Nedeľa, 17. december, 2017 | Meniny má Kornélia

Senica s Dunajskou Stredou doma remizovala

Záhoráci chceli v sobotu potvrdiť víťazstvo z Trnavy. Nakoniec doma s Dunajskou Stredou remizovala 2:2.

SENICA. Záhoráci chceli v sobotu potvrdiť víťazstvo z Trnavy. Mali silnú úvodnú desaťminútovku, v ktorej si vypracovali tri gólové príležitosti.

Prvé dve po akcii Pirosku, ktorý vnikol do pokutového územia hneď v úvodnej minúte, prihral voľnému Hesekovi, jeho strelu z päťky Novota vyrazil a následná dorážka osamoteného Bajana sa skončila len nad bránou.

O dve minúty mali Seničania ďalšiu veľkú gólovú príležitosť, no po centri Bajana však prestrelil Sodje. Potom hra upadla. Aj keď domáci mali loptu v moci, do šancí sa dostávali ťažko cez prehustenú obranu hostí. V 20. min po centri Pavloviča hlavičkoval Hesek, Novota však bol na svojom mieste.

Peknú strelu vyslal v 23. min Vlasko, no Novota sa opäť vyznamenal a bol z toho rohový kop. V nadstavenom čase prvého polčasu ešte hlavičkoval Homola po priamom kope Vlaska vedľa brány. Dunajská Streda medzi tri žrde Senice netrafila v 1. polčase ani raz.

Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie hosťom zo Žitného ostrova. V 49. min vystrelili konečne prvý krát do priestoru brány, keď Yavarzadeh po individuálnej akcii nastrelil ľavú žrď. O minútu sa už presadil gólovo hlavičkou z päťky k pravej žrdi. Domáci sa potom zobudili a vyvinuli úsilie zvrátiť nepriaznivý stav.

V 56. min bol vo vyloženej gólovej príležitosti Laurinc, ale mieril vedľa. Vyrovnanie priniesla až 64. minúta. Po faule Majusa na striedajúceho Števka, ktorý bol na ihrisku dve minúty, nariadený pokutový kop premenil Piroska. Hostia neustále v druhom polčase zdržovali hru, čo im rozhodca toleroval.

V 70. min prišiel prekvapujúco druhý gól Dunajskej Stredy po rohovom kope Haliniho a v trme-vrme v pokutovom území sa lopta odrazila k Bajevskému, ktorý nekompromisne vsietil. Seničania sa nechceli poddať. V 74. min hlavičkoval osamotený Hesek z ťažkej pozície vedľa.

Vyrovnať sa podarilo Záhorákom o päť minút neskôr krásnou strelou Pavloviča z priameho kopu. Na druhej strane skúšal strelecké šťastie Nikolič, jeho strelu však brankár Bolek vyrazil. Seničania sa v závere ešte snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale gól už nepadol.

FK Senica - DAC 1904 Dunajská Streda 2:2 (0:0)

Góly: 64. Piroska (z 11 m), 79. Pavlovič - 50. Yavarzadeh, 70. Bajevski, ŽK: 48. Piroska, 65. Števko, 66. Laurinc, 69. Merzič - 54. Yavarzadeh, 58. Michellini, 60. Varga, 63. Majus, rozhodovali: Kráľovič - Slyško, Kubačka, 1464 divákov

Senica: Bolek - Merzič, Homola, Pavlovič, Gajdošík - Bajan (62. Števko) - Laurinc, Vlasko, Piroska - Hesek, Sodje

Dunajská Streda: Ján Novota - Helísek, Majus, Varga, Palla - Michellini, Halini - Nikolič, Bajevski (90+. Lénárth), Yavarzadeh (87. Z. Németh) - Koejoe

Ďalšie články z témy Futbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Senica, Futbal