Piatok, 22. jún, 2018 | Meniny má Paulína

Plný bodový zásah Záhorákov na východe republiky

Po nešťastnej domácej prehre doma s Martinom cestovali Záhoráci na východ republiky s úmyslom získať doma stratené body, čo sa im napokon aj v súboji s úradujúcim majstrom podarilo.

Brankár Skalice Kotvan spolu s oobrancom Schnabelom zastavujú útočníka domácich Grona.(Zdroj: TASR)

HC Košice - HK 36 Skalica 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

KOŠICE. Po tohtotýždňových udalostiach v tábore majstra sa v Košiciach do 16. min. na protest proti rozhodnutiu vedenia klubu nepovzbudzovalo, fanklub mlčal. Prvú šancu v zápase mal domáci Vorel, po ňom z dobrej pozície minul skalickú bránku Dravecký. Po prvý raz v stretnutí musel po vážnejšej strele zasahovať košický brankár Halász po pokuse Jarolína. V 14. min. Hubova prudká strela netrafila bránku hostí a Tomík o minútu neskôr namieril len do Kotvana. V 17. min. sa Skalica ujala vedenia - po Jarolínovej prihrávke zakončoval Pálffy do prázdnej bránky.

V úvode druhej tretiny vyskúšal dvakrát Kotvana košický útočník Gron a potom i jeho spoluhráč Jenčík. V 26. min. Košičania vyrovnali, Schnabel podrazil unikajúceho Mertela a Huna z trestného strieľania trafil ľavý kút skalickej bránky. Dobrú príležitosť mal potom Višňovský, ale Halász bol pozorný. V polovici zápasu pálil tvrdo Andrašovský, ale skalický gólman Kotvan jeho pokus vyrazil. Hostia potom nevyužili 105 - sekundovú presilovku piatich proti trom. Po nej mohol skórovať Košičan Andrašovský, nemieril však presne. Tridsaťsedem sekúnd pred druhou prestávkou však našiel Zálešák Pašeka a vďaka nemu Skalica po druhý raz v stretnutí vyhrávala.

Na začiatku tretej tretiny už v 43. min. obišiel Zálešák Mikuša a pridal tretí gól. Skaličania sa potom zamerali už len na defenzívu. Domáci sa dostávali do príležitostí ťažko, šancu Draveckého Kotvan v 50. min. zneškodnil. Potom sa už nič dôležité neudialo a Skalica si odviezla zaslúžene tri body.

Góly: 26. Ru. Huna (tr. str.) - 17. Pálffy (Jarolín, Hranáč), 40. Pašek (Zálešák, Jendek), 43. Zálešák (Kutálek, Pašek).

Pred 5848 divákmi rozhodovali Jonák - Brath, Orolin. Vylúčení 5:5 na 2 min. Presilovky a oslabenia 0:0.

Košice: Halász - Tabaček, Gajdoš, Deyl, P. Mikuš, Huba, Slimák - Bartoš, Húževka, Tomík - Andrašovský, Gron, Ru. Huna - Vorel, Šachl, Dravecký - Sýkora, Mertel, Jenčík.

Skalica: Kotvan - Gründling, Hranáč, Beňa, Schnabel, Škadra, Jendek, Privoznik, Gula - Pálffy, Jarolín, Hartmann - Lušňák, Školiak, Višňovský - Kutálek, Zálešák, Pašek - Kocák, F. Novák, Šátek.

(TASR)

Ďalšie výsledky 37. kolo: Žilina - Zvolen 1:4, Nitra - Slovan 4:2, Trenčín - L. Mikuláš 3:2, Ban. Bystrica - Poprad 3:5, voľno - Martin a Spiš. N. Ves.

3. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  8. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  9. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  10. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  10. Nepodceňujte bolesť chrbta, môže ísť o zápalové ochorenie 3 258

V Senici sa uskutočnilo slávnostné otvorenie novej prevádzky kravína s dojárňou, ktorá nahradí viac ako 50 rokov staré maštale.

Cez víkend sa na Myjavu vráti Rugged Race (FOTO+VIDEO)

Tradičný prekážkový beh s názvom Rugged Race, ktorého dve úrovne – Street a Extrem sa konajú na „Kopaniciach“, sa uskutoční už cez víkend

Pohotovosť pre deti v Malackách nebude, chýbajú lekári

Ambulancia pohotovostnej služby pre deti a dorast v Malackách nebude. .

Skalica odštartovala letnú prípravu, mužstvo hľadá posilu do obrany

Futbalisti MFK Skalica odštartovali tento týždeň letnú prípravu na nový súťažný ročník.

Ján Kocian: V Taliansku sa proti nám Nemecko triaslo o výsledok

Československo to na majstrovstvách sveta v Taliansku v roku 1990 dotiahlo až do štvrťfinále.