Pondelok, 24. september, 2018 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Senica inkasovala v Nitre už tradične v posledných minútach

Senickí futbalisti prehrali v Nitre napriek tomu, že takmer celý zápas vyhrávali, no v posledných piatich minútach dostali dva góly.

Andrej Hesek (vľavo) v minulosti hrával práve v Nitre.(Zdroj: EDUARD JUROVATÝ)

FC Nitra - FK Senica 2:1 (0:1)

NITRA. Prvú nitriansku šancu mal v 5. min Mikuš, keď pálil z pravej strany spoza šestnástky, no brankár hostí sa nenechal zaskočiť. O výsledku prvého polčasu rozhodla 12. min., keď Čáp z rohového kopu našiel voľného Jána Gajdošíka, ktorý hlavičkou umiestnil loptu do Hroššovej svätyne - 0:1. O niekoľko minút neskôr Čáp opäť zahrával rohový kop, tentokrát však namieril na nitriansku bránku, ale Hroššo sa nenechal zaskočiť a loptu vyrazil ponad brvno. V 37. min sa predral v pokutovom území Šimončič, ale jeho pokus o vyrovnanie Kamesch kryl. K vážnejším šanciam v prvom polčase sa nedostal ani jeden tím.

Ján Gajdošík (vpravo) dal svoj premiérový gól v drese Senice, ani ten však na body nestačil.

V 48. min. Kaspřák poslal loptu do hĺbky šestnástky na kapitána Nitry Ráka, ktorý v ideálnej šanci len hlavičkoval vysoko nad súperovu bránku. Prvá strela na Hrošša v podaní Sodjeho prišla v 66. min., no domáci brankár neinkasoval. Nespokojnosť s nezáživným futbalom vyjadrili v 70. min. fanúšikovia Senice vhodením dymovnice na trávnik. V 74. min. Kaspřák napriahol z tridsiatich metrov, ale brankár Kamesch jeho delovku vyrazil. Na trávniku sa ešte stihol načiahnuť za loptou čerstvý Šimonek a prekonal ležiaceho Kamescha - 1:1. Autor prvého gólu Nitry v 90. min. po perfektnom Rákovom priamom kope hlavičkou upravil konečné skóre na - 2:1.

Góly: 86. a 90. Šimonek - 12. Gajdošík.

Pred 855 divákmi rozhodovali Valášek - Slyško, D. Hrčka. ŽK 2:1 (Matúš Mikuš, Burák, Šimončič - Homola, Podaný), ČK 0:1 (87. Podaný Senica po druhej ŽK).

Nitra: Hroššo - Kaspřák, Martin Tóth, Burák, Leško (85. Sailer) - Kóňa, Šimončič - R. Valenta (56. Šimonek), Matúš Mikuš (56. Kolár), I. Hodúr - Rák

Senica: Kamesch - Merzič, Homola, Gajdošík, Čáp - Laurinc, Halama (49. Pavlovič) - T. Vrťo, A. Hesek, Podaný - Onome Sodje

Ivan Galád, tréner Nitry

- Víťazstvo, ktoré sa zrodí v posledných minútach zápasu, je najkrajšie. Za stavu 1:1 som nabádal hráčov, aby išli dopredu a svoje víťazstvo si vydreli. Keby sme zápas prehrali, hodnotil by som to už inak.

Radim Nečas, tréner Senice

- Hodnotí sa mi to ťažko. Zo zápasu, aký sme odohrali, sme si mali odniesť aspoň bod. Šance v brejkoch sme zahodili, za to nás súper potrestal. Gratulujem Nitre k víťazstvu.

Výsledky 21. kola: Nitra - Senica 2:1, Šimonek 2 - Gajdošík, Ban. Bystrica - Slovan 2:1, M. Ďuriš 2 - Saláta, Dubnica - Trnava 2:1, J. Vavrík, M. Ondráš - dos Santos, Petržalka - Ružomberok 2:2, Fieber, Šedivý - Ďubek, Gallo, Dun. Streda - Žilina 0:2, Oravec 2, Prešov - Košice 1:1, Jurčo - Škutka.

SITA

1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  2. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  3. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  4. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  5. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  6. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  7. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  8. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  9. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  10. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  1. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!

Venezuelský investor v Senici? Je to sympatický chlapík, tvrdí Mentel

V Senici postavili filozofiu na priemerných cudzincoch.

Vyšlo nové číslo MY Týždenníka pre Záhorie

MY Týždenník pre Záhorie nájdete v novinových stánkoch a u súkromných predajcov každý pondelok. Ich súšasťou je Magazín s bohatým čítaním a televíznym programom.

Nehoda viacerých automobilov vo Veľkých Levároch (FOTO)

Celkom tri automobily sa zrazili na križovatke.

Skaličania prvýkrát doma stratili body, nestačili na Pohronie

Predzápasové oslavy v Skalici nemali pozápasovú odozvu.

Seničania inkasovali v Žiline päť gólov

Futbalisti FK Senica inkasovali v deviatom kole pod Dubňom až päť gólov a stále sa im nepodarilo odlepiť sa zo spodných priečok tabuľky.