Nedeľa, 20. október, 2019 | Meniny má Vendelín

Oreské víťazstvom s Kopčanmi potvrdilo jesenný primát

V poslednom jesennom kole potvrdilo Oreské svoje vedúce postavenie, keď doma zdolalo Kopčany a celú zimu sa bude „vyhrievať" na piedestály.

Zo zápasu Hlboké - Brodské.Zo zápasu Hlboké - Brodské.(Zdroj: JOZEF KOMORNÝ)

Jeho najbližší prenasledovatelia zaváhali, niektorí dokonca aj na vlastnom trávniku a tak do jarnej časti pôjde Oreské s náskokom štyroch bodov.

Naopak, rozmýšľať o zlepšení môžu najmä v Šajdíkových Humenciach. Ich futbalisti mohli v poslednom kole vyhrávať s Dubovcami už do polčasu aj o päť gólov, nakoniec však boli radi, že hlavičkou Červenku zachránili aspoň jediný bodík. Ich odstup na Lakš. N. Ves, Pop. Močidlany, Brodské a Kopčany nie je však až tak priepastný.

Hlboké - Brodské

4:2 (2:1)

Góly: Mindek 3, vlastný (P. Štvrtecký) - Gomés, O. Hnát.

Zápas začal v kľudnom tempe, no už v 4. min. vnikol do 16 - ky hostí Slaný, bol faulovaný a Mindek z penalty otvoril skóre - 1:0. V 15. min. pohrozil hosťujúci Šefčovič, jeho tečovanú strelu domáci brankár Bednár vyrazil. Postupne hra upadla do priemeru, i keď snahu mužstvám uprieť nemožno. V 31. min. po faule domácich sa postavil k lopte Fábio Gomés a strelou z 22 metrov vyrovnal na 1:1. Hostia boli aktívnejší, avšak v 43. min. strelu Kukliša nešťastne tečoval P. Štvrtecký do vlastnej siete - 2:1. Tak skončil aj polčas.

Po prestávke začali aktívnejšie opäť hostia, no v 57. min. sa zmocnil na polovici ihriska lopty Mindek, vymenil si ju s Kováčom a ľavačkou zvýšil na 3:1. Hostia protestovali, že strelec gólu bol mimo ihriska a neohlásený vbehol na hraciu plochu. V 66. min. peknou strelou pod brvno dal kontaktný gól Hnát na 3:2. Vyrovnať mohol v 70. min. Gomés nebezpečnou strelou z uhla. Domáci odpovedali nebezpečnou akciou dvojice Dujka - Mindek. V 75. min. vyzvŕtal obranu hostí Mindek a jeho strelu vyrazil brankár Hrdlička iba nohou. V 77. min. po veľkom sóle obišiel Mindek aj Hrdličku a do prázdnej brány uzavrel strelecký účet tohto stretnutia na 4:2. Hostia sa však stále nevzdávali, pohrozili ešte dvakrát Hulimanom a ani prudká strela Štvteckého sa v 86. min. neujala, keď sa vyznamenal brankár Bednár. R Vachula, Bašnár. (Jozef Macek)

Š. Humence - Dubovce

3:3 (2:1)

Góly: Červenka 2, Fila - M. Kudláč 2, M. Madák.

Zaujímavé stretnutie plné zvratov a bohaté na góly. Domáci svoju počiatočnú prevahu vyjadril dvomi gólmi. Už v 4. min. sa hlavou nemýlil Červenka a v 21. min. zvýšil najskúsenejší domáci hráč Juraj Fila na 2:0. Hostia znížili v 26. min. M. Madákom na 2:1, no potom mal veľké sólo Tomáš Velický, keď sa sám dostal najmenej do štyroch vyložených šancí, no ani jednu nepremenil, čo sa domácim v konečnom dôsledku vypomstilo. Hneď po prestávke v 48. min. vyrovnal Kudláč na 2:2 a 75. min. pridal Kudláč svoj druhý gól a hostia zrazu vyhrávali - 2:3. Domáci vyrovnali v 83. min. ďalšou hlavičkou Červenku na 3:3. V samom závere mali domáci ďalších päť čistých šancí, nedali a tak mohol prísť opäť trest, keď v nadstavenom čase Chocholáček v šanci tesne minul bránu. R Blažek, Daniš. (Karol Vajda)

Koválov - Lakš. N. Ves
4:2 (1:2)
Góly
: Tokoš 2, Maca, Slezák - Filuš, Vanek.
V rušnom a zaujímavom stretnutí sa hostia dvoma rýchlymi gólmi v 11. a v 15. min., ktoré strelili Filuš a Vanek, dostali do vedenia 0:2. Domáci mali šancu znížiť v 25. min., ale nepremenili pokutový kop za faul. Ešte do prestávky sa im to predsa len podarilo, keď bol úspešný v 42. min. Tokoš. Hneď po prestávke v 48. min. vyrovnal opäť Tokoš a vedúci gól dal v 58. min. Maca. Domáci dobýjali bránu hostí ďalej, čoho výsledkom bola gólová poistka Slezáka v 90. min. Rozhodovali Martinovský st., Cabadaj. (Vladimír Labaš)

