Utorok, 11. december, 2018 | Meniny má Hilda

Kopčany na domácom trávniku neudržali dvojgólové vedenie

Po odloženom 16. kole začala najvyššia súťaž majstrovstiev oblasti Senica o týždeň neskôr nasledujúcim 17. kolom.

Hralo sa vyrovnané kolo, o čom svedčí skutočnosť, že ako domáci, tak aj hostia získali po jedenásť bodov za tri víťazstvá a dve remízy.

Sklamanie asi zažili hráči i diváci v Kopčanoch, keď po jesennej časti s poslednými Šajdíkovými Humencami vyhrávali už 2:0, no svoje vedenie nielenže stratili, ale v posledných sekundách dostali aj rozhodujúci gól. Nováčik z Lakšárskej Novej Vsi získal cennú posilu v Jozefovi Dojčanovi, bývalom ligistovi Senice a Rimavskej Soboty. Ten sa dokázal presadiť v Jablonici aj gólom, no hostia inkasovali v nadstavenom čase a body sa delili. Druhá remíza bola v Brodskom, kde líder tabuľky z Oreského po veľkej prevahe stratil dva body. V susedskom derby prehrali nešťastne Popudínske Močidlany s Radošovcami. Z vyrovnaných zápasov dosiahla najvyššie víťazstvo Cerová s Dubovcami, keď vyhrala o dva góly. Zvyšných päť víťazstiev bolo vždy o jediný gól. Strelcom kola sa stal posila Cerovej Silvester Starych, ktorý v jesennej časti hrával v Brezovej p/Br. Tento bývalý hráč Senice pomohol dvomi gólmi k víťazstvu svojmu novému mužstvu.

Majstrovstvá oblasti 17. kolo

Jablonica - Lakš. N. Ves 2:2 (0:0), góly: Černák (11), Malík - Dojčan, Filuš.
V Jablonici sa hral obojstranne výborný futbal, no góly padali až po prestávke. Najskôr a domáci ujali vedenia z penalty Černákom, no čerstvá posila Lakšáranov Jozef Dojčan vyrovnal. Hoci v 89. min. dal Filuš vedúci gól hostí. Nakoniec sa body delili, keďže v nadstavenom čase Malík vyrovnal. R Blažek, Bednár. (Vlado Ďuriš)

Koválov - Sekule 3:2 (2:0), góly: L. Slezák, Veselý, Peter Kudláč - Andrej Trajlínek, Húšťava.
V 26. min. otvoril skóre peknou strelou spoza 16 - ky L. Slezák. V 39. min. krásnu akciu Macu zakončil Veselý gólom na 2:0. Po prestávke hostia znížili Andrejom Trajlínkom, no v 70. min. po góle Petra Kudláča viedli domáci opäť o dva góly. Gól Húšťavu na 3:2 už ich o body neobral. V závere trafil Maca žrď a hostia dohrávali bez vylúčeného G. Ježka. R Pekarovič, Karnoš. (Vlado Labaš)

Zo zápasu Koválov - Sekule. Peter Tokoš (č. 8 s loptou) sa chystá ohroziť brankára Sekúl Milana Kocha, ktorému pribieha na pomoc s č. 7 Peter Kunštek (Foto: Ján Lidaj)

Smolinské - Hlboké 2:1 (1:1), góly: Péči, Smolinský - Jonáš.
Hostia sa ujali vedenia Jonášom, no hneď z protiútoku po peknej akcii vyrovnal Péči. O víťazstve domácich rozhodol v 74. min. Michal Smolinský zo skrumáže. R Thao, Daniš. (Jozef Došek)

Pop. Močidlany - Radošovce 0:1 (0:1), gól: Ondráš.
Na ťažkom teréne sa hral dobrý derby zápas. Domáci trafili tyč Foriškom, Kopálek spálil tutovku, Hološka neuspel sám pred brankárom a Kudláč nedal ani z päťky. A tak prišiel trest v 21. min., kedy dal gól hostí Ondráš. Po prstávke Dohnálek chytil zázračne hlavičku domáceho Kosíra a tak body brali hostia, ke´d skôr by tomuto zápasu svedčala remíza. R Daniel, Polakovič. (Marián Kocák)

Brodské - Oreské 0:0
Hostia mali neustálu prevahu, no zahodili neuveriteľné množstvo príležitostí, keď neraz sa vyznamenal aj domáci brankár Zongor. Nakoniec mohli ostač všetky body aj doma, no aj brankár hostí Bernát vytiahol zázračný zákrok. (Jozef Šrámek)

Rybky - Mokrý Háj 0:1 (0:1), gól: Mário Mikula.
Bol to zápas dvoch polčasov. V prvom boli lepší hostia a využili to gólom Mária Polacha v 37. min. Jurčík a Szantai ďalšie šance nevyužili. Po prestávke domáci pridali, najväčšiu šancu mal Mach, no vyznamenal sa brankár Jankovič. R Zabadal, Kršteník. ČK 1:1 (Miro Petrúfka - Szantai). (Milan Blažek)

Kopčany - Šaj. Humence 2:3 (1:0), góly: R. Veselý, J. Novák - Sekáč, Halabrín, T. Velický.
Domáci sa predstavilo vo svižnom tempe. Za 20 minút nevyužili niekoľko šancí, no hostia ich chybu nepotrestali. V 40. min. po strele Radima Veselého už bolo 1:0. Hneď po príchode z kabín zvýšil Novák na 2:0 a zdalo sa, že body ostanú doma. To bol však omyl. V priebehu ôsmych minút hostia vyrovnali Sekáčom a Halabrínom a v nadstavenom čase rozhodol o troch bodoch Velický. Domáci záver nezvládli a tak ostali bez bodu. R Lapoš, Mikúš. (Jozef Bitala)

Cerová - Dubovce 3:1 (1:1), góly: Starych 2, Vanek - Mário Mikula.
Vo výbornom zápase sa domáci ujali vedenia gólom posily Starycha, no hostia ešte do prestávky vyrovnali. Po prestávke mala už Cerová jasnú prevahu, ktorú využila v 55. min. gólom Vaneka a v 75. min. zvýšil Starych na 3:1. Ďalší gól Vaneka neplatil, domáci získali tri body zaslúžene. R Srnec, Cabadaj. (Ľuboš Pavlík)

16. P.Močidlany 16 4 3 9 20:41 15

1. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
  8. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne
  9. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami?

Študenti napiekli tisíce medovníkov. Pozrite si fotky

Kalendár plný čokoládových dezertov predstavuje Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera na tradičnom podujatí s názvom Gastro Vianoce.

Viskupič s Lašákom odovzdali výstroje hokejovým talentom v Senici a Skalici

Trnavská župa aj tento rok ocenila najlepších športovcov. Tohtoročným víťazom ankety sa stal futbalový klub FC Spartak Trnava.