Nedeľa, 14. august, 2022 | Meniny má Mojmír

Skaličania s novou brankárskou jednotkou

Proti predposlednému mužstvu hokejovej Slovnaft extraligy si Skaličania chceli upevniť tretiu priečku tabuľky, čo sa im najmä zásluhou efektívnej druhej tretiny podarilo.

Skalica - Trenčín 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)

Skalica: Kotvan - Gründling, Hranáč, Pálffy, Zálešák, Pašek - Schnabel, Výborný, Višňovský, Školiak, Lušňák - Škadra, Jendek, Kutálek, Jarolín, Hartmann - Beňa, Gula, Erik Novák, Filip Novák, Liščák.

Trenčín: Murín - Trefný, Sekeráš, Paroulek, Jánoš, Tomík - Gabriš, Fatyka, Dubec, Kollár, Miklík - Hančák, Chovan, Ďuriš, Šimíček, Filo - Hlavačka, Tybor, Troliga, Kopecký, Radulay.

Góly: 20. Kutálek, 25. E. Novák, 26. Zálešák, 33. Kutálek, 56. Výborný - 15. Kollár, 52. Miklík.

Pred 2214 divákmi rozhodovali Goga - P. Šefčík, J. Tvrdoň. Vylúčení 11:5 na 2 min., Hranáč (SK) 10 min. OT. Presilovky 0:1, oslabenia 1:0.

V zápase 27. kola hokejovej extraligy zavítala na Záhorie Dukla Trenčín, dvanáste mužstvo tabuľky. To hneď v úvodných minútach malo výhodu dvoch presiloviek, no nepotrestalo vylúčenie Pašeka ani Lušňáka. Domáci odpovedali dvomi streleckými pokusmi Pálffyho, takisto neúspešnými. Vo veľkej šanci bol v 9. min. hosťujúci Tomík, no nová skalická brankárska jednotka Zdenko Kotvan (Falter sa pobral na východ do ruskej KHL) svoje mužstvo podržala. Na konci úvodnej desaťminútovky nevyužili presilovku ani domáci. Najskôr Višňovský namiesto strely volil ešte prihrávku a v šanci neuspel ani Školiak. V 15. min. pri vylúčení Výborného hrali Trenčania presilovku a Kollár ich dostal do vedenia, hoci už v čase keď skočil skalický hráč na ľadovú plochu - 0:1. Domácu snahu o vyrovnanie korunoval až šesť sekúnd pred prvou sirénou Kutálek gólom na 1:1, keď predtým mal Kotvan po teči Trefného dobre postavené tyčky.

Zdenko Kotvan, nová skalická brankárská jednotka.

Aj druhú tretinu začali hostia aktívne, no poriadne ich pribrzdili dva domáce góly v rozpätí 27 sekúnd, keď najskôr Erik Novák a po ňom Zálešák upravili na 3:1, pričom Zálešákov gól musel schváliť videorozhodca. Dva góly dostali Duklu na kolená a ani presilovky nie sú pre ňu výhodou, naopak v 33. min. v oslabení, keď trestnú lavicu zahrieval Pálffy, dáva tretí gól domácich Kutálek - 4:1. Po góle vyštartoval na striedačku Igor Murín a do brány prišiel Vlado Kováč. V závere tretiny mal gól na hokejke aj druhý z Novákovcov, Filip však na Kováča nevyzrel.

Tretiu časť začala Dukla presilovkou pri vylúčení Gründlinga a v jej závere dostal puk za Kotvanov chrbát Trefný, no tentoraz videorozhodca doporučil gól neuznať, pretože hráč Dukly ho do siete poslal korčuľou. Domáci sa zamerali už viac na udržanie puku, ako dobíjanie Kováčovej brány. V polovici tretej tretiny však Zálešák fauloval a hostia presilovku využil Miklík - 4:2. Chvíľu po tomto góle odchádza na „hanbu" aj Pašek a Trenčanom zablikala iskierka nádeje. Našťastie pre domácich fauloval aj Sekeráš a sily na ľade sa vyrovnali. V 56. min. po úniku Jarolína gól ešte nebol, no puk sa dostal k Výbornému, ktorý nechytateľne trafil - 5:2. V záverečných minútach Skaličania už drámu nepripustili a v pohode priviedli zápas do víťazného konca.

1. Slovan 25 20 2 0 3 110:49 64

2. B. Bystrica 25 15 6 1 3 96:61 58

3. Skalica 26 14 2 1 9 92:77 47

4. Martin 25 12 2 3 8 81:72 43

5. Poprad 25 13 0 3 9 77:64 42

6. Košice 25 12 1 1 11 93:69 39

7. Nitra 25 10 3 1 11 70:68 37

8. Žilina 25 8 5 2 10 77:80 36