Jablonica - Smolinské
4:2 (1:0)
Góly
: Hamerlík 2, Peter Beňa, Harasník - Petráš, Pálka.
Na ťažkom teréne boli domáci 70 minút jednoznačne lepším mužstvom. Ujali sa vedenia v 30. min. Petrom Beňom. V 55. min. po peknej akcii Búrana s Harasníkom zvýšil Hamerlík na 2:0 a ten istý hráč po ďalšej futbalovej akcii v 60. min. upravil na 3:0. Štvrtý gól dal V 70. min. Harasník. Obraz hry sa zmenil po tom, ako bol vylúčený v 68. min. domáci Pavlík, čo hostia využili na skorigovanie výsledku v 77. min. Petrášom a v 85. min. Pálkom. Smolinské výkonom sklamalo a skóre stretnutia v prospech domácich mohlo byť aj vyššie. Rozhodovali Lapoš, Martinovský ml. (Vladimír Ďuriš)

Sekule - Pop. Močidlany
4:0 (4:0)
Góly
: Trajlínek 2, Vávra, Húšťava.
Prvý polčas sa hral v jednoznačnej réžii domáceho mužstva, ktoré predviedlo perfektný výkon. Skóre otvoril v 10. min. z uhla kapitán mužstva Andrej Trajlínek. Po dvoch vyložených príležitostiach, ktoré zneškodnil brankár hostí, na 2:0 zvýšil v 25. min. krásnym lobom Miroslav Vávra. O dve minúty prudkú centrovanú loptu z ľavej strany dotlačil do siete Erik Húšťava. V 38. min. opäť Andrej Trajlínek zase z uhla prudko pod brvno uzavrel skóre polčasu a nakoniec i celého zápasu. Hostia nastúpili do druhého polčasu ako vymenení, snažili sa s výsledkom niečo urobiť, ale len dve ich strely za druhý polčas domáci brankár Škrabák za svoj chrbát nepustil. Zápas sa ku koncu len dohrával, pribúdali len žlté karty (3:1). Rozhodovali Petráš, Dzindzík st. (Jozef Kunštek)

Radošovce - Rybky
2:2 (1:0)
Góly
: Ondráš, Polák - Kováčik, Obuch.
Domáci boli po celé stretnutie lepším mužstvom, hoci výsledok o tom nehovorí. Ale okrem gólu len sám Ondráš zahodil ešte 5 vyložených gólových šancí. Hostia vyťažili z minima maximum, keď z dvoch možností dvakrát skórovali, čo im stačilo na zisk bodu. Hrali viac defenzívne, ale už do prestávky mohli inkasovať štyri góly. V 75. min. bol vylúčený hosťujúci Martin Petrúfka. Rozhodovali Túbl, Mráz. (Eduard Baumgartner).

Oreské - Kopčany
2:1 (0:1)
Góly
: Kralovič, D. Ferík - Novák.
V prvej časti sa hral vyrovnaný zápas, v ktorom sa hostia dostali do jednogólového náskoku v 25. min., keď z protiútoku bol náhodným gólom úspešný Juraj Novák. Jesenný majster v druhom polčase pridal, mal hru vo svojich rukách, súpera zatlačil a nakoniec rozhodol o víťazstve. Na 1:1 vyrovnal v 65. min. Ondrej Kralovič a trojbodový gól strelil v 75. min. Dušan Ferík. Futbalistom Oreského patrí blahoželanie k zisku jesenného primátu v súťaži. Rozhodovali Pišoja, Hoferka. (Štefan Štefka)

Mokrý Háj - Cerová
1:1 (1:0)
Góly
: Chrenka - Ráček.
Tretí celok tabuľky začal tlakom a v 5. min. nepresne hlavičkoval Dutka. V 15. min. strelu Jurčíka s námahou vyrazil brankár hostí. V 25. min. strela Polacha trafila spojnicu hosťujúcej brány. V 35. min. po chybe domácej obrany vystrelil Malý, ale brankár vyrazil. V 38. min. po po centri Dutku vyloženú šancu nedal domáci Štepanovský, no v 45. min. center Kolštroma premenil na vedúci gól domácich Chrenka. V druhom polčase boli lepším mužstvom hostia z Cerovej, ktorí ale svoje viaceré šance nepremenili. Domáci futbalisti nechali všetky svoje sily na hodovej zábave a mohli byť radi, že aspoň remizovali. V 88. min. vyrovnal po rohovom kope nekrytý Ráček. Rozhodovali Hurbánek, Polakovič. (Peter Pobuda)

1. Oreské 15 10 0 5 39:21 30

2. Smolinské 15 8 2 5 30:25 26

3. Koválov 15 8 1 6 38:23 25

4. Mokrý Háj 15 6 7 2 32:24 25

5. Radošovce 15 7 3 5 29:21 24

6. Rybky 15 7 3 5 28:26 24

7. Cerová 15 7 2 6 41:27 23

8. Hlboké 15 7 2 6 22:26 23