Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Futbalisti Oreského a Smolinského sú ako na hojdačke

Líderskú pozíciu si prehadzujú ako horúci zemiak. Po prehre Oreského na ihrisku predposledných Šajdíkových Humeniec a výhre Smolinského v Popudínskych Močidlanoch sa na čelo tabuľky dostalo práve Smolinské na úkor Oreského.

Líderskú pozíciu si prehadzujú ako horúci zemiak. Po prehre Oreského v 12. kole na ihrisku predposledných Šajdíkových Humeniec a výhre Smolinského v Popudínskych Močidlanoch sa na čelo tabuľky dostalo práve Smolinské na úkor Oreského.

Teraz pre zmenu v 13. kole prehralo Smolinské na ihrisku poslednej Lakšárskej Novej Vsi a keďže Oreské zdolalo tesne Dubovce, vrátilo sa na čelo tabuľky. Tri víťazné mužstvá v tomto kole nastrieľali súperovi päť gólov, čo pomohlo dosiahnuť najvyšší počet gólov dosiahnutých v jednotlivých kolách, keď strelci prekonali súperových brankárov 31 - krát.

Oreské - Dubovce 1:0 (1:0)

Gól: Milan Rampáček.

O tomto stretnutí možno povedať, že v ňom zvíťazilo šťastnejšie mužstvo. Zápas bol veľmi vyrovnaný, mal priemernú úroveň. Hostia prakticky na bránu nevystrelili, domáci dva či trikrát. Jedna strela Rampáčka sa však v 43. min. ujala a znamenala zisk troch bodov. Rozhodovali Pekarovič, Karnoš. (Štefan Štefka)

Hlboké - Kopčany 2:1 (1:0)

Góly: Kováč, Mindek - J. Kotvan.

V peknom jesennom počasí mali domáci raketový štart, keď po peknom centri Trusku prekvapil už v 2. min. Peter Kováč brankára Tollu v bráne hostí a bolo 1:0. Domáci potom 20 minút predvádzali pekný, svižný futbal a krásnu strelu Mindeka po samostatnom úniku vyrazil Tolla iba so šťastím. Hrozili však aj hostia, keď strelu Nováka domáci brankár Bednár s námahou kryl. Postupne hra upadla do priemeru, za zmienku stojí ešte volej Kováča, ktorý Tolla zlikvidoval. Aj druhý polčas začali aktívnejšie domáci. V 47. min. po Mindekovej prihrávke však Hradský z ideálnej pozície netrafil. V 54. min. sa po dlhom pase Barana uvoľnil Mindeka a tentoraz nedal Tollovi žiadnu šancu - 2:0. V 60. min. videl po faule na Barana ČK Boris Ivan, hoci bol na ihrisku iba 6 minút. Domáci hru kontrolovali, no v 70. min. Juraj Kotvan po samostatnom úniku znížil na 2:1. Hostia vycítili šancu, začali byť aktívnejší, no vyrovnať sa im nepodarilo. Naopak, inkasovať mohli v 80. min. po strele Kukliš, stav sa však už nezmenil. R Patka. Monček. (Jozef Macek)

Lakš. N. Ves - Smolinské 4:0 (1:0)

Góly: Vanek 3, Winkler.

Asi do 20. min. sa hral vyrovnaný zápas a hostia pomerne výrazne „štípali". Keď strelil v 27. min. strelecky disponovaný Roman Vanek prvý gól, domáci sa uchytili. Prvá fáza bola však vyrovnaná a dve šance si vypracovali aj hostia. V druhej časti po krásnych kombinačných akciách pridali domáci ďalšie góly. Doteraz vedúci celok tabuľky sa zlomil po druhom góle a o víťazovi bolo rozhodnuté. Hráči Lakš. N. Vsi sa konečne uchytili a ukázali, čo v nich naozaj je. Rozhodovali Petráš, Daniš. (Tibor Velický)

Roman Vanek (vpravo) sa blysol v 13. kole hetrikom.

Koválov - Pop. Močidlany 5:0 (3:0)

Góly: Miro Stúpal 2, P. Kudláč, Miro Veselý, R. Maca.

Domáci hráči kontrolovali celý priebeh stretnutia a zaslúžene vysoko vyhrali. O víťazstve rozhodli už v prvom polčase, keď po góloch v 10., 20. a v 35. min. viedli už 3:0, čo už bol výrazný a rozhodujúci gólový náskok. Hostia sa tiež snažili hrať kombinačný futbal, ale príliš sa im to nedarilo. Slušné stretnutie rozhodovali Srnec, Holenka. (Vladimír Labaš)

Jablonica - Brodské 5:2 (3:0)

Góly: Benek 2, Winter, Černák (11), Ďuriš - Zongor (11).

