Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Tesné víťazstvo Skalice so zlepšujúcim sa Zvolenom

Po domácej prehre s vedúcim Slovanom, nastúpili Skaličania v nedeľu proti súperovi z opačného konca tabuľky.

Ilustračná fotografia.Ilustračná fotografia. (Zdroj: ARCHÍV REDAKCIE)

Zápas so Zvolenom bol dramatický a vyrovnaný. Po dvojgólovom vedení Záhorákov ho svojim gólom zdramatizoval bývalý kapitán senickej Dukly Jaroslav Kóňa.

HK 36 Skalica - HKm Zvolen 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 12. Jarolín (R. Hartmann, Kocák), 32. Hranáč (Pálffy, Zálešák) - 45. Kóňa (Szabo, Ľ. Hurtaj).

Pred 2463 divákmi rozhodovali: Baluška - Horínek, Tvrdoň. Vylúčení 6:7 na 2 minúty, Školiak (SK) a Ihnačák (ZV) 10 min. OT. Presilovky 1:0, oslabenia 0:0.

Skalica: Kotvan - Gründling, Hranáč, Gula, Výborný, Škápik, Jendek, Beňa, Schnabel - Pálffy, Zálešák, Pašek - Kutálek, Kostourek, Školiak - Kocák, Jarolín, Hartmann - Lušňák, F. Novák, Šátek.

Zvolen: Laco - Čierny, Cebák, Pikkarainen, Horáček, Mašlonka, Valach, Juraško, Suchý - Ihnačák, Pucher, Kopecký - Hurtaj, Turek, Michal Chovan - Otčenáš, Haščák, Baláž - Kóňa, Szabo, Gálik.

Šance na oboch stranách spočiatku stroskotávali na brankároch Lacovi a Kotvanovi. Úvodný gól svižného duelu napokon padol až v polovici prvej tretiny, keď Jarolín z otočky prekonal zvolenského gólmana a poslal domácich Skaličanov do vedenia.

V druhej tretine sa opäť prezentovali vynikajúcimi výkonmi brankári. Do zúfalstva privádzal hráčov súpera najmä hosťujúci Laco, ktorý "stiahol roletu" a postupne maril pokusy Skaličanov. Prekonať sa nechal až v 32. min. Hranáčom, ktorý poslal puk presne popod Lacovo rameno a zvýšil náskok Skalice na 2:0. Zvolenskí hráči nenechávali chladnúť Kotvana, ten však zostal pozorný a neinkasoval ani v druhom dejstve.

V záverečnej časti padol len jeden gól, tentoraz do skalickej siete. V 45. min. popod Kotvanov betón preletela strela Kóňu. Zvolenčanom kontaktný gól vlial sily, hostia nepúšťali domácich z pásma, ale Kotvan sa blysol výbornými zákrokmi. Hosťujúci tréner Ernest Bokroš si vyžiadal i oddychový čas, ani ten však nepriniesol želaný gólový úspech, a tak Skalica napokon zvíťazila tesne 2:1.

Výsledky 21. kola: Skalica - Zvolen 2:1, Košice - L. Mikuláš 11:3, Nitra - HK SR 20 7:1, Žilina - Poprad 0:4, Trenčín - Spiš. N. Ves 8:2, Martin - Slovan 3:1.

Ján Faith, tréner Skalice

„Bol to vyrovnaný zápas. Po dvoch prehrách sme už potrebovali uspieť. Tento triumf bol vydretý. Na oboch stranách bolo dosť príležitostí, náš brankár nás držal nad vodou."

Ernest Bokroš, tréner Zvolena

„Počas asociačnej prestávky sme tvrdo pracovali a preniesli sme to do našej hry. Stále však máme jeden problém, nedokážeme streliť viac ako dva góly, dnes dokonca ani tie. Takto sa len ťažko víťazí. Myslím si však, že v tomto zápase sme boli Skalici vyrovnaným súperom."