Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Záhoráci pripravili aj na Spiši dokonalý obrat v zápase

Úvod zápasu sa ako vajce vajcu podobal tomu zápasu z 3. kola v Skalici, kde Spišská po necelých desiatich minútach vyhrávala 0:3, no napokon sa z víťazstva 6:4 tešili domáci. Aj úvod odvety na Spiši vyšiel domácim, ktorí za trinásť minút vyhrávali (ako v

Tibor Kutálek prvým gól naštartoval zeleno-bielych na ceste za obratom.Tibor Kutálek prvým gól naštartoval zeleno-bielych na ceste za obratom. (Zdroj: ARCHÍV REDAKCIE)

Skalici) 3:0, na konci sa však opäť smiali Záhoráci.

Spiš. N. Ves - HK 36 Skalica 3:4 (3:0, 0:1, 0:3)

Góly: 1. Holečko, 9. Macejka, 13. Smotrila - 24. Kutálek, 41. Zálešák, 42. Pašek, 57. Višňovský.

Pred 4680 divákmi rozhodovali D. Konc - Gašparík, Valach. Vylúčení 3:3 na 2 min. Presilovky 1:0, oslabenia 0:0.

Spiš. N. Ves: Polc - M. Školiak, Borovský, Ďaloga, Smerčiak, Petruk, Fojtík - Holečko, Pavličko, Smotrila - Lemešáni, Jurík, Macejka - Vartovník, Heizer, Prokop.

Skalica: Kotvan (13. Falter) - Gründling, Hranáč, Gula, Schnabel, Škadra, Jendek, Beňa, Výborný - Pálffy, Zálešák, Hartmann - Kutálek, R. Školiak, Višňovský - Kocák, Jarolín, Pašek - Lušňák, Kostourek, Šátek.

Už v 35. sekunde dal vedúci gól Spišiakov Holečko, ktorý sám pred Kotvanom nezaváhal - 1:0. V 5. min. hrala Skalica 115 sekúnd presilovku päť na troch, no šance Pašeka, či Jendeka skvelý Polc zmaril. Na začiatku 9. min. Juríkovu strelu od modrej šikovne tečoval Macejka - 2:0. V 13. min. pre zmenu hrali presilovku o dvoch hráčov domáci a už po ôsmich sekundách ju využili, keď strelu M. Školiaka Kotvan ešte vyrazil, no nikým nekrytý Smotrila pohodlne skóroval - 3:0. Tréner hostí Faith reagoval na situáciu výmenou brankárov, keď namiesto Kotvana prišiel do brány Falter. Skalica začala preberať iniciatívu, aktívny bol najmä Pašek, no jeho šance zostali vďaka spoľahlivému Polcovi nevyužité. Hneď v úvode druhej tretiny prežili Spišiaci štvorminútovú presilovku, no tesne po jej skončení Višňovský našiel pred bránkou voľného Kutálka a ten znížil na 3:1. Skaličania po góle zvýšili aktivitu a v 28. min. po faule na Pálffyho mali výhodu trestného strieľania. Hokejová ikona však na Polca nevyzrela. Záhoráci však v aktivite nepoľavili, ale ich tlaku Spišiaci úspešne odolávali a vyrážali do rýchlych brejkov. Minútu pred druhou sirénou mohol zvýšiť domáci Holečko, zoči voči Falterovi však prestrelil. V úvode tretej tretiny hostia dvoma expresnými gólmi Zálašaka a Školiaka vyrovnali a začínalo sa prakticky odznova. V 57. min. dokonalý skalický obrat zavŕšil Višňovský a hostia si zo Spiša odviezli zaslúžené tri body.

Eduard Giblák, asistent Sp. N. Vsi: „Rýchlo sme viedli 3:0, no nebola to voda na náš mlyn. Hostia sa chytili v druhej tretine a v tretej úplne ovládli klzisko. Nemôžem našim hráčom uprieť bojovnosť, Skalica však bola dve tretiny naozaj lepšia."

Ján Faith, tréner Skalice: „Neboli sme spokojní s prvou tretinou. Bola určite najslabšou v tejto sezóne, potom sme dostali domácich pod tlak. Myslím si, že sme si zaslúžili vyhrať."

Ďalšie výsledky 16. kola: Nitra - Žilina 3:2, Gráčik, T. Chrenko, S. Saliji - Paľovčík, Vala, Ban. Bystrica - Martin 3:2 s. n., Tománek, Drotár, rozh. náj. Tománek - Škumát, Dornič, SR 20 - Zvolen 0:3, Baláž 2, Turek, Poprad - Slovan 3:4, Šechný, Kroták, Klouda - Richard Huna 3, Sersen, Trenčín - Košice 3:5, Miklík, Dubec, Fatyka - Dravecký 3, Sýkora, Jenčík.

1. Slovan 15 13 1 0 1 66:23 41

2. Skalica 14 9 1 1 3 56:43 30

3. B. bystrica 14 7 4 1 2 47:35 30

4. martin 15 7 1 3 4 48:47 26

5. Košice 15 7 1 1 6 48:39 24

6. Sp. N. Ves 15 7 1 1 6 54:52 24

7. Nitra 15 5 3 0 7 43:39 21

8. Žilina 14 3 5 0 6 43:44 19