Nedeľa, 20. október, 2019 | Meniny má Vendelín

Víťazstva sa dočkali už aj futbalisti z Podbranča

Po deviatich kolách, v ktorých sa futbalisti Podbranču netešili z víťazstva, v tom desiatom sa dočkali, keď zdolali Osuské zásluchou gólov Rada a Romana Jankovýchových.

Ilustračná fotografia.Ilustračná fotografia.(Zdroj: ARCHÍV REDAKCIE)

Bez víťazstva tak ostal už iba Dojč, ktorý v 10. kole majstrovstiev oblasti III. triedy „vyfasoval" poltucet v Kútoch s tamojšou rezervou, keď všetky góly dostal v druhom polčase. V súboji druhého s tretím oslavoval domáci tréner Rovenska Jozef Surový päťdesiatku, no jeho zverenci mu „zagratulovali" iba jediným bodom, hoci aj ten má svoju cenu, pretože domáci prehrávali už 0:2.

Výsledky 10. kola

Kúty B - Dojč 6:0 (0:0)

Góly: L. Ralbovský 2, R. Bobál, D. Filípek, E. Vávra, M. Macejka.

V prvom polčase ešte hostia stačili s domácimi držať krok, hoci šance sa rodili iba na jednej strane. Po prestávke to už bol gólový uragán v podaní rezervy Kútov a zaslúžené poltuctové víťazstvo. R Thao. (Jozef Fekete)

Častkov - Kunov 1:1 (0:0)

Góly: Surový (11) - Černek.

Diváci sledovali jeden zo slabších zápasov v Častkove. Po bezgólovom polčase sa domáci ujali vedenia v 55. min., kedy Surový premenil penaltu nariadenú za ruku. Hostia bojovali a vyrovnali v 70. min. málo vídanou strelou Černeka z vyše 30 metrov. R Martinovský st. (Emil Brňa)

Štefanov - Kátov 3:0 (1:0)

Góly: L. Kálay 2, Pavelka.

Zaslúžené víťazstvo domácich, ktorí boli po každej stránke lepším mužstvom, Pôsobili zohratejším dojmom, jeho hráči boli rýchlejší, technickejší a z viacerých šancí sa aj trikrát dokázali gólovo presadiť.

Podbranč - Osuské 3:1 (2:0)

Góly: Rado Jankových 2 (1 z 11), Roman Jankových - vlastný (Filka).

Domáci po prvýkrát nezaspali začiatok zápasu a peknou kombinačnou hrou zatlačili hostí pred ich vlastnú šestnástku. V 10. min. po úniku a prihrávke rada Jankovýcha vnikol Líška do pok, územia, bol faulovaný a penaltu Rado Jankových bezpečne premenil - 1:0. V 20. min. preberal loptu Rado Jankokových na hranici ofsajdu, hostia prestali hrať a tento pohodlne zvýšil na 2:0. V 35. min. zdiaľky strelou po vetre vyskúšal pozornosť hosťujúceho brankára Černeka Líška. Po prestávke domáci kontrolovali vývoj zápasu a v 70. min. prudkou strelou zo 40 m zvýšil Roman Jankových na 3:0. Čestný úspech zaznamenali hostia v 82. min., kedy si strelu ich útočníka zrazil domáci Filka do vlastnej siete. R domáci laik N. Praženka. (Martin Kadlečík)

Sobotište - Šaštín B 4:0 (2:0)

Góly: T. Čederle 2, F. Drinc, M. Franko.

Hostia hrali s domácimi vyrovnanú partiu iba do polovice prvého polčasu. Potom získali domáci výraznú prevahu, ktorú v závere polčasu vyjadrili dvomi gólmi Čederleho. Po prestávke to už bola hra na jednu bránu a Sobotište pridalo ešte ďalšie dva góly. R Sládek, Mráz. (Peter Svitek)

Rovensko - Čáčov 2:2 (1:2)

Góly: Vizváry 2 (1 z 11) - S. Zich, Chodúr.

Hostia sa už v 2. min. ujali vedenia Zichom, čo výrazne ovplyvnilo prebeh zápasu. Hostia udávali prvú polhodinu tempo hry, no paradoxne keď sa domáci dostávali do zápasu, zvýšil Chodúr na 0:2. Domácu iskričku nádeje vykresal v 44. min. Vizváry. Po prestávke to bol vyrovnaný zápas a deľbu bodov zabezpečil premenou penaltou Vizváry. Remíza je spravodlivá, i keď hostia pôsobili futbalovejšie. Domáci hráči tak svojmu trénerovi Jozefovi Surovému venovali k 50. narodeninám iba jeden bod. R Túbl, Dzindzík ml. (J. Surový)

1. Kúty B 10 8 1 1 27:9 25

2. Rovensko 9 7 2 0 24:8 23

3. 1933 Čáčov 10 6 2 2 32:11 20

4. Štefanov 9 6 2 1 18:10 20

5. Sobotište 10 5 1 4 19:16 16

6. Šaštín B 10 5 1 4 23:23 16

7. Kunov 10 4 3 3 21:19 15

8. Podbranč 10 1 5 4 12:23 8