Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel

Jarným prekvapením sú futbalisti Lakšárskej Novej Vsi

V 21. kole Majstrovstiev oblasti Senica neprehrali futbalisti Lakšárskej Novej Vsi ani piaty jarný zápas a z pásma zostupu sa už poriadne vzdialili.

Tentoraz remizovali v Hlbokom, kde vyrovnal Jozef Dojčan, výrazná to ich jarná posila. Na jar neprehrali ešte Radošovce, no práve prvá strata v tomto kole v Sekuliach ich pripravila o prvé miesto, kam sa po týždni vrátilo Oreské. Mokrý Háj prišiel o neporaziteľnosť v Koválove, kde im obidva góly strelil Peter Tokoš. Šajdíkové Humence bodovali na ihrisku silného Smolinského, keď v nadstavenom čase vyrovnal nestarnúci Juraj Fila.

Výsledky 21. kola

Hlboké - Lakš. N. Ves 1:1 (1:0)
Góly
: Winter - Dojčan.
Stretnutie dvoch susedov z tabuľky malo veľmi zaujímavý priebeh. Už v 2. minúte stretnutia sa ocitol v šanci hosťujúci Haramia, ale domáci brankár Bednár jeho šancu zneškodnil. V 15. minúte domácu akciu nezakončil Mindek. Hostia po tomto okamihu začali preberať iniciatívu, ale domáca obrana ich útokom úspešne odolávala. Prišla 20. minúta stretnutia, domáci založili peknú akciu, obrana hostí vyrobila hrúbku, lopty sa zmocnil Winter a krásnym lobom zabezpečil domácim vedenie. V 25. minúte hostia podnikli rýchly protiútok, lopta sa dostala k Jablonickému, ale ten z 2 metrov prestrelil domácu bránu. Ihneď z protiútoku strela domáceho Kukliša skončila na tyčke hosťujúcej brány. Hostia neostávali domácim nič dlžní a hlavička Dojčana mierila tesne nad.
Druhý polčas bol tak isto vyrovnaný z oboch strán. V 56. min. sa lopty zmocnil domáci Mindek, ale ani na dva krát nedokázal prekonať hosťujúceho brankára. V 63. min. po diskutabilnom odpískaní priameho kopu v prospech hostí si loptu postavil Dojčan a krásnou strelou vyrovnal na 1:1. Akcie pokračovali na oboch stranách, ale na výsledku sa už nič nezmenilo. Deľba bodov je na priebeh stretnutia zaslúžená. Pred 80 div. R Heteš.

Sekule - Radošovce 1:1 (1:0)
Góly
: Húšťava - Sloboda.
Domáci sa ujali vedenia už v 4. min. po centri Trajlínka Húšťavom. V 18. min. domáci Lukáček nedal svoju šancu, do polčasu mali domáci ešte dve výborné šance, ale hosťujúci brankár bol vždy na mieste. V prvom polčase nebolo badať, že v Sekulách hraje vedúce mužstvo tabuľky. Do druhého polčasu nastúpili hostia ako vymenení, mali svoje šance, ale domáci brankár bol na mieste. V 83. min. odkopla obrana hostí loptu, ktorej sa zmocnil Sloboda a svoje sólo zakončil vyrovnávajúcim gólom. R Zabadal. (Kunštek)

Jablonica - Oreské 0:1 (0:1)
Gól
: Bederka.
Nevydarený zápas domácich, ktorí prehrávali už od 3. min. po chybe brankára. Po tomto góle zatlačili domáci hostí do obrany, ale gól sa im nepodarilo vsietiť ani z najvyloženejších šancí. R Pekarovič. (Vlado Ďuriš)

Koválov - Mokrý Háj 2:0 (1:0)
Góly
: Tokoš 2.
Zápas dobrej úrovne, v ktorom domáci viedli od 21. min. Domáci potom nevyužili niekoľko šancí, keď hostia hrali iba na brejky. Domáci poistili svoje vedenie v 89. min. R Blažek. (Vlado Labaš)

Smolinské - Š. Humence 2:2 (1:0)
Góly
: Stanický 2 - Matula, Fila.
Smolinské bez štyroch hráčov základnej zostavy, ktorých nahradili mladí odchovanci držali s hosťami vyrovnaný krok. Hostia vyrovnali až v 92. min. Remíza je spravodlivým vyjadrením síl na ihrisku. R Daniel. (Jozef Došek)

Brodské - Cerová 2:1 ( 1:0)
Góly
: M. Michalovský, Huliman - S. Malý.
V stretnutí sa striedali šance na obidvoch stranách, ale nakoniec boli šťastnejší domáci, ktorí vyhrali gólom už v nadstavenom čase. R Lapoš. (Jozef Hrdlička)

Rybky - Kopčany 1:1 (1:0)
Góly
: Marek Polák - Kotvan (11).
Domáci v tomto stretnutí urazili šťastenu, keď nepremenili množstvo šancí, čo sa im vypomstilo v 89. min., keď hostia vyrovnali gólom z pokutového kopu. R Pišoja. (Milan Blažek)