Sobota, 24. február, 2018 | Meniny má Matej

Prvých päť mužstiev v majstrovstvách oblasti delia iba tri body

V najvyššej súťaži majstrovstiev oblasti (MO) sa začína zamotávať situácia na čele tabuľky. Prvých päť mužstiev sa zmestilo do rozdielu troch bodov a zdá sa, že súboj o postup do 5. ligy bude ešte veľmi zaujímavý.

V MO II. triedy po zaváhaniach vedúcej dvojice v prvom jarnom kole tentoraz obaja vyhrali na ihriskách súperov a bok po boku zvýšili vedenie pred tretím Hradišťom na štyri body.

V MO III. triedy sa hrala iba predohrávka Kunov - Rovensko. Vďaka víťazstvu sa hostia dostali do čela tabuľky.

Majstrovstvá oblasti 18. kolo

Sekule - Lakš. Nová Ves 0:3 (0:0)

Góly: Filuš, Kadlic, Velický.

Domáci v prvom polčase nevyužili 13 rohových kopov, keď neohrozili bránu hostí. Neškodní hostia v prvom polčase mali len jeden brejk a priamy kop, no v druhom polčase boli na sto percent úspešní. Vedenia sa ujali Filušom v 50 minúte, ktorý nádhernou strelou otvoril skóre, Domáci mali veľkú šancu na vyrovnanie v 80. minúte, keď Trajlínek nepremenil pokutový kop, vzápätí domáci nastrelili tyč a z brejku hostia zvyšovali na 0:2 a v 90. minúte upravili výsledok na 0:3. R Srnec, Zabadal. (Kunštek)

Jablonica - Hlboké 5:0 (3:0)

Góly: Černák 2 (1 z 11), Harasník, Búran, Nestarec.

Jednoznačné stretnutie v réžii domácich, keď hostia vystrelili na bránu domácich počas celého stretnutia len dvakrát. R Daniel, Cabadaj. (Ďuriš)

Pop. Močidlany - Mokrý Háj 0:2 (0:1)

Góly: Štepanovský 2.

Vyrovnanému stretnutiu by skôre skôr svedčala remíza, ale hostia využili šikovnosť svojho útočníka Štepanovského a odvážajú si tri body. R Blažek. (Kocák)

Koválov - Radošovce 0:2 (0:0)

Góly: Polák (11), Ondráš.

Prvý polčas sa niesol v znamení prevahy domáceho celku, ktorý ale nevyužil tri čisté gólové šance. V druhom polčase prevzali iniciatívu na svoje kopačky hostia a v 48. minúte sa ujali Polákom gólom z pokutového kopu 0:1. Potom mali hostia aj ďfalšie šance, ktoré nevyužili, ale napokon v 80. minúte zvýšili Ondrášom na konečných 0:2. Výsledok je pre domácich krutý, ale hostia vyhrali zaslúžene. R Pišoja. (Vajda)

Smolinské - Oreské 5:3 (3:1)

Góly: Riška 2, Eisner, Péči, Stanický - Rampáček 2 z 11, Kliment.

V prvom polčase mali domáci hru pevne v rukách a celkom ovládli priebeh zápasu. V druhom polčase pridali ďalšie 2 góly, na ktoré hostia už odpovedali iba znížením gólmi z pokutových kopov. R Mlčúch. (Došek)

Rybky - Dubovce 1:1 (1:1)

Góly: Martin Petrúfka - Matúš.

Najväčším súperom obidvoch mužstioev bol bočný nárazový vietor a okrem gólov si obidve mužstvá vypracovali po dve gólové šance. R Pekarovič. (Blažek)

Kopčany - Cerová 0:0

Zaujímavé stretnutie skončilo zaslúženou deľbou bodov. R Petráš. (Pavlík)

Brodské - Šaj. Humence 2:2 (0:0)

Góly: vlastný (Burian), Joniak (11) - R. Búzek, T. Velický.

Po bezgólovom polčase sa domáci ujali vedenia vlastným gólom Buriana. Hostia však dokázali otočiť, no v závere Joniak z penalty vyrovnal na 2:2. (IK)

Góly: M. Dermek - L. Cigánek.

