Pondelok, 10. december, 2018 | Meniny má Radúz

Skaličania vyšli v Martine strelecky naprázdno

Slovenská Slovnaft extraliga pokračovala aj počas hokejového turnaja na Olympijských hrách vo Vancouveri zápasmi 48. a 49. kola.

Zo zápasu Martin - Skalica. Pred Kotvanom v súboji domáci Říha s Hranáčom.(Zdroj: TASR)

Skalica najskôr mala voľno, no v nedeľu ju čakal dôležitý zápas na ľade Martina, priameho konkurenta v súboji o prvú štvoricu pre účasť v play off.

Martin - HK 36 Skalica 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Stretnutie pripomínalo v porovnaní s olympijským hokejom spomalený film. Úvodné minúty síce našli v lepšom tempe domácich, ale strelecky sa nepresadili. Hostia sa vymanili z defenzívy až v 8. min., keď Gründling vyslal prvú strelu na martinskú bránu. Potom sa hra vyrovnala, ale obe mužstvá hrali len akoby na polovičný plyn a nevedeli si poriadne prihrať. S občasnými streleckými pokusmi si poradili pozorní brankári Dzubina a Kotvan a tak aj po dvoch tretinách bol stav 0:0. Martin sa v tretej tretine prebral z letargie a gólmi Jabrockého v 41. a Markoviča v 60. min. do prázdnej brány pri neúspešnej power play Skalice rozhodol o cennom víťazstve. Domáci brankár Dzubina si po tretíkrát v sezóne udržal čisté konto.

Dušan Gregor, tréner Martina
Víťazstvo na nulu si veľmi cením. Tieto tri body prehovoria rozhodné slovo do konečného hodnotenia v tabuľke. Radosť mi robí brankár Dzubina, ktorý chytá v pohode a aj dnes bol našou veľkou oporou.

Martin Pešout, tréner Skalice
Napriek tomu, že sme v tretej tretine mali piatich vylúčených vypracovali sme si dosť šancí a 30 sekúnd pred záverom sme mohli vyrovnať Zálešákom. Nedokázali sme však streliť gól a preto odchádzame z Martina s prehrou.

Góly: 41. Jabrocký, 60. Markovič.

Pred 1850 divákmi rozhodovali Lauff - Bednár, Korba.

Vylúčení 6:10 na 2 min. Říha (MT) 10 min. OT, Schnábel (SK) 10 min. OT. Presilovky 2:0, oslabenia 0:0.

MHC Martin: Dzubina - Polák, Klepáč, Velebný, I. Ďatelinka, Pozník, Drgoň - Uram, Jabrocký, Dornič - Appel, Říha, Trokan - Themár, Markovič, Galamboš.

HK 36 Skalica: Z. Kotvan - Hranáč, Gründling, Schnabel, Kloz, Škadra, Jendek, Privozník, Beňa - Kocák, Jarolín, R. Hartmann - Šátek, R. Školiak, T. Višňovský - Lušňák, Zálešák, Pašek - Kutálek, F. Novák, Gula.

Extraligové štatistiky

48. kolo: L. Mikuláš - Žilina 6:2, Poprad - Nitra 2:4, Sp. N. Ves - B. Bystrica 3:5, Zvolen - Martin 3:0, Orange SR 20 - Trenčín 2:6, Slovan - Košice 2:0, voľno - Skalica.
49. kolo: Martin - Skalica 2:0, Trenčín - Poprad 4:6, SR 20 - Ban. Bystrica 1:4, Žilina - Slovan 3:4 s. n., Nitra - L. Mikuláš 4:3.

6. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne
  7. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami?
  8. Liek na obezitu v reklamách nenájdete
  9. Nákupná cena dlhopisov bude čoskoro najnižšia v roku
  10. Mobil banking VÚB opäť bližšie k najlepšej bankovej aplikácii
  1. Mobil banking VÚB opäť bližšie k najlepšej bankovej aplikácii
  4. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
  5. V bratislavskom Poluse vystrájali čerti :-)
  6. Pred Auparkom vystúpi Veronika Rabada, chýbať nebude ani Mikuláš
  7. First moment za skvelú cenu: Neapol, Capri, Pompeje, Ischia
  8. ZSSK: Bratislavu a Zürich spojí priamy rýchlovlak
  9. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne
  10. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami?

Vtáky treba prikrmovať, no nie zvyškami z kuchyne

Ornitológovia neodporúčajú prikrmovanie vodného vtáctva pečivom a chlebom.

Seniori pozor, pred Vianocami pribúda podvodníkov

Podvodníci ovládajú veľa spôsobov, ako získať dôveru seniorov, a tiež viacero manipulatívnych techník a legiend, s ktorými ich oslovia.

Lozorno zavedie od januára rozvojový poplatok

Lozorno zažíva stavebný rozvoj a obec sa rozširuje. S týmto rozvojom však musí podľa starostu korešpondovať aj zabezpečenie nevyhnutnej dopravnej i občianskej infraštruktúry.

Anna Mierna: Na prvom mieste je otvorenosť a komunikácia, Skaličania ma chcú vidieť

Anna Mierna je v histórii Skalice prvou ženou, ktorá bude toto mesto riadiť. Do politiky vstúpila najmä preto, aby ukázala mladej generácii, že krajina sa dá spravovať inak a lepšie.