Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Skaličania pod Tatrami opäť premeškali úvod zápasu

Podobne ako v Spišskej Novej Vsi, aj v Poprade nezachytili Záhoráci úvod zápasu a po prvej tretine prehrávali 2:0. Kým na Spiši sa im vydaril zvrat, spod Tatier napokon odchádzali bez bodu.

Brankár Skalice Martin Falter pri úspešnom zákroku.Brankár Skalice Martin Falter pri úspešnom zákroku. (Zdroj: SITA)

Poprad - Skalica 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)

Góly: 2. a 50. Klouda, 15. Mašlonka, 39. Rataj, 59. Lapšanský - 29. Hranáč (Hartmann, Gründling), 30. Pašek (Jarolín), 51. Pašek (Jarolín).

Pred 1929 divákmi rozhodovali Halecký - Gajan, Korba. Vylúčení 5:5 na 2 min., Školiak (SK) 10
min. OT. Presilovky 1:1, oslabenia 0:1.

Poprad: Šimonovič - Fabian, J. Brejčák, Jasečko, D. Brejčák, M. Segľa, Kramár, Jelínek, Svitana - Škovira, Klouda, Buc - Lapšanský, Šechný, Kroták - P. Segľa, Rataj, Mašlonka - Haščák, Žemba, Čížek.

Skalica: Falter - Gründling, Hranáč, Gula, Schnabel, Škadra, Jendek, Beňa, Výborný - Pálffy, Zálešák, Hartmann - Kutálek, Školiak, Višňovský - Kocák, Jarolín, Pašek - Lušňák, Kostourek, Šátek.

V úvode sa síce hostia nasťahovali pred popradskú bránku, ale domáci sa hneď z prvého protiútoku ujali vedenia, keď Klouda šikovne tečoval Fabianovu prihrávku. O pár sekúnd domáca obrana pozabudla na voľného Kocáka, ale vo vyrovnaní mu zabránil Šimonovič. V solídnom extraligovom zápase si miernu hernú prevahu vytvorili Popradčania, ale museli sa mať na pozore pri nebezpečných kontrách Skaličanov. "Kamzíci" pridali druhý gól v 15. minúte, keď po závare pred Falterom namieril presne príklepom z otočky Mašlonka. V 22. minúte sa ocitol sám pred Šimonovičom Pálffy, ale ani on neuspel. Do tretice zahodil šancu na gól v 28. minúte Kutálek, ktorý pri odkrytom rohu bránky netrafil dobre skackajúci puk. V 29. minúte však skalickú smolu prelomil Hranáč, ktorý v presilovke z prvej prestrelil Šimonoviča. O minútu už bolo vyrovnané, keď popradskú presilovku využil paradoxne na gól hosťujúci Pašek po chybe domácich v strednom pásme. Pred Šimonovičom to vrelo aj naďalej, keď sa Záhoráci snažili využiť psychickú výhodu z rýchleho vyrovnania. Po množstve nepremenených šancí Skalice však minútu pred koncom udrelo na druhej strane, keď Rataj využil nedorozumenie v obrane hostí. Vývoj záverečnej časti určila najskôr séria presiloviek Popradčanov, v ktorých si domáci vytvorili prevahu a rezultoval z nich štvrtý gól z hokejky Kloudu. Skaličania však už o minútu strelili Pašekom kontaktný gól a zápas bol znovu otvorený. V 54. minúte sa dostal do úniku Škovira, prekonal Faltera pomedzi nohy, ale rozhodca gól neuznal pre predchádzajúcu hru domácich vysokou hokejkou. Dramatický zápas vyvrcholil v 59. minúte, keď o víťazstve rozhodol šikovným blafákom Lapšanský.

Vladimír Klinga, tréner Popradu

„Prvá tretina bola v našej réžií, ale druhá časť zase v skalickej, keď hostia začali byť aktívnejší. Dostali sme zbytočné góly a záver už bol kto z koho. Myslím si, že do hry sme dali viac srdiečka a pomohli nám i diváci, ktorí boli našim šiestym hráčom."

Ján Faith, tréner Skalice

„Určite nie sme spokojní. Mali sme opäť zlý začiatok, keď sme z prvého striedania dostali gól a potom už bolo náročné robiť niečo s výsledkom. Hrali sme dobre asi len počas druhej tretiny, keď sme si vytvorili streleckú aj hernú prevahu. V závere sme mali hrať lepšie, aby sme zvrátili výsledok."

Výsledky 18. kola: Poprad - Skalica 5:3, Ban. Bystrica - Žilina 4:3, SR 20 - Martin 3:5, L. Mikuláš - Zvolen 3:0, Trenčín - Nitra 1:3, Sp. N. Ves - Košice 3:7, voľno - Slovan.

1. Slovan 16 14 1 0 1 72:24 44

2. B. Bystrica 17 9 4 1 3 57:43 36

3. Skalica 16 10 1 1 4 60:48 33

4. Martin 17 8 2 3 4 56:52 31

5. Košice 17 8 1 1 7 59:48 27

6. Sp. N. Ves 17 7 1 2 7 59:62 25

7. Nitra 16 6 3 0 7 46:40 24

8. Žilina 16 4 5 0 7 52:49 22