Piatok, 21. september, 2018 | Meniny má Matúš

Slávia UK vyhrala aj zápas v Senici a je blízko titululu

Slávie UK Bratislava vyhrali v druhom finálovom zápase na palubovke VK GAT Solutions Senica hladko 3:0 a ujali sa vo finálovej sérii vedenia 2:0.

Hráčka Slávia UK Bratislava Antónia Golitková (vľavo) a hráčky VK GAT Solutions Senica Petronela Biksadská (uprostred) a Jana Magátová (vpravo) na sieti v súboji počas finálového volejbalového zápasu play off extraligy žien medzi Slávia UK Bratislava - VK(Zdroj: TASR)

Senica.

Zisk 12. titulu v histórii klubu môžu zverenkyne trénerky Zuzany Tlstovičovej potvrdiť v stredu 21. apríla o 17.00 na domácej palubovke v hale Mladosť.

finále play off - 2. zápas:

VK GAT Solutions Senica - Slávia UK Bratislava 0:3 (-20, -18, -23)

74 minút, Rozhodovali: Mokrý a Porvazník, 400 divákov.

Stav série: 0:2

Senica: Halmová, Magátová, Biksadská, M. Krišková, Skálová, Murčinková, liberá Bujdošová, Keltošová (Jonášová, Krajčová)

Slávia: Jelínková, Kóšová, Paňková, Hrončeková, E. Salanciová, Golitková, libero Hinzellerová (Ňurcíková, Hnátová)

Slávia vstúpila do zápasu lepšie a v úvode si vypracovala mierny náskok. Ten si dlho držala, ale potom sa domácim podarilo vyrovnať na 17:17 a zdalo sa, že set smeruje do dramatickej koncovky. Lenže prišli chyby Seničaniek na príjme, čo skúsené hráčky Slávie využili a prvý set vyhrali 25:20. Do druhého dejstva vstúpili Záhoráčky vo veľkom štýle a pri podaní nahrávačky Halmovej si vypracovali vedenie 4:0.

Hosťujúca trénerka Zuzana Tlstovičová sa rozbehnutý stroj domácich pokúsila zastaviť timeoutom a podarilo sa jej to. Halmová servis pokazila a nasledovala pre zmenu séria na podaní nahrávačky Slávie UK a zrazu bolo 4:5 pre Bratislavčanky. Skóre bolo vyrovnané do stavu 9:9, potom Slávia odskočila na 15:9 vo svoj prospech pri servise Salanciovej.

Tréner domácich Michal Mašek vystriedal univerzálku Kriškovú za Krajčovú a smečiarku Skálovú za Jonášovú. Senica ešte znížila na 15:16, ale koncovka bola v réžii Slávie, ktorá vyhrala druhý set hladko 25:18. Za kratší koniec povrazu ťahali domáce aj v treťom sete, trápili sa na prihrávke a tým trpel ich útok. Slávia viedla 12:8 a hoci domáce vyrovnali na 13:13, onedlho opäť prehrávali o tri body.

V koncovke setu ešte Senica viedla 21:20, ale to bolo z jej strany všetko a nakoniec sa zo zaslúženého triumfu 3:0 tešili volejbalistky Slávie UK.

Michal Mašek, tréner Senice: "Stalo sa to, čoho som sa obával. Slávia nám dobrým servisom robila problémy, my sme veľmi zle prihrávali a tým pádom sme sa nevedeli presadiť v útoku. Musím sa veľmi kriticky vyjadriť na adresu našich hráčok. Takto sa vo finále nebojuje, to proste na úspech nestačí. Nerobím však z toho tragédiu, naším cieľom bol postup do finále a v ňom môžeme prekvapiť. O prekvapenie sme sa postarali už na Slávii, kde sme vyhrali dva sety a boli sme blízko k víťazstvu. Do stredy sa dáme dokopy a pokúsime sa ešte o zvrat v sérii."

Zuzana Tlstovičová, trénerka Slávie UK: "Podali sme koncentrovaný výkon s minimom chýb a to rozhodlo o našom víťazstve. Vedieme v sérii 2:0, ale poctivo sa pripravíme aj na tretí zápas na domáce palubovke a chceme ho vyhrať."

Doprastav s druhým víťazstvom

Žilinské volejbalistky prehrali aj v druhom zápase play off extraligy o 3. miesto s bratislavským Doprastavom 0:3, ktorý vedie v sérii hranej na tri víťazstvá 2:0.

druhý zápas play off o 3. miesto:

ŽU Žilina - Doprastav Bratislava 0:3 (-8, -20, -12)

59 minút, rozhodovali: Faulhammer a Sňahničan, 200 divákov.

1. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Pripravte sa na zdržanie, v sobotu začnú opravovať diaľnicu D2

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) bude v nasledujúcich dňoch opravovať viaceré úseky diaľnice D2.

Medzi Senicou a Jablonicou sa zrazilo auto s lesnou zverou

Vo štvrtok (20. septembra) bola vo večerných hodinách privolaná polícia k dopravnej nehode.

Sobotný program týždňa mobility pre nepriazeň počasia presúvajú

Aktivity, ktorými mal v sobotu 22. septembra vyvrcholiť v Trnave Európsky týždeň mobility, sa rozhodla radnica pre nepriaznivú predpoveď počasia presunúť.

Obec sa môže pochváliť významnými rodákmi, ale i chodeckými pretekmi

Borský Mikuláš patrí medzi najväčšie obce Záhoria. Spája sa s ňou viacero významných osobnosti, ale i zaujímavé príbehy. Vďaka tomu ju ročne navštívia stovky turistov. Nachádza sa tu slamený domček, habánska osada a mnohé ďalšie miesta.