Pondelok, 23. október, 2017 | Meniny má Alojzia

Skalica doma porazila Žilinu

Hokejová Slovnaft extraliga 38. kolo základnej časti HK 36 Skalica - MsHK Garmin Žilina 4:3.

Žigo Pálffy si so Žilinou pripísal do kanadského bodovania dva body.(Zdroj: TASR)

SKALICA. Priaznivci domácich Skaličanov si prvý raz zakričali "gól!" už v 2. min. Zálešák na modrej využil chybu Hriňu, zaviezol puk do útočnej tretiny a ideálnou prihrávkou našiel voľného Kutálka, ktorý sa nemýlil: 1:0. Žilinčania však veľmi rýchlo odpovedali, keď po zaváhaní defenzívy Záhorákov našiel Koložváry voľného Kokavca, pre ktorého už nebolo problémom vyrovnať. V 6. min. sa peknou individuálnou akciou blysol Pálffy - dokázal sa zbaviť všetkých protihráčov, ale netrafil prázdnu bránku. V 11. min. rovnaký hráč nepremenil ďalšiu vynikajúcu šancu. Vedenia sa mohli ujať aj hostia, Gálik však zazvonil na žŕdku. Potom mohol pridať svoj druhý gól Kutálek, strelci však v tejto fáze nemali šťastie.

Skaličania otvorili aj druhú tretinu gólom. Pálffy síce pri svojom pokuse nebol presný, ale puk sa vrátil od zadného mantinelu pred tohto domáceho útočníka, ktorý prihral Hartmannovi a ten dal na 2:1. V 33. min. boli vylúčení dvaja hosťujúci hráči a túto výhodu Skalica využila: na modrej čiare Jendek presne prihral Hranáčovi, ktorý nekompromisne vymietol "pavučinu" Lipovského bránky. Žilinčania dosiahli kontaktný gól v 35. min, keď Gründling nechal priveľa priestoru Koložvárymu a ten precízne asistoval Kropáčovi.

Tretiu tretinu začali aktívnejšie hostia, ale do vážnejších šancí sa nedostávali. Gólom sa neskončila ani šikovná strela domáceho Lušňáka. V tejto fáze sa viac bojovalo, než hralo na hokejovú krásu. V 55. min išiel na trestnú lavicu Pleva za napadnutie Pálffyho a počas tejto presilovej hry Skaličanov si Lipovský zrazil strieľanú prihrávku do vlastnej bránky. Gól bol pripísaný Pálffymu. Dvojgólový náskok domácich platil len 26 sekúnd. Takisto v presilovke znížil z uhla Kropáč. Predčasne rozhodnúť mohol Zálešák, ale trafil len Lipovského. Žilinčanom sa však nepodarilo vyrovnať ani v záverečnej power-play.

HK 36 Skalica - MsHK Garmin Žilina 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Góly: 2. Kutálek (Zálešák), 21. Hartmann (Pálffy), 33. Hranáč (Jendek), 55. Pálffy (Hranáč) - 3. M. Kokavec (Koložváry), 35. Kropáč (Koložváry, Bobček), 55. Kropáč (Turoň)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky 2:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kubuš - M. Valach, Bundil, 2314 divákov

Zostavy:
Skalica: Kotvan - Gründling, Hranáč, Schnabel, Beňa, Škadra, Jendek, Privoznik, Gula - Pálffy, R. Jarolín, R. Hartmann - Lušňák, R. Školiak, T. Višňovský - Kutálek, Zálešák, D. Pašek - Kocák, F. Novák, Šátek

Žilina: Lipovský - Kolarz, Hriňa, Turoň, Horák, Rúfus, Nádašdi, Bobček, Hajnik - V. Nemec, Hreus, Kropáč - Škoda, Pleva, Vala - Drevenák, Palovčík, M. Gálik - Kubiš, Koložváry, M. Kokavec

(sita)

Hlasy:
Martin Pešout (tréner Skalice): "Vedeli sme, že nás čaká ťažké stretnutie, pretože zostupom ohrozené kluby predvádzajú iný hokej, než mužstvá z vrchu tabuľky. Doslova sme sa museli predierať cez žilinskú obranu, chýbala nám ľahkosť v koncovke. Som rád, že sme napokon zvíťazili."

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "Prišli sme do Skalice s úmyslom získať body. V prvej tretine sa nám darilo, ale škoda druhej časti, v ktorej sme inkasovali v oslabení. V tretej tretine sme chceli aspoň vyrovnať, ale nepodarilo sa nám to. Chlapci nechali na ľade srdce, za čo im ďakujem."

1. Mladý motocyklista zahynul pri predbiehaní kamióna medzi Senicou a Dojčom (FOTO) Foto 111
  2. Tri góly v priebehu ôsmich minút rozhodli o prehre s Ružomberkom 51
  3. Primátor Senice odvolal oboch svojich zástupcov. Čo sa stalo? 46
  4. Kam za futbalom na Záhorí 30
  5. Petrík chytil 10 sekúnd pred koncom trestné strieľanie a Skalica berie tri body Foto 15