Nedeľa, 21. január, 2018 | Meniny má Vincent

Víťazná premiéra Skalice, Gbely i Brezová bodovali aj v treťom zápase

Zástupcovia nášho regiónu vo 4. lige Severozápad mali pomerne úspešný víkend. Hoci ani jeden z trojice Skalica, Gbely a Brezová nehrali na domácom trávniku, všetci traja sa vracali minimálne s bodom.

Nestarnúci Dušan Miča (vľavo) je stále oporou zadných radov Bradlana Brezová p/Br.(Zdroj: ARCHÍV REDAKCIE)

Skalica po odloženom prvom zápase a voľne v druhom jarnom kole sa po prvýkrát predstavila v Partizánskom a po dobrom kolektívnom výkone získala plný počet bodov za víťazstvo 2:1.

Gbely i Brezová brali po bode za remízy 1:1, pričom Gbely mali aj smolu, keď strelec prvého gólu Ondrej macánek trafil v závere aj brvno. Brezová síce prehrávala, no v závere sa o bod zaslúžil gólom Jozef Beňa.

Nová Dubnica - Brezová 1:1 (1:0)

Góly: Prekop - Jozef Beňa.

Brezová: Michálek - Miča, Zubálik, Poláčik, Pekník, Hyža, Šebo (80. Koprda), Šarudi, Beňa, Strnátka, Horňák (70. J. Potúček), tréner Štefan Potúček.

Bradlan Brezová bodoval aj v treťom jarnom zápase, tentokrát na ihrisku v Novej Dubnici u svojho tabuľkového suseda. Stretnutie na hrboľatom teréne malo vyrovnaný priebeh. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami bez výraznejších gólových šancí. V prvom polčase mali viac z hry hostia, ale domáci od 22. min. viedli 1:0. Po prestávke zo začiatku pritlačili domáci, no do šancí sa dostali aj hosťujúci Hyža a Beňa. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 84. min., keď po akcii Šarudiho s Pekníkom a jeho prihrávke z ľavej strany skóroval Jozef Beňa - 1:1. Domáci sa snažili potom strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no hostia si remízu ustrážili. (Ľuboš Barbírik)

Kanianka - Gbely 1:1 (1:1)

Góly: 25. P. Richter (11) - 22. O. Macánek.

Pred 200 divákmi R Kukan.

Kanianka: Gregor - Píš, Kurbel, Jurenka, Gajdoš, Šnirc, Mečiar, Hvolka, M. Richter, P. Richter, Marián Petráš, str. Kováč, Drozd.

Gbely: Drinka - Mackura, Kollár, Trčka, Mihok, Bolebruch, Dvořák, Križan, Májek, Macánek, Zajíček (Šteflík).

V priemernom stretnutí sa vedenia ujali hostia v 22. min., keď po rýchlom protiútoku z blízka skóroval Macánek. O tri minúty domáci vyrovnali z pokutového kopu P. Richterom za faul na prenikajúceho Šnirca. Nemastný - neslaný výkon domácich pokračoval aj po prestávke. Hoci mali domáci prevahu, dokázali si vytvoriť len jednu príležitosť, ale Marián Petráš sám zoči-voči brankárovi ani nevystrelil. Naopak boli to hostia, ktorí mohli rozhodnúť, keď z jedinej strely na bránku v druhom dejstve trafil Macánek žrď domácej brány. Domáci ešte pohrozili v nadstavenom čase, ale priamy kop Richtera tesne minul bránu gbelov. (J. Kobulka)

Partizánske - Skalica 1:2 (0:1)

Góly: 80. Badinský - 16. Pavlačka, 75. P. Vaško.

Pred 200 divákmi R Briestenský.

Partizánske: Čangel - Šimončič, Macega, Nahálka, Jambor, Sedláček (46. Dermek), Pinďura (78. Kompas), Baniat, Badinský, Křapka, Nižňanský (78. Valuch).

Skalica: Kocák - Kucharič, B. Šefčík, Kaprálik, Vaško, V. Jánošík (66. Miša), Bellay, Lašák, Mičica, Pavlačka (90. T. Vaško), I. Šefčík (85. Vašíček).

Skalica v tomto roku ešte nehrala a jej premiéra dopadla viac ako dobre. Už v 4. min. mieril hlavou medzi žrde Pinďura, ale Kocák v pohode schoval loptu v rukaviciach. V 14. min. Křapka z otočky pálil spoza šestnástky tesne nad bránku hostí. O dve minúty Kucharič kolmicou spoliacej čiary vysunul Pavlačku, ktorý ponad ďaleko vybehnutého Čangela otvoril skóre stretnutia. Potom sa na dlhé minúty hralo bez vzruchu. Bežala 75. min., keď Čangel vyrazil Pavlačkovu jedovku spoza šestnástky a nikým nekrytý Peter Vaško trafil prázdnu domácu svätyňu. Domáci nesklonili hlavy a o päť minút prišla odpoveď, keď po Baniatovom centri a Valuchovej hlavičke vyškriabal loptu z bránkovej čiary Kocák, no Badinský zo skrumáže predsa len napol sieť. Vzápätí na druhej strane Peter Vaško pálil z dobrej pozície vysoko nad. V záverečnom zúfalom domácom nápore si hostia ustrážili víťazstvo.

Ďalšie výsledky: V. Kostoľany - Nová Ves 0:2 (0:2), Nitr. Pravno - D. Vestenice 1:2 (1:0), Lehota p/Vt. - Bošany 1:0 (0:0), Solčany - Tr. Stankovce 5:2 (3:0), voľno - Častkovce.

1. Nová Ves 17 12 2 3 40:20 38
2. D. Vestenice 17 12 1 4 28:19 37
3. Častkovce 15 10 1 4 34:18 31
4. Tr. Stankovce 16 8 3 5 37:21 27
5. Skalica 15 8 3 4 29:19 27
6. Kanianka 16 7 4 5 32:23 25
7. Gbely 17 7 4 6 27:27 25
8. N. Dubnica 17 7 2 8 28:29 23