Fungovanie mestského rozhlasu v Malackách vyvolalo na mestskom webe rozsiahlu diskusiu. Petrovi, jednému z diskutujúcich, sa nepáčia dychovky a ďalšie veci, ktoré ho vraj mesto núti počúvať.
MALACKY. Peter je dokonca za jeho zrušenie. Ďalší občan tvrdí, že rozhlas by mal ostať, avšak pre prípad ohrozenia. „Prípad ohrozenia mi vzniká každým dňom, ktorým ho počujem, pretože si myslím, že sa niečo hrozné stalo, a človek v tejto domnienke sa pchá informáciami, ktoré je nútený takto počúvať," dodáva.
Rozhlas ruší mladších
Naopak, Palovi rozhlas nevadí, skôr čas, kedy sú informácie v mestskom rozhlase vysielané. „Často je vysielanie v skorších poobedňajších hodinách, kedy ešte malé deti majú poobedňajší spánok. Rozhlas ich ruší doma i v kočíku na prechádzke. Doporučujem preto, aby relácie mali svoj pravidelný časový priestor v neskorších popoludňajších hodinách alebo predvečerom," vysvetľuje. Tým by sa podľa neho rozšírilo aj jeho možné počúvanie občanov, ktorí pracujú mimo mesta.
Iní ho chcú
Eva je presvedčená, že informovanosť je dôležitá aj pre občanov, ktorí internet nemajú. „Myslím si, že informácie prostredníctvom mestského rozhlasu využívajú najmä naši starší spoluobčania. Mali by byť diskriminovaní, lebo niekomu sa nepáči hudba, znejúca z mestského rozhlasu?," pýta sa.
Dávid je zasa rozčarovaný netolerantnosťou niektorých ľudí, ktorým tak veľmi prekáža rozhlas. „Možno nám mladším príde ako zbytočný pre informácie alebo dianie v meste. Ale určite minimálne väčšine občanov neprekáža mestsky rozhlas, ba dokonca je niekedy vidno na starších ľuďoch či dôchodcoch ako s vervou či radosťou sa náhlia do svojich okien v bytoch, aby si ho mohli vypočuť," konštatuje.
Rozhlas nezrušia
Podľa vedúcej mestského klientskeho centra Aleny Kmecovej sa však rozhlas rušiť nebude. „Aj napriek diskusiám, ktoré sa javia ako jednostranný názor, budeme naďalej poskytovať oznamy pre občanov, hlavne dôchodcom a tým, ktorí nemajú k dispozícii káblovú televíziu, prípadne inernet, prostredníctvom mestského rozhlasu," povedala.
Ako už vo svojom príspevku uviedla Silvia Ranová z mestského úradu, mestský rozhlas má svoje opodstatnenie najmä v prípade ohrozenia, keď zasadá aj krízový štáb. „Pri nedávnej veternej smršti boli občania už v skorých ranných hodinách prostredníctvom rozhlasu informovaní o situácii v meste a upozornení na zákaz vstupu do Zámockého parku," napísala. Mestský rozhlas by prostredníctvom sirény najrýchlejšie informoval občanov o hroziacom nebezpečenstve, a tým by mohol zachrániť ľudské životy.
Podobne to vidí aj ďalší občan. Vadí mu jedine, že rozhlas nefunguje vo všetkých častiach mesta. „Táto situácia je už dlhé roky. Pri informovaní o zákaze vstupu do Zámockého parku, pri odvoze odpadu a iných zaujímavých a aktuálnych veciach teda nie sú všetci obyvatelia informovaní," dodáva na webovej stránke diskutér.