Pondelok, 17. december, 2018 | Meniny má Kornélia

Prvý mečbal urádujúci majster Doprastav proti VK Senica odvrátil

Po dvoch víťazstvách Záhoráčiek v semifinále play off volejbalovej extraligy s Doprastavom sa v Bratislave hral tretí zápas.

Obhajca majstrovského titulu si už nemohol dovoliť ďalšiu domácu prehru, po ktorej by sa séria definitívne ukončila. Doprastav vyhral napokon 3:1 a senickú šancu na finále odložil aspoň do soboty, kedy sa hrá na Záhorí štvrtý zápas.

DOPRASTAV - SENICA 3:1 (-25, 23, 26, 23) - stav série 1:2

Bratislavčanky v snahe zotrvať ešte v tejto sérii, začali nervózne.

Senica sa v prvom sete rýchlo dostala do vedenia až 17:12, vyhrávala ešte aj 22:19, ale domáce hráčky dobre finišovali. Dotiahli na 23:23, ale po treťom setbale sa nakoniec zo zisku dôležitého úvodného setu predsa len tešili Záhoráčky.

Vyrovnaný volejbal videli diváci aj v druhom, v ktorom si domáce hráčky opäť dramatickú koncovku tentoraz ustrážili, a takisto aj v treťom. V ňom mal Doprastav prvý setbal už za stavu 24:20, ale využil až siedmy a prvý raz v tejto sérii viedol 2:1 na sety. Aj vo štvrtom sete, podobne ako v prvých troch, sa rozhodovalo až v koncovke, v ktorej úradujúci majster premenil hneď prvý mečbal a uchoval si nádeje na finále, v ktorom sa lepší z tejto dvojice stretne s bratislavskou Sláviou UK.

993.JPG

Senické volejbalistky nevyužili prvý semifinálový mečbal v súboji s Doprastavom. Druhú šancu budú mať v sobotu o 20. hod. v ŠH v Senici, kde sa bude hrať štvrtý zápas.

Pred 250 divákmi rozhodovali M. Sarka a Fatrdla. Hralo sa 103 minút.

Doprastav: Bryndzová, Rojková, Pencová, Palgutová, Kubová, Šmitalová, lliberka Valachová (Viestová, Fábryová), tréner M. Rojko.

Senica: Skalová, Magátová, Halmová, Biksadská, Murčinková, Krišková, liberky Keltošová a Bujdošová (Jonášová, Krajčová, Podová, tréner M. Mašek.

SITA

Marek Rojko

tréner Doprastavu

- Pre nás sa play-off začalo až týmto zápasom. Bolo to dielo šatne a viery, že ešte môžeme uspieť. Boli sme síce pod tlakom, ale zvládli sme to a teraz ideme v sobotu do Senice, kde domáce musia uspieť a my môžeme znovu vyhrať. Naše najväčšie zbrane boli pokora, rešpekt, boj a odvaha, nimi sme si vybojovali toto víťazstvo po štyroch dramatických koncovkách, a zostali sme tak v hre o postup do finále.

Michal Mašek

tréner Senice

- Toto stretnutie sme vôbec nezvládli. Chýbala nám koncentrácia, stále sme sa niekam ponáhľali a navyše sme pri tom robili aj veľa chýb. Nešiel nám ani servis tak, ako v predchádzajúcich dvoch dueloch. Nič sa však nedeje, v sérii stále vedieme a navyše v sobotu budeme hrať doma, kde sa znovu pokúsime spraviť rozhodujúci krok do finále. Už pred začiatkom semifinále sme vedeli, že to bude ťažké a teraz sa to len potvrdilo.

1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  2. Nezabudnite na sporenie na dôchodok! Ušetríte na daniach
  3. Nestíhate nakupovať darčeky?
  4. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  5. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  6. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  7. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?