mohla Skalica viesť už o dva góly, no Peter Vaško zblízka nedal. V 56. min. nečakane udreli hostia, keď Trungel z tr. kopu spoza šestnástky vymietol šibenicu - 1:1. Od tohto momentu sa hra viac odvíjala v strede poľa. Rozhodlo sa v záverečnej desaťminútovke. V 82. min. zahrával Pavlačka priamy kop a jeho lopta prekvapujúco skončila až za Posovým chrbtom - 2:1. Hostia otvorili hru, no v 85. min. Pavlačkova prihrávka našla Petra Vaška a ten sa nemýlil. (Peter Martinovský)

Gbely - Partizánske 3:1 (1:0)

Góly: Bolebruch, Gál, Macánek - Badinský.

Pred 180 div. R Baňár. ŽK2:4.

Gbely: Drinka - Mihál, Kollár, Karas, Mihók, Mackura, Bolebruch, Križan, Májek (80. Zajíček), Gál, Macánek.

Partizánske: Bičan - Smolinský (70. Peter Kollár), Nahálka, Kompas, Pinďura, Křapka, Baňát, Šimončič, Badinský, Pavol Kollár, Nižňanský (72. Šoš).

Na úvodný gól diváci nečakali ani dve minúty, po ľavej strane unikol bleskovo Macánek, presne prihral Bolebruchovi a ten potešil divákov presným zakončením. Domáci mali v prvom polčase miernu prevahu, postupne sa k bráne hostí tlačili viac a viac a výsledkom boli nastrelené žrde a raz i brvno Bičanovej brány. Gólovú poistku však Gbelčania nepridali. Do druhého polčasu vstúpili oveľa lepšie hostia, ktorí prevzali iniciatívu. Partizánske otvorilo obranu v snahe čo najskôr vyrovnať a za to prišla zaslúžená odmena. V 66. minúte sa k lopte dostal Badinský, naznačenou kľučkou oklamal obranu domácich a rutinérsky zakončil - 1:1. Až po inkasovanom góle zapli domáci opäť na vyšší rýchlostný stupeň. Výsledkom bol dôležitý druhý gól, keď Gál najskôr namieril do žrde, no odrazenú loptu predsa len poslal do siete. Hosťom nezostávalo nič iné, ako opäť hrať vabank, no tentoraz si Gbely dali väčší pozor. V závere unikol Macánek, obišiel brankára a spečatil skóre na 3:1. Partizánske predviedlo najmä v druhom polčase dobrý výkon, a tak sú tri body pre domácich veľmi cenné. (Vladimír Ružička)

Ďalšie výsledky: V. Kostoľany - N. Pravno 2:1, Tr. Stankovce - Nová Ves 1:1, Častkovce - N. Dubnica 0:0, D. Vestenice - Solčany 3:1.

1. Nová Ves 20 13 3 4 43:23 42
2. D. Vestenice 19 13 1 5 31:23 40
3. Skalica 19 11 3 5 35:22 36
4. Častkovce 19 11 2 6 41:25 35
5. Kanianka 19 10 4 5 40:26 34
6. Tr. Stankovce 19 9 4 6 40:24 31
7. Gbely 19 9 4 6 31:28 31
8. N. Dubnica 20 8 3 9 30:31 27