Piatok, 22. jún, 2018 | Meniny má Paulína

Skalica po najtesnejšom víťazstve v N. Dubnici má tri body

V 21. kole 4. ligy Severozápad hrala Skalica na ihrisku v Novej Dubnici a po góle Igora Šefčíka si priviezli tri body.

Brezová pod Bradlom po prvýkrát prehrala, keď obidva góly v Novej Vsi dostal z pokutových kopov. Nafta Gbely mala v tomto kole voľno.

N. Dubnica - Skalica 0:1 (0:0)

Gól: 68. I. Šefčík.

N. Dubnica: Múčka - Juriga, Maník, Štiffel, Trnka, Beňo, Ranuša, Švikruha, Závodný, Prekop, Ďatko.

Domáci po výhre v Tr. Stankovciach začala proti súperovi aktívne, lenže na ťažkom teréne to jej hráčom veľmi nešlo. Všetky útoky končili pred šestnástkou. Skaličania nevyužili v prvom polčase žiadnu šancu, pričom domáci mali viacero rohových a priamych kopov. Do druhého polčasu vstúpili hostia lepšie a v 68. min I. Šefčík z priameho kopu strelou okolo múr dal vedúci gól. Novodubničania zvýšili aktivitu a v 75. min po rohu Závodný v dobrej šanci prestrelil bránu. V 85. min mohol vyrovnať Maník, no zblízka hlavičkoval vedľa. (M. Dušička)

Nová Ves - Brezová 2:1 (1:0)

Góly: 18. a 89. J. Korytina 2 z 11 - 49. Poláčik.

Pred 150 divákmi R Konečný, ŽK0:3 (Beňa, Hyža, Pekník), ČK 0:1 (Beňa).

Nová Ves: Grznár - Gúčik, Hujík, Gablech, Horniak, Gálik, Mišík (68. Jambor), Korytina J., Gajdošík (73. Sevald), Korytina M., Križák

Brezová: Michálek - Hyža, Zubálik, Miča, Poláčik, Šarudi, Strnádka (84. Potúček), Šebo, Pekník, Koprda(75. Šefčík), Beňa.

Začiatok stretnutia patril hosťom, ktorí z toho vyťažili niekoľko rohových kopov. Domáci hráči postupne preberali iniciatívu a v 18. min stretnutia po trestnom kope Gajdošíka a teči múru sa najlepšie v päťke zorientoval Jozef Korytina a z bezprostrednej blízkosti otvoril skóre stretnutia. Do konca polčasu mali domáci ešte možnosť Križákom a Horniakom zvýšiť stav stretnutia, ale svoje príležitosti nedotiahli do strelenia gólu. Druhý polčas začali lepšie hostia a po ich trestnom kope a hlavičke domáceho obrancu sa lopta dostala k voľnému Poláčikovi, ktorý krížnou strelou pod brvno vyrovnal. Po tomto góle si domáci vytvorili stály tlak, ale ani hlavička Jozefa Korytinu a strela Horniaka neskončili v bráne hostí. Víťazný gól stretnutia dal v 89. min Jozef Korytina z penalty po faule brankára na prenikajúceho Jambora. (Pavol Pristaš)

Ďalšie výsledky: Veľké Kostoľany - Bošany 1:2 (1:1), N. Pravno - Kanianka 1:3 (0:3), Lehota p/Vt. - Tr. Stankovce 0:1 (0:1), Partizánske - D. Vestenice 3:0 (2:0), Solčany - Častkovce 5:0 (3:0), voľno - Gbely.

3. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  8. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  9. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  10. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  10. Nepodceňujte bolesť chrbta, môže ísť o zápalové ochorenie 3 258

V Senici sa uskutočnilo slávnostné otvorenie novej prevádzky kravína s dojárňou, ktorá nahradí viac ako 50 rokov staré maštale.

Cez víkend sa na Myjavu vráti Rugged Race (FOTO+VIDEO)

Tradičný prekážkový beh s názvom Rugged Race, ktorého dve úrovne – Street a Extrem sa konajú na „Kopaniciach“, sa uskutoční už cez víkend

Pohotovosť pre deti v Malackách nebude, chýbajú lekári

Ambulancia pohotovostnej služby pre deti a dorast v Malackách nebude. .

Skalica odštartovala letnú prípravu, mužstvo hľadá posilu do obrany

Futbalisti MFK Skalica odštartovali tento týždeň letnú prípravu na nový súťažný ročník.

Ján Kocian: V Taliansku sa proti nám Nemecko triaslo o výsledok

Československo to na majstrovstvách sveta v Taliansku v roku 1990 dotiahlo až do štvrťfinále.