Pondelok, 23. október, 2017 | Meniny má Alojzia

Susedské derby v Šaštíne pred vysokou návštevou

Veľmi dôležité tri body si priviezol za víťazstvo 3:1 Moravský Svätý Ján z Horných Obdokoviec.

Ďalšie štyri mužstvá hrajúce na ihriskách súperov vyšli bodovo naprázdno, naopak, domáci trávnik naplno využili senická rezerva i Šaštín, ktorého susedské derby s Borským Mikulášom sledovala takmer tisícka divákov, z toho asi tri stovky boli fanúšikovia hostí.

Trebatice - Kúty 3:0 (2:0)

Góly: 25. Koprna, 30. Bondra (11), 50. Kurinec.

Trebatice: Suchánek - Mucha, Palkech, Bílik, Nosko, Koprna (Machač), Talajka, Bondra, Horváth (Potúček), Kurinec, Žilka (Zemko)

Kúty: Mikula - Mikuláš Štiffner, Šefčovič, Pavlovič, Smolinský, Kubina, Pavlák, Martin Štiffner, Michal Valla, Antálek, Marek Valla.

Hostia začali nebojácne a na šťastie pre domácich úvodné dve šance nevyužili. Domáci kombinačnou hrou prevzali iniciatívu a s ňou aj kontrolu nad priebehom hry. V 25. minúte namieril Koprna trestný kop presne do siete brankára hostí - 1:0. o päť minút neskôr obrana hostí faulovala Talajku a Bondra nariadený pokutový kop premenil - 2:0. Hostia sa nevzdávali a po polčase sa síce snažili, no domáceho brankára neprekonali. Domáci potom korunovali víťazstvo v 50. minúte gólom Kurinca na 3:0.

Senica B - Petr. Ves 3:1 (1:1)

Góly: 27. a 54. Vach, 69. Hrebíček - 35. Macek.

Senica B: Šraga - Smíkal, Karas, Hrebíček, Kováč, Velický, Tesárik, Ružička (Kukliš), Štora, Vach, Chocholáček

Petr. Ves: Lánik - Ovečka (Jančík), Kumpan, Černý, Juriga, Macek, Kubica, M. Matula ml., M. Pochylý (Morvay), Vanek, P. Pochylý (Novák)

Záhorácke derby prinieslo vo veľkonočné nedeľňajšie dopoludnie divákom v prvom polčase vcelku vyrovnané stretnutie. O čosi však predsa len boli aktívnejší domáci a už v 2. min poslal Ružička svoji šancu nad. Vanek v drese hostí vzápätí pre zmenu vedľa a ani Pochylý nemieril lepšie. Ďalšiu príležitosť domácim priniesla 19. minúta, no Vach poslal priamy kop tesne nad. Prvý gól stretnutia tak padol v 27. minúte, kedy presne zakončoval Vach - 1:0. Hostia stihli v 35. minúte Macekom vyrovnať - 1:1, a keďže v 41. min Chocholáček mieril hlavou len do rúk brankára Lánika, stav zostal nezmenený. Do druhého polčasu poznateľne iniciatívnejšie nastúpili domáci a hoci v 54. minúte Lánik strelu Štoru vyrazil, Vach ju dorážačkou umiestnil do siete - 2:1. Hostia, ktorí už ani zďaleka nehrali tak aktívne, ako v prvom polčase, mali jedinú šancu, no v 59. minúte Pochylý mieril mimo. Domáci už boli na koni a dominovali. V 69. minúte potiahol útok Štora, prihral Hrebíčkovi a bolo 3:1. Potom ešte Štora hlavou trafil tyč a ani následná odrazená lopta sa neujala. Hostia v druhom polčase postupne fyzicky odchádzali a aj keď sa v záverečnej štvrťhodine už nič zásadného nestalo, domáci odchádzali spokojní.

Šaštín - Bor. Mikuláš 2:0 (1:0)

Góly: 45. Stanický, 75. Ožvoldík.

Šaštín: Klokočka - Šedivý, Stanický, Ožvoldík, Ďiriš, Havlíček, Smolinský, Tomiš, Slovák, Mošať, Strapko (Szöke, Nosek, Snoha)

B. Mikuláš: Komorník - R. Wallner, Pleisner, M. Wallner, Sokol, Šedivý, Černý, Liška, Ondriska, T. Vanek, Malík (M. Vanek, Drápal).

