Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Hokejové play off začalo. Skalica vyhrala v Martine 2:6

Štvrťfinále začala Skalica v Martine víťazstvom. Najväčšou hviezdou Pálffy.

Podarí sa Skaličanom nájsť recept na brankára Martina?Podarí sa Skaličanom nájsť recept na brankára Martina? (Zdroj: ČTK)

MARTIN. Hokejová Slovnaft extraliga má v pondelok na programe prvé zápasy štvrťfinále play off.

MHC Martin - HK 36 Skalica 2:6 - stav série: 0:1
MHC Martin - HK 36 Skalica 2:6 (0:0, 1:2, 1:4)
Góly: 21. J. Polák (Klepáč, Velebný), 45. Jabrocký (Markovič) - 31. Schnabel (Pálffy, R. Školiak), 36. R. Školiak (Pálffy), 44. R. Hartmann (Kocák, R. Jarolín), 49. Pálffy, 54. Zálešák (Pálffy), 56. T. Višňovský (Pálffy, R. Školiak).
Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Lauff - M. Korba, Zvrškovec, 3550 divákov

Zostavy:
Martin: Dzubina - J. Polák, Klepáč, Matejka, I. Ďatelinka, Drgoň, Velebný - Trokan, Jabrocký, M. Beran - Appel, L. Říha, I. Dornič - Škumát, Markovič, Galamboš - Themár, Zelíska, Važan
Skalica: Kotvan - Gründling, Hranáč, Schnabel, Kloz, Škadra, Jendek, Beňa, Gula - Pálffy, R. Školiak, T. Višňovský - Kocák, R. Jarolín, R. Hartmann - Lušňák, Zálešák, D. Pašek - Kutálek, F. Novák, Šátek

Úvodný zápas štvrťfinálovej série začali Martinčania presilovkou, ale počas nej vôbec neohrozili brankára Kotvana. Podobne o pár minút dopadli aj Záhoráci. Ich najväčšiu príležitosť spálil v 6. min po dravom úniku Pálffy, pre ktorého to bol prvý zápas po zimných olympijských hrách vo Vancouveri. V druhej desaťminútovke domáci vystupňovali tempo, tlačili sa pred Kotvana, ale ten odolával.
Domáci mali raketový vstup do druhej tretiny. Časomer odkrojil len 14 sekúnd z tejto časti hry a Martin viedol. Klepáčova kolmica z vlastného pásma našla v presilovke na súperovej modrej čiare voľného Poláka, ktorý sa tam objavil v pozícii falošného útočníka a nezaváhal - 1:0. O dve minúty neskôr sa martinský brankár vyznamenal pri Jarolínovej dorážke. V čase najväčšieho domáceho náporu nečakane udreli v polovici zápasu Záhoráci. Pálffy našiel na modrej čiare Schnabela, a ten zaskočil Dzubinu - 1:1. Hostia sa dostali do vedenia v 36. min, keď pri signalizovanom martinskom vylúčení faulovaný Pálffy zadovkou spoza bránky uvoľnil Školiaka, ktorý strelou bez prípravy trafil presne - 1:2. O minútu neskôr mohol vyrovnať aktívny Trokan, ale Kotvan "prečítal" jeho blafák.
V 44. min vybojoval puk Kocák, poslal ho pred bránkou číhajúcemu Hartmannovi, ktorý bez prípravy napol martinskú sieť - 1:3. Už o 38 sekúnd hodil Jabrocký svojim spoluhráčom kontaktným gólom záchranné koleso, pričom pri tejto akcii sa oprášilo nedáš - dostaneš, keďže tesne predtým nevyužil Pašek prečíslenie troch na jedného. V 49. min zachytil Pálffy vyhodený puk súperom na martinskej modrej a hoci faulovaný, dokázal skórovať, čo potvrdil aj videorozhodca - 2:4. Martinčania mali smolu v 54. min, keď vo vlastnom oslabení Klepáč opečiatkoval hornú žŕdku skalickej bránky a znovu platilo nedáš - dostaneš, lebo o niekoľko sekúnd Zálešák prestrelil Dzubinu - 2:5. No a o dve minúty neskôr hrdina zápasu Pálffy vystrelil, Dzubina iba vyrazil a Višňovský dorazil puk do martinskej bránky - 2:6. Útočník hostí Žigmund Pálffy ukončil zápas s bilanciou jeden gól a štyri asistencie.
(tasr)

SKALICA. Hokejisti Martina si nečakanou domácou prehrou so Žilinou 3:4 v záverečnom zápase základnej časti Slovnaft extraligy sami "vybrali" svojho súpera vo štvrťfinále play off. Po očakávanej výhre Skalice s Nitrou 3:0 sa ním stal tím zo Záhoria. Ak by MHC v súboji s barážovou Žilinou uspel, posunul by sa na 3. miesto a čakal by ho šiesty Poprad. Z pohľadu tejto sezóny je vo štvrťfinále favoritom Martin.

So Skalicou zo štyroch zápasov trikrát vyhral, keď raz sa mu to podarilo aj na Záhorí. Na druhej strane ale Martinčania majú so štvrťfinále zlé skúsenosti. V posledných troch sezónach bolo nad ich sily sa cez túto fázu dostať ďalej. Dvakrát ich vyradili hokejisti Dukly Trenčín (2006/07 a 2007/08), v uplynulej ich zastavil Slovan. Naopak Skaličania sa vlani dostali až do finále, v ktorom ťahali za kratší koniec s Košicami. V play off narazia na seba po prvý raz. Vzájomná bilancia tejto sezóny (z pohľadu Martina): 3:5 (v), 6:2 (d), 4:1 (v), 2:0 (d)

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Mladí ponúkli pomoc samospráve. Využijú modernú technológiu

Monitoring odberných miest bude cez kolkojetamludi.sk.

Skalica pripravila exteriérové odberné miesto

Pre plynulosť odberov vytvorili systém prichádzanie podľa začiatočného písmena priezviska.

Za účasti príslušníkov ozbrojených síl, regionálneho úradu verejného zdravotníctva a okresného úradu prebiehal výber miest na plošné testovanie.