Pondelok, 19. február, 2018 | Meniny má Vlasta

Spartak Stráže v menšom trháku pred Borským Svätým Jurom

V nižších súťažiach majstrovstiev oblasti sa hrali neúplné kolá, keď v II. triede bol odložený zápas Trnovec - Rohov a v III. triede Podbranč - Kúty B.

Ilustračné foto zo zápasu Kunov - Čáčov.(Zdroj: ARCHÍV REDAKCIE)

V MO II. triedy využili Stráže zaváhanie Borského Sv. Jura a odskočili mu na rozdiel troch bodov. V MO III. triedy má Rovensko vďaka odloženému zápasu rezervy Kútov štvorbodový náskok pred Čáčovom, no s týmto mužstvom treba rátať s možnosťou postupu, najmä pre ich "smrtiacu" útočnú silu, ktorá predstavuje priemer vyšší ako štyri góly na zápas.

MO II. trieda 17. kolo

Holíč B - Chropov 2:1 (1:0)
Góly
: Singhofer, Jaborník - P. Liška.
Po stálom tlaku sa domáci dočkali gólu až v samom závere polčasu zásluhou Singhofera. Po prestávke hrali hostia od 65. min. bez vylúčeného Poláka, napriek tomu dokázali v 70. min. vyrovnať Liškom na 1:1. Rozhodlo sa v 88. min. po strele Jaborníka, ktorá po teči J. Špačka skončila v siete - 2:1. ČK 0:1 (l. Polák), R Martinovský ml., Lapoš. (Ľuboš Nečas)

Vrádište - Radimov 3:0 (1:0)
Góly
: Palkovič 2, Janeček.
Vyrovnané stretnutie, v ktorom domáci mali viac šancí a Janeček navyše nepremenil pokutový kop. R Dzindzík st. (Vlado Vlk st.)

Unín - Čáry 2:0 (2:0)
Góly
: Malík, Krempa.
V priemernom stretnutí zaslúžené víťazstvo domácich, keď hostia si nevypracovali ani jednu šancu. ČK 0:1. (Marián Ovečka)

Smrdáky - Hradište 1:1 (1:0)
Góly
: Selecký - Sv. Sadloň.
V prvom polčase boli lepší domáci, ale využili len jednu svoju šancu. V druhom polčase sa hra vyrovnala a hostia vyrovnali Sadloňom z trestného kopu. R Daniš. (Lukáš Ventura)

Letničie - Bor. Sv. Jur 2:1 (1:1)
Góly
: Polach, Lánik - Buzay.
V Letničí videli diváci veľmi dobré stretnutie. Lepšie začali domáci a už v 3. min. viedli gólom Polacha. Hostia potom pridali a v 32. min. vyrovnali. V druhom polčase Letničie zatlačilo hostí, ale gól sa mu podarilo dať až v 89. min. Ich víťazstvo však bolo zaslúžené. R Dzndzík ml. (Jaro Vaculka)

Prietrž - Stráže 0:6 (0:2)
Góly
: R. Daniel a M. Herda 2, L. Letko, M. Konečný.
V prvom polčase bolo vyrovnané stretnutie, ale v druhom už domáci na hostí nestačili.
ČK 1:0 (Polakovič). R Otočka. (Ján Svatík)

Góly
: Chodúr a Vilček 2, Zich, Belohlávek, Sekáč - P. Mareček.
Na umelej tráve v Senici v prvom polčase ovládol Čáčov hru a svoju prevahu vyjadril piatimi gólmi. Hostia ohrozili iba dvakrát, no nebezpečne, keď Černek trafil tyč a Kollárovu prudkú strelu brankár Čáčova vyrazil. Po prestávke to bol už festival zahodených šancí od obidvoch mužstiev. R Kršteník, Polakovič. (Mesíček)

Šaštín B - Štefanov 3:0 (2:0)
Góly
: Suchánek, Szöke, Menšík.
V prvom polčase mali domáci výraznú prevahu, ktorú vyjadrili gólmi Suchánka v 6., a Szökeho v 30. minúte. Po prestávke Štefanov pridal a bol domácim vyrovnaným súperom, no gól nedal. Naopak v 85. min. upravil Menšík na 3:0. R Bednár, Blažek. (Peter Vrtalík)

Častkov - Kátov 3:1 (1:1)
Góly
: Jamriška, Miro Otrísal, J. Rehuš - M. Zongor.
V zápase priemernej úrovne bola hra vyrovnaná iba v prvom polčase, kedy hostia vládali so silami a podarilo sa im ajv jeho závere vyrovnať. Po prestávke gólmi Otrísala a Rehuša získali domáci dvojgólové vedenie. Hostia náporu domácich nestačili odolávať a keby napr. Vančík premenil iba tretinu svojich šancí, mohlo byť víťazstvo domácich omnoho vyššie. R Thao. (Emil Brňa)

Sobotište - Dojč 4:1 (2:0)
Góly
: Drinc 2, Franko, Černek - T. Chorvát.
Hostia prišli iba desiati, jeden z nich sa ešte v prvom polčase zranil a nepokračoval v hre. Toto ovplyvnilo priebeh zápasu, keď domáci mali stálu prevahu z ktorej vyťažili aj štyri góly. Hostia hrali na brejky, z ktorých jeden po prestávke využili na 3:1. R laik Svitek. (Peter Adamkovič)

Rovensko - Osuské 7:0 (4:0)
Góly
: Velický 3 (1 z 11), V. Krátky 2, P. Surový, M. Hanečka.
Jednoznačné víťazstvo domáceho mužstva, ktoré už do polčasu viedlo rozhodujúcim rozdielom. R Durkoš. (Jozef Surový)