V ďalšom susedskom derby pred početnou návštevou sa vo skvelej atmosfére, ktorú vytvárali fanúšikovia oboch táborov, hral obojstranne veľmi pekný futbal. V prvom polčase mali domáci značnú územnú prevahu, no ich prvé strelecké pokusy (Stanický, Ďuriš, Smolinský) boli neúspešné. Neuspeli ani v druhej vlne (Havlíček, Smolinský). Hostia mohli byť úspešní v 41. minúte, ale Černého príležitosť likvidoval Klokočka. Uderilo až v závere polčasu, keď prakticky v poslednej sekunde bombou z trestného kopu zo vzdialenosti 40 metrov nádhernou strelou Marián Stanický vymietol vinkel Komorníkovej brány - 1:0. V druhom polčase sa hostia pokúšali o zvrat, ale domáca obrana ich do šancí nepúšťala. V 75. minúte prenikol Ožvoldík do obrany hostí a skóroval - 2:0. V 78. minúte Černý nepremenil ďalšiu príležitosť a tak sa na stave nič nemenilo. Z celkového pohľadu na priebeh stretnutia bolo víťazstvo domácich zaslúžené.

Hlohovec - Holíč 2:0 (2:0)

Góly: 25. Habán, 32. Reho

Hlohovec: Grežo - Magulic, Káčer, Páleník, Wesiolovsky, Knížat, Škreňo, Cabadaj, Reho, Vavruš, Habán (Kováč, Kramoliš, Taraba).

Holíč: Brožek - Václavík, Studenič, Kňazovič, Mráz, Stašek, Drúžek, Blatnický, Ličko, Blaha, Hlúpik (Nečas, Múčka, Uher).

Domáci v tomto stretnutí šli od začiatku za svojim cieľom, ktorým bolo víťazstvo a zisk bodov. Boli rýchlejší, technickejší a čo bolo dôležité, strelecky úspešnejší. Ich prvý gól padol v 25. minúte po akcii Vavruša a dal ho Habán hlavou. Druhý zaznamenal v 32. minúte Reho, keď z priameho kopu mieril presne k pravej tyči. V 44. minúte zaváhal Vavruš, keď z pokutového kopu trafil tyč. V druhom polčase po uspokojení sa domácich snažili prebrať iniciatívu hostia, ale do vážnejšej šance sa nedostali a tak sa už stav nemenil.

H. Obdokovce - Mor. Sv. Ján 1:3 (1:1)

Góly: M. Uhrík (11m) - Emrich 2, Vrábel.

H. Obdokovce: Hrmo - P. Zelíska, Bazala (Chobot), Martiška, Valent (Kijac), Fráter, M. Uhrík, Bošanský, Lacika, Junas, Caránek (M. Zelíska).

Mor. Sv. Ján: M. Bolf - Kothaj (Zajíc), Vrábel, D. Bolf, Vávra, Kudlička (Taráč), Stupavský, Ježek, Šúrek, Emrich, J. Bolf (Szalay).

Domáci začali veľmi dobre, keď už v úvode po nátlaku strelili gól z pokutového kopu po faule. Neskôr však prebrali iniciatívu hostia, kedy najskôr vyrovnali a v druhom polčase otočili výsledok vo svoj prospech. Zápas sa tak skončil výsledkom 1:3 v prospech hostí.

Ďalšie výsledky: Krakovany - Jacovce 3:1, Prašice - Dvorníky 2:1, Šúrovce - Smolenice 2:1.

16. Jacovce 19 5 1 13 33:44 16

1. Mladý motocyklista zahynul pri predbiehaní kamióna medzi Senicou a Dojčom (FOTO) Foto 111
  2. Tri góly v priebehu ôsmich minút rozhodli o prehre s Ružomberkom 51
  3. Primátor Senice odvolal oboch svojich zástupcov. Čo sa stalo? 49
  4. Kam za futbalom na Záhorí 30
  5. Petrík chytil 10 sekúnd pred koncom trestné strieľanie a Skalica berie tri body Foto 15