Asi 150 divákov videlo jednoznačnú záležitosť domáceho mužstva. Už v 8. min. sa Jablonica ujala vedenia Winterom, ďalšie dva góly pridal v 23. a v 29. min. Benek. V 50. min. zvýšil z jedenástky za ruku Černák na 4:0. V 53. min. korigoval na 4:1 z priameho kopu hosťujúci Štvrtecký, ale o sedem minút Ďuriš hlavou zvýšil na 5:1. Posledné slovo mal v 80. min. Zongor, ktorý z pokutového kopu upravil na konečných 5:2. Zápas sa hral na ťažkom teréne, hostia prakticky z troch možností ohrozenia domácej brány strelili dva góly. Rozhodovali Hurbánek, Mikúš. (Vladimír Ďuriš)

Sekule - Rybky 3:1 (1:0)

Góly: Kunštek, Hujsa, Vávra -M. Šefčík.

Prvých desať minút slušného stretnutia hostia domácich zatlačili, ale za 15 minút nevyužili tri štandardné situácie. Domáci, ktorí nastrelili v 20. min. brvno Lukáčkom, prevzali iniciatívu a po dvoch rohových kopoch sa ujali v 27. min. vedenia gólom Petra Kunšteka. Po góle sa zápas odohrával medzi šestnástkami. Do druhého polčasu nastúpil Martin Kubinák, ktorý ubránil hosťujúceho Petrúfku, čo bol dôležitý moment. V 52. min. dostal domácich do vedenia hlavou najmenší hráč Vladimír Hujsa. Hostia sa dostali do šance, ktorú domáci brankár Škrabák zlikvidoval. Rybky znižovali v 76. min. zásluhou Miroslava Šefčíka. Vycítili svoju šancu na vyrovnanie, ale naopak, v 87. min. definitívne rozhodol Miroslav Vávra. Rozhodovali Daniel, Cabadaj. (Jozef Kunštek)

Radošovce - Cerová 5:1 (2:1)

Góly: F. Mikula, J. Mikula, Vacula, Polák, Huliman - Malý.

V prvom polčase sa hral rozháraný futbal, v ktorom sa domáci ujali vedenia, ale hostia v 17. min. Malým vyrovnali. Po góle nasledovala „hluchá" časť stretnutia. Domáci sa znova ujali vedenia a keď v druhom polčase po zvýšenom úsilí pridali tretí gól, odvtedy existovalo na ihrisku už len jedno mužstvo - domáci, ktorí vyhrali zaslúžene rozdielom štyroch gólov. Rozhodovali Pišoja, Tokoš. (Eduard Baumgartner)

Mokrý Háj - Š. Humence 1:0 (1:0)

Gól: Polach.

Domáci futbalisti začali zápas tlakom, mali tri veľké šance, ktoré však nepremenili. V 12. min. sa im zranil najlepší strelec Štepanovský. Hostia postupne hru vyrovnali a v 25. min. hlavičku Červenku bravúrne vyrazil domáci brankár Válka. V 30. min. skóroval po narážačke s Ivánkom Polach - 1:0. V 35. min. bomba hosťujúceho Horňáka opečiatkovala brvno. V 65. min. bol vylúčený hosťujúci brankár Jediný za faul na prenikajúceho Santaia mimo šestnástky. V 75. min. striedajúci brankár chytil tvrdú strelu Ivánka aj dorážku Pobudu. V 85. min. skončila hlavička Rapanta na žrdi. V 88. min. Santai sám pred prázdnou bránko gól nedal. Hostia hrali s domácimi vyrovnanú partiu, až kým im pred koncom neodišli sily. Rozhodovali Blažek, Bednár. (Peter Pobuda)

16. Lakš. N. Ves 13 3 2 8 21:33 11

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  5. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Vinárske búdy zostanú zatvorené

Vinohradníci vyzývajú ľudí, aby si kupovali slovenské víno.

Skalický vinár Srholec

V najnovšom čísle sa dočítate

MY Týždenník pre Záhorie vám opäť prináša viaceré zaujímavé témy.

Kultúrne inštitúcie v kraji presúvajú časť svojich aktivít do online priestoru

Zamestnanci kultúrnych inštitúcií budú aj naďalej pripravovať kultúrno – vzdelávací program.

Seničania vonku otočili stav stretnutia a zvíťazili

Oba tímy od začiatku predvádzali skôr bojovný futbal s minimom šancí, hostia sa nedostali v prvom polčase do žiadnej.