Piatok, 5. marec, 2021 | Meniny má FridrichKrížovkyKrížovky

Druholigový Spartak Myjava dokázal remizovať na Tehelnom poli

Štvrtým semifinalistom 41. ročníka Slovenského pohára sa stali futbalisti úradujúceho majstra Slovana Bratislava.

V súboji o loptu slovanista Pavol Masaryk a Peter Kumančík z Myjavy. Schovaný za rukou Masaryka Lukáš Bruško.V súboji o loptu slovanista Pavol Masaryk a Peter Kumančík z Myjavy. Schovaný za rukou Masaryka Lukáš Bruško. (Zdroj: TASR)

Úradujúci ligový šampión v stredajšom odvetnom stretnutí štvrťfinále síce len remizoval na Tehelnom poli s druholigovým Spartakom Myjava 0:0, no keďže v prvom dueli pred troma týždňami zvíťazil na "kopaniciach" 3:0, postúpil medzi najlepšie kvarteto.

Slovan - Spartak Myjava 0:0

Prvý zápas 3:0, postupuje Slovan.

Pred 450 divákmi rozhodovali Prešinský - Vorel, Petríček.

Slovan: Rusina - Bagayoko, Kolčák, Dosoudil, Dobrotka - Božič - Sylvestr (57. Szarka), Grendel (62. Bagi), Halenár - Masaryk, Štepanovský (84. Kuráň).

Myjava: Solnička - Kvasnica, Bruško, Dirnbach, Kumančík - Duga - Mihál (81. Kročian), Hyža, Žák (60. Manák) - Kosík, Bončo (66. Sloboda).

Pred žalostne slabou návštevou sa na Tehelnom poli v úvodnej polovici prvého polčasu hral obojstranne ustráchaný a nezáživný futbal. Hráči sa v tejto fáze hry prezentovali množstvom nepresností. Z "belasého" tábora sa o strely zo strednej vzdialenosti pokúšal iba Halenár, brankár Solnička si však s jeho pokusmi poradil. Do prvej sľubnej šance hostí sa v 23. min. dostal Kosík, ale jeho slabá hlavička skončila nad bránkou domáceho Rusinu. O tri minúty neskôr skočil do prudkej strely Grendela v poslednej chvíli obranca Lukáš Bruško, od ktorého sa lopta odrazila na rohový kop. Hŕstku divákov zaujala v 29. min. najmä Štepanovského strela z uhla pod brvno, Solnička ju chytil na dvakrát. V ďalšej fáze hry priaznivcov "belasých" potešil priamy kop Halenára z 22 metrov, ktorý minul bránku. Tesne pred koncom prvého polčasu mal prácu aj domáci Rusina. Center od rohovej zastávky mu síce vypadol z rúk, ale obranca loptu odkopol do bezpečia. Streleckú nemohúcnosť Slovana v tomto stretnutí dokumentoval v 52. min. Masaryk, ktorý ideálnu prihrávku Štepanovského poslal z 5 metrov vysoko nad bránku Myjavy. O štyri minúty brankár Solnička zachránil pred nabiehajúcim Masarykom. Na druhej strane sa do šance dostal kapitán hostí Kosík, ale Rusinu slabou strelou neprekvapil.

Kapitán Myjavy Pavol Kosík v súboji s Erikom Grendelom.

V 60. min. prudká strela Božiča trafila brankára Myjavy. Solnička sa vyznamenal v 70. min., keď Božičovu prudkú strelu z 10 metrov skvelým zákrokom vyrazil z bránkovej čiary. Ochranca myjavskej svätyne svoj tím podržal aj v 82. min., keď pokus Štepanovského vyrazil pred seba. A neprekonal ho ani mladý Szarka v úplnom závere stretnutia. Myjavčania v priebehu druhého polčasu iba raz ohrozili bránku Slovana, aj preto sa rozpačitá rozlúčka so staručkým štadiónom skončila bez gólov.

1. Si maturant? Vyber si kvalitu a príď študovať pod Zobor!
  2. Študuj ekonómiu na špičkovej škole a odštartuj svoju kariéru!