Policajná kontrola sa v sobotu večer zmenila na naháňačku. Na kradnutej Octavii s namontovaným policajným majákom sa pokúšal hliadke ujsť mladík z Malaciek.
MALACKY. Hliadka polície zbadala v meste na Záhorí okolo deviatej večer podozrivé auto a pokúšala sa ho zastaviť. Podarilo sa jej to však až po desiatky kilometrovej naháňačke. Informoval o tom v pondelok denník Plus jeden deň. Policajti mali na unikajúceho muža dokonca dvadsaťkrát vystreliť. Ľubomír, dvadsaťštyriročný muž z Malaciek im utekal v striebornej Škode Octavia, na ktorej si mal dokonca pustiť policajné majáky. Podľa denníky ich mal zabudované v prednej maske.
Na diaľnici chcel spôsobiť nehodu
Z Malaciek si to unikajúci vodič namieril do Bratislavy. Na diaľnici blokoval ostatných vodičov a dokonca sa vraj aj snažil spôsobiť nehodu. Polícia zablokovala dopravu na viacerých miestach a tunel Sitina bol, podľa denníka dokonca úplne neprejazdný. Muž na úteku prešiel z Malaciek bratislavskými mestskými časťami Dúbravka a Devínska Nová Ves až späť do Stupavy, kde po zásahu jedného z policajných výstrelov skončil v priekope. Snažil sa ešte utekať, policajti ho však zatkli. Auto malo byť ukradnuté v Rakúsku a podľa denníka sa v ňom našlo náradie na krádeže áut. Rovnako značka auta bola ukradnutá.
Značky si požičal z Formana
„Evidenčné číslo Octavie pochádza zo Škody Forman a samotné auto zmizlo v Rakúsku," informoval o prípade denník Plus jeden deň bratislavský policajný hovorca František Peczár.
Aplikácia Google maps celú trasu, po ktorej muž z Malaciek unikal odhaduje na asi 50 kilometrov. Pri dodržaní dopravných predpisov by vám jej prekonanie trvalo takmer hodinu.
Zväčšiť mapu