Piatok, 22. jún, 2018 | Meniny má Paulína

Futbalisti Moravského Sv. Jána po výhre vonku doma prehrali

V 20. kole 5. ligy skupiny Západ sa hrali dva derby zápasy mužstiev Trnavského kraja. Kým Petrová Ves doma zdolala jednoznačne Šaštín 3:0, Holíč podľahol senickej rezerve najtesnejšie 0:1.

Kúty hostili lídra zo Šúroviec v čele s bývalým reprezentantom Ujlakym a podľa očakávania body putovali za Bielu horu. Borský Mikuláš zdolal Prašice zásluhou hetriku Líšku. Mor. Sv. Ján pred týždňom vyhral v H. Obdokovciach, tenroraz prehral doma s Trebaticami.

Mor. Sv. Ján - Trebatice 1:2 (0:0)

Góly: 87. Emrich - 80. Kurinec, 83. Koprna.

Mor. Sv. Ján: Marián Bolf - Kothaj, Vrábel, Denis Bolf, Vávra, Kudlička, Stupavský, Ježek, Šurek, Emrich, Jaroslav Bplf (Blažek, F. Szalay).

Trebatice: Suchánek - Hečko, Palkech, Bílik, Nosko, Koprna, Talajka, Bondra, Potuček, Kurinec, Žilka (Horváth, Zemko).

Na Záhorí sa všetko najdôležitejšie odohralo prakticky až v samom závere. Domáci tentoraz podali výkon, ktorým sa nemôžu chváliť. To však využili hostia až v takmer samom závere, keď za nich skóroval v 8é minúte strelou z 20 metrov Kurinec - 0:1, potom po kope z rohu pridal v 83. minúte gól Koprna - 0:2. Domáci aspoň znížili Emrichom po teči v 87. minúte na 1:2.

Kúty - Šúrovce 1:4 (1:3)

Góly: 19. Michal Valla - 29. Ujlaky, 36. Matušica, 41. Horváth, 61. Dlhý.

Kúty: Mikula - Mikuláš Štiffner, Šefčovič, Pavlovič, Smolinský, Kubina, Pavlák, Dominik, Michal Valla, Antálek, Marek Valla (Hyránek, Martin Štiffner, Filípek).

Šúrovce: Sláma - Vido, Benkovský, Pinček, Glemba, Dlhý, Bališ, Laurinec, Horvíth, Ujlaky, Matušica (Janek, Rau, Horváth).

Kvalitu stretnutia sťažoval síce silný vietor, no o výsledku rozhodlo premieňanie šancí. V tom hostia predčili domácich, hoci tí sa ujali už v 19. minúte vedenia 1:0 gólom Michala Vallu. Ďalšie šance domácich už do siete Slámu napadli, naopak v 29. minúte vyrovnal na 1:1 Ujlaky strelou k tyči po trme vrme pred domácou bránou. Druhý gól pridal ešte do polčasu v 36. minúte Matušica po prečíslení domácej obrany a pred polčasom po samostatnej akcii skóroval Horváth - 1:3. Aj v druhom polčase mali domáci viacero dobrých šancí, pohoreli však na efektivite a tak jednu zo svojich využili iba hostia. V 61. minúte dal Dlhý na konečných 1:4 po chybe domácej obrany.

Holíč - Senica B 0:1 (0:1)

Gól: 35. Štora.

Holíč: Brožek - Václavík, Hlúpik, Kňazovič, Mráz, Stašek, Nečas, Blatnický, Uher, Blaha, Drúžek (Ličko, Múčka).

Senica B: Fišan - Smíkal, Karas, Hrebíček, Kováč, R. Velický, Krošlák, Tesárik, Štora, Vach, Pípa (Chocholáček, Ondra, Hlavenka).

