Štvrtok, 26. apríl, 2018 | Meniny má Jaroslava

Štvrtá liga Severozápad začala jarnú časť neúplným kolom

Prvé jarné kolo 4. ligy Severozápad prinieslo niekoľko zaujímavých výsledkov, medzi ktoré možno zaradiť aj remízy našich zástupcov Gbelov a Brezovej. Tie by sa dali pripočítať k ich úspechu, hoci Gbely prišli doma o dva plusové body.

Skaličan Martin Brezina medzi dvojicou protihráčov. Snímka je ešte z jesene. Skaličania v prvom jarnom kole totiž pre nespôsobilý terén nehrali.(Zdroj: EM)

Pre nespôsobilú hraciu plochu Skalica v Nitrianskom Pravne ani nehrala.

Gbely - Dolné Vestenice 1:1 (1:1)

V úvodných 20 minútach duelu sa mužstvá oťukávali, obrany na oboch stranách boli dobre zabezpečené. Až v 30. minúte videli diváci prvú vážnejšiu akciu a hneď gólovú. Lopty sa zmocnil domáci Mackura, po rýchlom prieniku ju naservíroval Májkovi a ten otvoril skóre. Gól prebudil aj hostí, ktorí zvýšili aktivitu. Výsledkom bola šanca Papranca, ktoré však vychytal brankár Drinka. V 41. minúte však už nestačil na strelu Cagáňa, ku ktorému sa lopta dostala v pokutovom území po nedôraznom odhlavičkovaní domácej obrany - 1:1. Ešte do polčasu mohol stav zmeniť domáci Križan, no jeho jedovatú strelu vyrazil Jurenka na roh.
V druhom polčase mali Gbelčania prevahu, v 46. minúte mal Macánek odkrytú bránu, ale trestuhodne zahodil. O ďalšie dve minúty po rohu opäť nemierili domáci hráči presne a neujal sa ani pokus Mihóka zo 69. minúty, ktorý spacifikoval opäť Jurenka. Domáci súpera v druhom polčase predčili, ale doplatili na nevyužité šance, a tak sa body na Záhorí delili. Vladimír Ružička

Góly: 30. Májek - 41. Cagáň.
Pred 120 divákmi rozh. Opatovský. ŽK 2:1 (Mihál, Križan - Struhár).
Gbely: Drinka - Mihál, Kollár, Trčka, Mihók, Mackura (70. Vaculka), Bolebruch, Križan, Májek, Gál, Macánek (70. Karas).
D. Vestenice: Jurenka - Norocký, Stručka, Kernyét, Zuzula (84. Janega), Dvonč, Šimurka, Struhár (69. Kolenčík), Čaprnka, Cagáň, Papranec.

Partizánske - Brezová p/Br. 1:1 (0:0)

Futbalisti Brezovej po krátkej zimnej prestávke a s viacerými zmenami v kádri (odišli Samuel Čmela, Miroslav Šimko, Marek Kubisa, Silvester Starych, Tomáš Vach, Róbert Horeš, prišli Peter Strnátka a Lukáš Pekník z Myjavy, Peter Horňák zo Senice), vycestovali k prvému jarnému majstrovskému zápasu dp Partizánskeho.
Ťažký terén sťažoval hráčom kontrolu lopty a nedovoľoval hráčom predvádzať oku lahodiaci futbal. Hostia prišli do Partizánskeho s úmyslom bodovať, čo sa im aj podarilo. Mohli aj zvíťaziť, lebo si vypracovali viac príležitostí na strelenie gólov. O výsledku sa rozhodovalo až v závere zápasu. Domáci išli do vedenia v 80. min. krásnou strelou do šibenice a Bradlan zachraňoval remízu až gólom v 88. min., keď sa po štandardnej situácii hlavou presadil obranca Poláčik. Ľuboš Barbírik

Góly: 81. Pinďura - 88. Poláčik.
Pred 250 divákmi rozh. Klačanský. ŽK 3:1 (Sedláček, Nižňanský, Macega - Pekník).
Partizánske: Čangel - Kompas, Macega (67. Dermek), Jambor, Sedláček, Pinďura, Baniat, Kollár, Nižnanský, Křapka, Kollár (53. Badinský).
Brezová: Michálek - Miča, Zubálik, Poláčik, Pekník, Hyža, Šebo (85. J. Potúček), Šarudi, Strnátka, Beňa (80. Horňák), Šefčík (70. F. Hubek), tréner Štefan Potúček.

Ďalšie výsledky: Veľké Kostoľany - Lehota p/Vt. 3:3, N. Dubnica - Nová Ves 0:2, Solčany - Bošany 1:1, Kanianka - Častkovce a Nitr. Pravno - Skalica nehrali, voľno - Trenč. Stankovce.

1. Senica: Prezident Andrej Kiska rokoval s predstaviteľmi mesta 397
  2. Janovi Kalabiškovi zmenila Senica život, teraz sa obáva o jej zotrvanie v lige 230
  3. Skalicu opäť "obsadili nafukovačky" (FOTOGALÉRIA+VIDEO) 97
  4. Tréner HK Skalica Michal Ružička: Mali sme kreativitu, ale chýbali nám fyzické parametre 63
  5. Haša trojgólovým hrdinom Skalice proti Spišskej Novej Vsi 62
  6. Andrej Kiska navštívi Senicu, hovoriť bude i o obchvate mesta 52
  7. Baťov kanál v Skalici otvoria už 1. mája + FOTO 50
  8. Útulok v Senici má plný stav, potrebuje krmivo 32
  9. Skalica chce priblížiť históriu prihraničného regiónu 19
  10. V Senici sa predstavili mladí herci, najlepší postúpili do celoslovenského kola 16