Streda, 28. júl, 2021 | Meniny má KrištofKrížovkyKrížovky

V Detve dohrávku i odvetu na Záhorí vyhrali vždy domáce mužstvá

Dvakrát po sebe sa stretli hokejisti Dukly Senica s mužstvom Detvy. Najskôr pod Poľanou odohrali dohrávku 20. kola a v piatok hrali zase doma. V obidvoch zápasoch vyhrali o gól domáci.

Detva - Dukla Senica 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)

Góly: 14 a 28. Jurík, 55. Čtvrtníček, 58. Lesko - 33. Liška, 38. Palák, 49. Horský.

Pred 145 divákmi rozhodovali Babeljak - Návratek, Kacej. Vylúčení 5:6 na 2 min. Presilovky 1:0, oslabenia 0:0.

V dohrávka 20. kola (odložené kvôli chorobe v mužstve Dukly) využili hokejisti Detvy výhodu domáceho prostredia v stretnutí, ktoré malo dramatický vývoj. Domáci najskôr viedli 2:0, no Seničania nielenže vyrovnali, ale v 49. min. sa Horským ujali aj vedenia. Dvoma gólmi v samom závere však Detva zaknihovala plný bodový zisk a v tabuľke sa dostala pred svojho súpera.

Dukla Senica - Detva 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)

Góly: 46. Barčák, 51. B. Rehuš, 53. Šimek - 14. M. Babkovič, 35. Pék.

Pred 432 divákov rozhodovali Hauko - Návratek, Jankovič. Vylúčení 8:11 na 2 min. Presilovky 1:1, oslabenia 0:0.

Senica: Púš - Vrbovský, Vrána, Konta, Štefanka, Reissmüller, Rusňák, Pekar, Ondrovič - Liška, Hladký, Lobotka, Horský, B. Rehuš, Mihálik, Barčák, Kováč, Šimek, Grill, J. Rehuš, Štetina.

Dukla nastúpila už aj s posilami, staronovými hráčmi Viktorom Kováčom a Marekom Grillom. V tomto týždni sa tieto mužstvá stretli už druhýkrát, v utorok v Detve zvíťazili domáci 4:3. V tomto stretnutí Záhoráci chceli oplatiť prehru Detvancom a začali útočne. Už v úvodných sekundách Horský trafil brankáraa hostí. V 11. min. strela Reissmullera pri presilovke brankára vystrašila, ale skóre sa nemenilo. Po strele Rusňáka dorážal B. Rehuš, Trebula bol na mieste. V 14. min. dal Babkovič vedúci gól Detvy - 0:1. V druhom dejstve už v 34. sek. zastavil Čársky za cenu faulu Horského, domáci však presilovku nevyužili. V 23. min. mohol skórovať Pohorelec, nemal gólové šťastie. To už nechýbalo v 35. min. Pékovi, keď využil presilovku - 0:2. V 37. min. Kováč prešiel až pred brankára Detvy, ale nedal. Do tretej tretiny Dukla nastúpila ako vymenená. V 46. min. Barčák po strele Reissmullera znížil na 1:2. Tlak Senice bol veľký a v 51. min. Braňo Rehuš z presilovky vyrovnal na 2:2. Už o dve minúty nato kapitán Edo Šimek dal víťazný gól Dukly na 3:2. (pm)

Slavomír Chlebec, tréner Senice

„Po dvoch tretinách to vyzeralo veľmi zle, mrzelo nás, že sme nedali gól. Do poslednej tretiny sme nastúpili s odhodlaním otočiť výsledok, čo sa nakoniec aj podarilo. Detva bola veľmi dobrý súper v v tabuľke patrí vyššie. Kováč s Grillom tu kedysi hrávali. Po jednom tréningu dnes absolvovali prvý zápas. Bude treba sa zžiť s kolektívom a budú výraznými posilami."

Výsledky 25. kola: Senica - Detva 3:2, Piešťany - Prešov 4:2, Topoľčany - Kežmarok 3:1, Trnava - 46 Bardejov 2:1, Prievidza - Dolný Kubín 6:2, Pov. Bystrica - Michalovce 1:3.

1. Piešťany 22 18 0 2 2 87:43 54

2. Bardejov 22 11 3 1 7 93:69 39

3. Trnava 22 9 5 2 6 77:62 37

4. Topoľčany 22 10 3 2 7 68:62 36

5. Trebišov 20 11 1 2 6 68:53 35

6. Kežmarok 22 9 2 1 10 67:55 31

7. Prešov 21 9 2 3 7 61:61 31

8. D. Kubín 20 7 3 0 10 58:64 27