V tomto priemernom stretnutí, kde domáci najmä Drúžekom a Mrázom nepremenili dve výborné šance rozhodla o výsledku jediná premenená šanca hostí v prvom polčase. Štora prešiel nekompromisne cez Hlúpika, ten sa zrazil so svojim brankárom a musel opustiť ihrisko na ošetrenie. Hostia rýchle využili túto situáciu na strelenie gólu, ktorý nakoniec rozhodol o výsledku i bodoch. Domáci v druhom polčase síce vyvinuli tlak, ktorý však bol skôr platonický a s náznakmi domácich šancí si skúsený Fišan v bráne hostí bez problémov poradil.

Petr. Ves - Šaštín 3:0 (2:0)

Góly: M. Matula ml., M. Matula st., Morvay.

Petr. Ves: Lánik - Ovečka, Kumpan, Černý, J. Juriga, Macek (Vanek), Matula st. (Morvay), Matula ml., Krchňavý, Štermenský, Pochylý st.

Šaštín: Saksun - Cvečka, Stanický (Szöke), Mošať (Bartal), Havlíček, Ďuriš, Brunner, Kovár, Slovák, Bulka, Tomiš.

Derby zápas mal pre domácich veľmi dobrý úvod. Už v 5. minúte Matula ml. zaznamenal po dorážke ich vedúci gól - 1:0. Druhý gól pridal oslabeným hosťom v 35. minúte Matula st. a jednoznačné víťazstvo Petrovej Vsi zavŕšil elegantným oblúčikom v 67. min. striedajúci Morvay.

Bor. Mikuláš - Prašice 3:1 (0:0)

Góly: 53., 58. a 87. (11) Liška - 65. Halo.

Bor. Mikuláš: Komorník - R. Wallner, Pleisner, M. Wallner, Sokol, Šedivý, Černý, Liška (M. Vanek), T. Vanek, Drápal (Jankovič), Malík.

Prašice: Jamrich - Vajtava, Pinka, Delič, Martinček, Ďurík, Šmatlák, Halo, Ondruška (Janček), Krasula, Herda.

Domáci hneď v úvode tri razy neúspešne zaútočili na bránu hostí, Drápal dokonca netrafil do prázdnej brány, no všetko si vynahradili v druhom polčase. Hetrik Lišku im priniesol trojgólové vedenie, zatiaľ čo hostia zo svojich dvoch šancí raz trafili tyč, to bolo v 82. minúte, keď už predtým z tej prvej skórovali v 65. minúte Halom. To bolo z ich strany všetko, keďže domáci prakticky po celé stretnutie dominovali a zaslúžene zvíťazili.

Ďalšie výsledky: Jacovce - Hlohovec 2:3 (1:2), Švec 2 - Knížat, Vavruš, Škreňo, Dvorníky - H. Obdokovce 1:1 (0:1), Jurenka - Uhrík, Smolenice - Krakovany 4:4 (1:1), Kulíšek 2 z 11, Zázik, Kubiš - Kikta 2, Mikuláš (11), Balcír.

3. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  8. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  9. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  10. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  10. Nepodceňujte bolesť chrbta, môže ísť o zápalové ochorenie 3 258

V Senici sa uskutočnilo slávnostné otvorenie novej prevádzky kravína s dojárňou, ktorá nahradí viac ako 50 rokov staré maštale.

Cez víkend sa na Myjavu vráti Rugged Race (FOTO+VIDEO)

Tradičný prekážkový beh s názvom Rugged Race, ktorého dve úrovne – Street a Extrem sa konajú na „Kopaniciach“, sa uskutoční už cez víkend

Pohotovosť pre deti v Malackách nebude, chýbajú lekári

Ambulancia pohotovostnej služby pre deti a dorast v Malackách nebude. .

Skalica odštartovala letnú prípravu, mužstvo hľadá posilu do obrany

Futbalisti MFK Skalica odštartovali tento týždeň letnú prípravu na nový súťažný ročník.

Ján Kocian: V Taliansku sa proti nám Nemecko triaslo o výsledok

Československo to na majstrovstvách sveta v Taliansku v roku 1990 dotiahlo až do štvrťfinále.