Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Seničanky hladko vyhrali, Malačania príjemne prekvapili v Žiline

Senické volejbalistky hladkým víťazstvom si upevnili svoje vedúce postavenie v extraligovej tabuľke žien, keď ich najbližšie súperky v tabuľke COP Nitra na domácej palubovke zakopli so Spojmi Bratislava.

Malačania v 5. dvojkole dokázali v Žiline v jednom z dvoch zápasov vyhrať a uchovali si tak nádej na umiestnenie v prvej štvorke.

Extraliga ženy

8. kolo

VK Senica - Žiar n/Hr. 3:0 (22, 13, 12)

Pred 150 divákmi rozhodovali Matúš a Matis. Hralo sa 67 minút.

Seničanky v prvom sete nevynútenými chybami v útoku a pri podaní dovolili Žiarčankam uhrať 22 bodov - rozhodovalo sa až v koncovke tohto vstupného dejstva. Domáce hráčky však následne výrazne zlepšili svoju hru, počínali si dôraznejšie a napokon jednoznačne zvíťazili.

Seničanky Lea Murčinková (č. 14) a Petra Podová (č. 8) pri úspešnom dvojbloku.

Ďalšie výsledky: UKF Nitra - VTC Pezinok 3:0 (15, 20, 18), COP Nitra - Spoje Bratislava 2:3 (-23, -17, 13, 15, -9), voľno - Spiš. N. Ves.

4. dvojkolo
Strojár Malacky - Komárno 3:0 (21, 18, 26) a 3:1 (-26, 17, 19, 17)

Malacky: Kuračka, Matušek, Mrázik, Petrovič, Šamulka, Rehák, libero Rusňák (Holka, Janík)

Volejbalisti Komárna pricestovali do Malaciek so snahou získať prvé víťazstvo v súťaži aj s bratislavskou posilou Marekom Patúcom. Strojár nastúpil oproti posledným zápasom s jednou zmenou, Petrovič išiel na post prihrávajúceho smečiara a Rehák sa presunul na post diagonála. Tento ťah vyšiel a domáci získali celkom hladko prvý zápas. Na začiatku druhého zápasu si spravil nepríjemný výron v členku blokár Ľuboš Mrázik, ktorého nahradil Janík. Kým sa domáci s touto zmenou vyrovnali, prehrali vo vyrovnanej koncovke prvý set, no potom už nedali súperovi šancu.

5. dvojkolo
Žilina - Malacky 3:1 (23, 22, -22, 16) a 1:3 (15, -20, -14, -20)

Malacky: Holka, Matušek, Janík, Petrovič, Šamulka, Rehák, libero Rusňák (V. Kuračka)

Volejbalisti Strojára vycestovali na zápas bez nahrávača Ľ.Kuračku a zraneného blokára Mrázika, ktorého musel nahradiť skúsený V.Kuračka z B-družstva. Malačania nezačali dobre, v prvých dvoch setoch prehrávali už od začiatku a aj keď sa im podarilo zdramatizovať koncovky, prehrávali 0:2. Tretie dejstvo malo opačný priebeh, Záhorákom sa podarilo znížiť, no 4.set im absolútne nevyšiel a tak sa domáci radovali z víťazstva.
V druhom zápase zostal sedieť smečiar Matušek, na jeho pozíciu prešiel Rehák, ktorého nahradil Janík a na ihrisko sa dostal aj Vlado Kuračka. Strojári začali dobre, viedli 5:1 aj 7:5, no Žilinčania vďaka Minárikovmu podaniu otočili na 17:7 a poľahky získali 1.set. S Malačanmi to v druhom sete nevyzeralo dobre, keď brali oddychový čas za nepriaznivého stavu 2:8, no potom zabojovali, prestali robiť nevynútené chyby, dostali domácich pod tlak a získali 2 sety za sebou. Vo švrtom sete Žilinčania viedli ešte 20:18, no od tohto stavu bodovali len Záhoráci, ktorí sa týmto víťazstvom dostali pre Bílikovu na 4. miesto v tabuľke.

V ďalšom kole sa volejbalisti TJ Strojár Malacky predstavia v Bratislave na palubovke druhého Remidonu a pokúsia sa zopakovať tento husársky kúsok.

Ďalšie výsledky: Bilíkova BA - Myjava 0:3 a 0:3, Prievidza - Remidon BA 0:3 a 0:3, Komárno - Komjatice 3:0 a 3:0.

Slovenský pohár ženy

Senica - COP Nitra 3:1 (-20, 17, 17, 17), na zápasy 2:0 postúpila Senica, Žilina - Spiš. N. Ves 3:0, na zápasy 2:0 postúpila Žilina. V semifinále SP budú hrať Senica - Doprastav a Žilina - Slávia UK.

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 565

V Nemocnici Malacky vznikne onedlho vakcinačné centrum pre región Záhorie.

19m

Rezervačný systém platí pre tri mobilné odberné miesta.

18 h

Pracoviská a domácnosti sú podľa regionálneho hygienika najčastejším miestom nákazy.