Streda, 28. júl, 2021 | Meniny má KrištofKrížovkyKrížovky

Z troch zápasov nezískali senickí hokejisti ani jediný bod

Hokejová prvá liga pokračovala súbojmi 30. kola. Záhoráci hrali na Orave v Dolnom Kubíne a domov sa vracali s prehrou 5:1.

Seničan Reismüller v súboji s dvojicou hráčov Dolného Kubína.Seničan Reismüller v súboji s dvojicou hráčov Dolného Kubína. (Zdroj: ARCHÍV REDAKCIE)

Rovnakým výsledkom zdolala aj Považská Bystrica poslednú Prievidzu. Päť gólov strelili aj hokejisti siedmeho Kežmarku, ktorý sa predstavili na ľade Detvy. Hostia vyhrali 5:2. Michalovce si vezú z Bardejova vysoké víťazstvo 6:3, hoci domáci dali v priebehu prvých 13-tich minút dva góly. Nováčik z Brezna sa vytiahol doma nad Trebišovom, keď vyhral 3:2. Piešťany zdolali v predohrávke suseda z Trnavy 4:3 a v dohrávke 15. kola takisto viac darilo Piešťanom, ktoré vyhrali v Trnave, o víťazovi však museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. Víťazný gól padol až v siedmej sérii. Piešťany si tak upevnili postavenie na čele prvoligovej tabuľky.

Dolný Kubín - Dukla Senica 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Góly: 4. Mahdalík, 28. a 45. Themár, 29. Smolka, 46. Mravec - 11. Šimek.

Pred 300 divákmi rozhodovali Višňovský - L. Ševčík, Hronský. Vylúčení 11:5 na 2 min. Presilovky 2:0, oslabenia 0:0.

Senica: Müller - Rusňák, Vrána, Barčák, Liška, Mihálik - Konta, Reissmüller, B. Rehuš, Šimek, J. Rehuš - Pekar, Greň, Hladký, Kováč, Hrnčirík - Klamo.

Diváci v Dolnom Kubíne videli kvalitný hokej. Obidve družstvá sa snažili dôsledne a zodpovedne brániť. Domáci zvíťazili najmä vďaka katastrofálne neúspešnej hry Senice v presilovkách. Keď v 4. min. úvodnej tretiny presne trafil Mahdalík po prihrávke Važana z rohu klziska, zdalo sa, že zápas bude mať jednoduchý priebeh. Senica však hrala kvalitne v obrane, presadzovala sa fyzickou silou a ich protiútoky znamenali veľké nebezpečenstvo. Potvrdil to Šimek, ktorý strelou po ľade prekvapil domáceho brankára Šiarnika a bolo 1:1.

Senický brankár a Juraj Hladký (vpravo) strážia útočníka D. Kubína Važana.

Druhá tretina priniesla zlepšený výkon Dolného Kubína. Domáci útočníci sa presadzovali čoraz viac a gól visel vo vzduchu. V 28. min. prihral priamo z vhadzovania Mahdalík Themárovi a ten milimetrovo vymietol šibenicu. O minútu Tomáš Smolka využil chaos v domácej obrane a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 3:1. Domáci sa dlhé minúty bránili v oslabení, dokonca takmer minútu a pol o dvoch hráčov, ale Senica hrala v presilovkách veľmi zle. Naopak, v tretej tretine využili dve presilovky kubínčania. V 45. min. Themár nemal komu nahrať, tak vypálil medzi betóny a trafil presne. O necelé dve minúty spečatil výsledok Mravec, ktorý dorážal po strele Kokavca.

Výsledky 30. kola: D. Kubín - Senica 5:1, Pov. Bystrica - Prievidza 5:1, Brezno - Trebišov 3:2, Detva - Kežmarok 2:5, Bardejov - Michalovce 3:6.

Dohrávka 15. kola: Trnava - Piešťany 2:3 s. n.

1. Piešťany 27 21 1 3 2 109:53 65

2. Trnava 27 11 5 3 8 93:77 43

3. Prešov 25 13 2 3 7 80:66 43

4. Topoľčany 26 12 3 2 9 85:79 42

5. Trebišov 24 13 1 2 8 79:70 41

6. Kežmarok 27 12 2 1 12 83:69 40

7. Bardejov 25 11 3 1 10 98:84 39