Piatok, 15. január, 2021 | Meniny má DobroslavKrížovkyKrížovky

Skalica doma porazila Liptovský Mikuláš

Hokejová Slovnaft extraliga - 45. kolo základnej časti HK 36 Skalica - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:0 (1:0, 0:0, 2:0).

Skalica vyhrala aj bez Pálffyho vyhrala. Na fotke Tibor Kutálek (vľavo).Skalica vyhrala aj bez Pálffyho vyhrala. Na fotke Tibor Kutálek (vľavo). (Zdroj: SITA)

SKALICA. Domáce mužstvo, ktoré privítalo v tabuľke posledných Liptákov, začalo aktívnejšie. Z úvodného tlaku si síce vážnejšiu šancu nevypracovalo, ale vynútili si dve presilové hry. Tú prvú ešte nevyužili, ale ďalšiu zásluhou Jarolína áno, keď Fikrt neudržal Kocákovú strelu a Jarolín z tesnej blízkosti prekonal brankára Liptovského Mikuláša. Hostia mohli vyrovnať s pomocou domáceho Jendeka, ale Kotvan neinkasoval. V 16. min sa zaskvel domáci Lušňák, keď si vytiahol Fikrta z bránky, obišiel ju, ale chýbal mu pokoj pri zakončení. Obe mužstvá si vypracovali ešte po dve dobré šance, ale skóre sa v prvej tretine už nemenilo.

V 25. minúte pri presilovke strieľal od modrej Jendek, jeho pokus však skončil len na tyčke brány hostí. Zvýšiť náskok Skalice mohol Višnovský, po prihrávke Šátka, ale brankár Fikrt opäť podržal hostí. Následne dostali možnosť presilovej hry aj Liptáci. Dobrý pokus Devečku od modrej však brankára domácich prekvapiť
nemohol. V 36. minúte bol Kotvan opäť pozorný, keď sľubné pokusy Nováka a Moravca skryl vo svojej lapačke. V tejto časti hry sme videli mnoho nepresností. Liptáci svojou nedisciplinovanosťou ponúkli Skaličanom množstvo presilových hier, ktoré však bezradná Skalica nedokázala využiť.

Nástup do záverečnej tretiny vyšiel lepšie domácim. Hosťujúci obranca Varga pred bránou nepustil Zálešáka, a ten usmernil strieľanú prihrávku Lušňáka do brány - 2:0. V 45. min to šikovne skúšal Pašek, no Fikrt opäť podržal svoj tím. Po chybe Jendeka na modrej čiare skúšal pozornosť Kotvana V. Novák, ale ani on neuspel. Zvýšiť skóre v prospech domácich mohol v 52. min Kroták, ale pri prečíslení netrafil odrazený puk do prázdnej bránky. V 53. min hrali presilovku hostia, najskôr to skúšal Kumstát, následne Tomášek a Moravec, no domáci brankár bol opäť bezchybný. V posledných troch minútach sa hostia prezentovali zvýšenou aktivitou a ich šance riešil Kotvan často krát so šťastím. V 59. min sa pustil Mocek do Škadru, za čo si vyslúžil trest 5 min + do konca stretnutia. Skóre zápasu napokon uzatvoril Jarolín, ktorý najskôr nastrelil žrď prázdnej brány hostí. Puk sa však k nemu odrazil a jeho druhý pokus spečatil domáce víťazstvo.

Fakty a hlasy

HK 36 Skalica - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Góly: 7. R. Jarolín (Kocák, R. Hartmann), 44. Zálešák (Lušňák), 60. R. Jarolín (R. Hartmann, Kloz)
Vylúčení: 11:11 na 2 min, navyše: Škadra (Skalica) na 10 min za údery - Kumstát (Lipt. Mikuláš) na 10 min za nešportové správanie, Mocek (Lipt. Mikuláš) na 10 min + DKZ za nebezpečné údery hokejkou, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Gašparík, M. Valach, 2138 divákov

Zostavy:
Skalica: Kotvan - Grűndling, Hranáč, Kloz, Schnabel, Jendek, Škadra, Privoznik, Jankovič - Kocák, R. Jarolín, R. Hartmann - Lušňák, Zálešák, T. Višňovský - D. Pašek, R. Školiak, Šátek - Štepán, E. Novák, Gula
L. Mikuláš: Fikrt - Heš, D. Devečka, Kumstát, M. Varga, J. Mocek, Petran - Tomášek, D. Moravec, V. Novák - Cibula, Pohanka, M. Bartánus - Mikula, Kuric, Roháč - M. Oravec, Mahdalík

Hlasy:
Martin Pešout (tréner Skalice): "My sme dnes odohrali ťažký zápas. Nechceli sme zbytočne stratiť ďalšie body. Mikuláš hral ako o život a to nám tiež zväzovali ruky. Zápas rozhodol náš druhý šťastný gól, potom sme sa sústredili už len na obranu, nakoľko sme nechceli zbytočne inkasovať."

Ladislav Spišiak (tréner L. Mikuláša): "Ťažko sa mi hodnotí dnešný zápas. Podali sme jeden z dobrých výkonov. Škoda tých vylúčení, vlastnou nedisciplinovanosťou sme stratili dosť síl. Druhý gól bol z kategórie lacnejších. Náš obranca nepokryl domáceho útočníka. Mali sme však dostatok šancí, no mali sme aj smolu, ktorá pramení z psychického tlaku. Napriek prehre chcem hráčov pochváliť a boj o záchranu stále nevzdávame."