Piatok, 30. júl, 2021 | Meniny má LibušaKrížovkyKrížovky

Skalické zaváhanie s predposledným mužstvom tabuľky

Hokejisti HK 36 Skalica piatkovú prehru v Poprade chceli odčiniť v súboji s predposledným Liptovským Mikulášom, no nepodarilo sa im to, keď svojmu súperovi tesne podľahli.

Skalica - Lipt. Mikuláš 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Góly: 7. Jarolín, 25. Pašek, 37. Zálešák - 8. a 45. Bartánus, 23. V. Novák, 26. Halaj.

Pred 2469 divákmi rozhodovali Goga - Orolín, Tvrdoň. Vylúčení 7:7 na 2 min. Presilovky 1:2, oslabenia 0:0.

Skalica: Falter - Gründling, Hranáč, Výborný, Gula, Škadra, Jendek, Škápik, Beňa - Pálffy, Zálešák, Hartmann - Kutálek, Školiak, Višňovský - Kocák, Jarolín, Pašek - Lušňák, F. Novák, Šátek.

L. Mikuláš: Fikrt - Heš, Hučko, Kumstát, Lištiak, Varga, Devečka, Privoznik, Bača - Novák, Halaj, Cibuľa - Tomášek, Roháč, Bartánus - Kropáč, Kuric, Kriška - Mikula, Durdiak, Kadura.

Stretnutie Skaličanov a Liptákov sa začalo zvoľna, väčšie šance neprinieslo ani prvé vylúčenie v radoch hostí v 4. min. Domácim sa presilová hra nevydarila, ale už v 6. min mali možnosť reparátu za faul Fikrta na domáceho Kutálka. V tejto výhode Skaličania už nezaváhali a hostí svojím gólom potrestal Jarolín, čím otvoril skóre zápasu. Odpoveď Liptákov na seba nenechala dlho čakať - o necelú polminútu skóroval na druhej strane Bartánus, ktorý presne videl dieru medzi Falterovými betónmi. V druhej tretine padli až štyri góly, po dvoch na každej strane. V 23. min najprv skóroval hosťujúci V. Novák, ktorý našiel miesto medzi Falterovým betónom a žŕdkou - 1:2. Na tento gól vzápätí poslal odpoveď Pašek, ktorý dostal peknú prihrávku spoza bránky od Jarolína a pohodlne zavesil. V 26. min hlavný rozhodca poslal na lavicu hanby Pálffyho a hostia túto výhodu využili už po 5 sekundách. Po predchádzajucom zákroku bol Falter už prikrátky na Halaja, ktorý pohodlne priklepol puk do bránky - 2:3. Falter musel vystriedať a na jeho miesto nastúpil mladý Zdenko Kotvan. V 35. min gólman hostí vykorčuľoval z bránky a Gula to delovkou namieril na jeho svätyňu, nebolo však isté, či strela mierila vedľa alebo hneď vyletela z bránky, a tak sa volalo videorozhodcovi. Gól neplatil, ale len o minútu neskôr napravil pokazené gólové chúťky Skaličanov Zálešák, ktorý vyrovnal na 3:3. V tretej tretine už bola radosť z gólov skromná - užili si ju len Liptáci, keď 45.min znovu potrestal vylúčenie domácich Bartánus - jeho nahodená strela poľahky prešla za Kotvanov chrbát. Skóre sa zmenilo na 3:4 v neprospech Skaličanov a ani ich urputná snaha streliť vyrovnávajúci gól a predĺžiť zápas nepriniesla výsledok.

Ján Faith, tréner Skalice

„Musím vyjadriť svoje sklamanie, po dvoch predchádzajúcich prehrách sme dúfali vo výhru. Taktiež som veľmi sklamaný, že sme prehrali doma, dostávame prilíš veľa gólov. Dúfam, že prestávka nám pomôže."

Ján Šterbák, tréner L. Mikuláša

„Sme radi, že sa nám podarilo vyhrať, Skalica má silný tím. Musím pochváliť hru obrancov a tiež brankára. Aj pri troške šťastia sme dotiahli zápas do víťazného konca. Tieto body sa nám zídu."

Výsledky 19. kola: Skalica - L. Mikuláš 3:4, Slovan - Zvolen 4:1, Martin - Poprad 0:2, Žilina - Sp. N. Ves 3:1, Nitra - B. Bystrica 5:6 s.n., Košice - SR 20 10:4.

1. Slovan 17 15 1 0 1 76:25 47

2. B. Bystrica 18 9 5 1 3 63:48 38

3. Skalica 17 10 1 1 5 63:52 33

4. Martin 18 8 2 3 5 56:54 31

5. Košice 18 9 1 1 7 69:52 30

6. Žilina 17 5 5 0 7 55:50 25

7. Nitra 17 6 3 1 7 51:46 25

8. Sp. N. Ves 18 7 1 2 8 60:65 25