Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Druholigový Spartak Myjava dokázal remizovať na Tehelnom poli

Štvrtým semifinalistom 41. ročníka Slovenského pohára sa stali futbalisti úradujúceho majstra Slovana Bratislava.

V súboji o loptu slovanista Pavol Masaryk a Peter Kumančík z Myjavy. Schovaný za rukou Masaryka Lukáš Bruško.V súboji o loptu slovanista Pavol Masaryk a Peter Kumančík z Myjavy. Schovaný za rukou Masaryka Lukáš Bruško. (Zdroj: TASR)

Úradujúci ligový šampión v stredajšom odvetnom stretnutí štvrťfinále síce len remizoval na Tehelnom poli s druholigovým Spartakom Myjava 0:0, no keďže v prvom dueli pred troma týždňami zvíťazil na "kopaniciach" 3:0, postúpil medzi najlepšie kvarteto.

Slovan - Spartak Myjava 0:0

Prvý zápas 3:0, postupuje Slovan.

Pred 450 divákmi rozhodovali Prešinský - Vorel, Petríček.

Slovan: Rusina - Bagayoko, Kolčák, Dosoudil, Dobrotka - Božič - Sylvestr (57. Szarka), Grendel (62. Bagi), Halenár - Masaryk, Štepanovský (84. Kuráň).

Myjava: Solnička - Kvasnica, Bruško, Dirnbach, Kumančík - Duga - Mihál (81. Kročian), Hyža, Žák (60. Manák) - Kosík, Bončo (66. Sloboda).

Pred žalostne slabou návštevou sa na Tehelnom poli v úvodnej polovici prvého polčasu hral obojstranne ustráchaný a nezáživný futbal. Hráči sa v tejto fáze hry prezentovali množstvom nepresností. Z "belasého" tábora sa o strely zo strednej vzdialenosti pokúšal iba Halenár, brankár Solnička si však s jeho pokusmi poradil. Do prvej sľubnej šance hostí sa v 23. min. dostal Kosík, ale jeho slabá hlavička skončila nad bránkou domáceho Rusinu. O tri minúty neskôr skočil do prudkej strely Grendela v poslednej chvíli obranca Lukáš Bruško, od ktorého sa lopta odrazila na rohový kop. Hŕstku divákov zaujala v 29. min. najmä Štepanovského strela z uhla pod brvno, Solnička ju chytil na dvakrát. V ďalšej fáze hry priaznivcov "belasých" potešil priamy kop Halenára z 22 metrov, ktorý minul bránku. Tesne pred koncom prvého polčasu mal prácu aj domáci Rusina. Center od rohovej zastávky mu síce vypadol z rúk, ale obranca loptu odkopol do bezpečia. Streleckú nemohúcnosť Slovana v tomto stretnutí dokumentoval v 52. min. Masaryk, ktorý ideálnu prihrávku Štepanovského poslal z 5 metrov vysoko nad bránku Myjavy. O štyri minúty brankár Solnička zachránil pred nabiehajúcim Masarykom. Na druhej strane sa do šance dostal kapitán hostí Kosík, ale Rusinu slabou strelou neprekvapil.

Kapitán Myjavy Pavol Kosík v súboji s Erikom Grendelom.

V 60. min. prudká strela Božiča trafila brankára Myjavy. Solnička sa vyznamenal v 70. min., keď Božičovu prudkú strelu z 10 metrov skvelým zákrokom vyrazil z bránkovej čiary. Ochranca myjavskej svätyne svoj tím podržal aj v 82. min., keď pokus Štepanovského vyrazil pred seba. A neprekonal ho ani mladý Szarka v úplnom závere stretnutia. Myjavčania v priebehu druhého polčasu iba raz ohrozili bránku Slovana, aj preto sa rozpačitá rozlúčka so staručkým štadiónom skončila bez gólov.

1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Kultúrne inštitúcie v kraji presúvajú časť svojich aktivít do online priestoru

Zamestnanci kultúrnych inštitúcií budú aj naďalej pripravovať kultúrno – vzdelávací program.

Seničania vonku otočili stav stretnutia a zvíťazili

Oba tímy od začiatku predvádzali skôr bojovný futbal s minimom šancí, hostia sa nedostali v prvom polčase do žiadnej.