Hoci hrali hostia oslabení o viacerých pracujúcich hráčov, mali viac z hry a už do polčasu mohli dať niekoľko gólov. Tie však padali až po prestávke. Najprv v 70. min. po centri Rišku priťukol loptu hlavou Komorný pred Cigánka, ktorý do prázdnej brány otvoril skóre. Z víťazstva sa však neradovali, keď v 83. min. nedokázali po závare pred ich bránou odkopnúť loptu a Dermek prudkou strelou vyrovnal. R Martinovský ml., Durkoš. (Pavol Morávek)

Trnovec - Bor. Sv. Jur 1:2 (1:1)

Góly: Nemček 2.

V bojovnom zápase začali tempo udávať hostia a aj sa ujali vedenia gólom Nemčeka. Domáci sa snažili o vyrovnanie a podarilo sa im to v 40. min. krásnou strelou do šibenice, na ktorú bol brankár hostí prikrátky - 1:1. O troch bodoch sa rozhodlo v 65. min., kedy center N. Ožvoldíka poslal nechytateľne Nemček hlavou do siete. R Lapoš, Mikúš. (F. Rybár)

Rohov - Stráže 0:3 (0:2)

Góly: M. Konečný, vlastný (Jobb), I. Letko.

Hostia začali náporom a v 15. min. sa ujali vedenia gólom M. Konečného. Iniciatívu potom prevzali domáci, mali aj niekoľko príležitostí, no trafili akurát do vlastnej siete, keď Jobb zrazil strelu Rampáčka za chrbát vlastného brankára. Druhý polčas bol vyrovnanejší, hostia výborne bránili a po treťom góle I. Letka sa už len dohrávalo. ČK 1:0. R Durkoš, Martinovský ml. (Pavol Ivánek)

Unín - Radimov 1:0 (1:0)

Gól: Krempa.

V susedskom derby stretnutí slabšej úrovne za pekného počasia pred 350 divákmi domáci víťazstvo vydreli, no o ten jeden gól boli lepší. Zaslúžil sa oň v 14. min. Boris Malík, ktorého akciu zakončil Krempa. Hráči Radimova svojich fanúšikov po minulotýždňovej remíze so Strážami sklamal. R Kršteník, Polakovič. (Marián Ovečka)

Smrdáky - Vrádište 1:0 (1:0)

Gól: Selecký

Domáci mali v prvom polčase prevahu, ale hostí podržal výborný brankár. Domáci sa ujali vedenia až na konci prvého polčasu, ked po centri Škojce skóroval Selecký, čo sa napokon ukázalo že to bol víťazný gól. R Daniš. (Ventura)

Letničie - Hradište 1:0 (0:0)

Gól: S. Vaculka.

Zápas veľmi dobrej úrovne, v ktorom sa hostia predstavili vo veľmi dobrom svetle.Domáci zvíťazili gólom z 86. minúty. R Dzindzík st. (Vaculka)

Prietrž - Chropov 2:0 (1:0)

Góly: Podmajerský, Černek.

Priemerné stretnutie, v ktorom zaslúžene zvíťazili domáci hráči. R Dungh. (Svatík)

Góly: Svatík - L. Velický, V. Krátky.

Predohrávkou Kunov - Rovensko sa začala odvetná časť MO III. triedy. V prvom polčase mali viac šanci domáci, ujali sa aj vedenia Svatíkom a veľkú šancu na zvýšenie nevyužil Kollár. Hostia po prestávke pridali, mali častejšie loptu pod kontrolou a v 73. min. Lukáš Velický vyrovnal na 1:1. Keď sa zdalo, že sa body budú deliť, v 90. min. Vilo Krátky dal víťazný gól Rovenska na 1:2. R Mikúš, Lapoš. (Ján Klvač)

1. Rovensko 12 9 3 0 29:11 30

2. Kúty B 11 9 1 1 33:11 28

3. 1933 Čáčov 11 7 2 2 42:13 23

4. Štefanov 11 6 2 3 20:21 20

5. Kunov 12 5 3 4 24:21 18

6. Šaštín B 11 5 2 4 25:28 17

7. Sobotište 11 5 1 5 21:19 16

8. Podbranč 11 2 5 4 14:24 11